Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПРактика 4 курс Ти.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
392.19 Кб
Скачать

7. Підбиття підсумків уроку, рефлексія

Що нового ви узнали на сьогоднішньому уроці? Де, на вашу думку, знадобляться вам ці знання та уміння? Підведення підсумків уроку, аналіз позитивних і негативних моментів у роботі учнів, пояснення шляхів усунення недоліків. Повідомлення оцінок за урок, їх аргументація. Приведення в порядок робочих місць.

Додаток д.4 Зразок оформлення конспекту гурткового заняття

Тема заняття

Мета заняття:

  • навчальна (знання, уміння – формування):

  • виховна (риси характеру - виховання):

  • розвиваюча (психофізіологічні особливості учня - розвиток):

Обладнання, матеріали, інструменти

Дидактичне забезпечення

Об’єкт праці

Література

І. Вступна частина

1.1. Організаційний момент – перевірити готовність дітей до уроку, підтримувати порядок і дисципліну протягом усього заняття.

1.2. Повідомлення теми та мети заняття, очікуваних результатів.

Тема, мета заняття повинні оголошуватися обов’язково. Назва теми, мета, завдання мають бути адаптованими до сприйняття дітей:

  • поясніть важливість теми;

  • зробіть мету заняття метою вихованців;

  • формулюйте мету, орієнтуючись на потреби та інтереси гуртківців;

  • формулюйте конкретні навчальні завдання, якими повинні оволодіти учні;

  • нагадуйте тему, мету й завдання протягом заняття;

  • концентруйтесь на знаннях і уміннях, що відповідають інтересам і потребам вихованців.

1.3. Актуалізація опорних знань.

Визначити поняття, які треба активізувати у свідомості дітей, щоб підготувати їх до сприйняття нового матеріалу.

1.4. Мотивація навчальної діяльності гуртківців.

У процесі побудови заняття необхідно враховувати три види мотивації:

Соціальну — підняти авторитет дитини серед товаришів, похвалити за старанність у роботі тощо.

Прагматичну — посилити увагу до предмета, зосередитись на інформації, яка буде потрібна під час вступу до ВНЗ, обранні спеціальності тощо.

Змістовну – застосування знань у нестандартних ситуаціях, пізнавальних дискусіях, введення учнів у проблемні ситуації.

II. Основна частина.

2.1. Перевірка в дітей знань та вмінь, які вони вже мають для підготовки їх до вивчення нової теми.

2.2. Висвітлення матеріалу нової теми (ознайомлення з новими знаннями та вміннями).

2.3. Оволодіння вихованцями новими теоретичними та практичними знаннями (вправи на освоєння нових знань).

2.4. Практична робота (залучення учнів до самостійного осмислення нового матеріалу, самостійна робота, перенос засвоєних знань, умінь, навичок у подібну ситуацію, завдання творчого характеру):

2.4.1. вступний інструктаж;

2.4.2. поточний інструктаж;

2.4.3. заключний інструктаж.

III. Заключна частина (підведення підсумків заняття).

3.1. Рефлексія (обґрунтування гуртківцями можливості використання отриманих знань, умінь, навичок).

3.2. Загальний підсумок заняття із зазначенням його позитивних та негативних моментів.

3.3. Повідомлення завдань на наступне заняття.

3.4. Рекомендована література.