Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПРактика 4 курс Ти.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
392.19 Кб
Скачать

Додаток д.3 Зразок оформлення конспекту уроку з креслення План-конспект уроку з креслення

Клас – 8

ТЕМА. Проеціювання на три площини проекцій

МЕТА:

– засвоєння знань про утворення та особливості виконання профільної проекції, формування практичних умінь з виконання креслення предметів у трьох проекціях;

– виховання самостійності, наполегливості, відповідального ставлення до роботи;

– розвиток здатності аналізувати, порівнювати, узагальнювати; просторового мислення, пам’яті.

МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: модель тригранного кута, креслярські інструменти, плакат “Креслення предмета в трьох проекціях”, модель для проеціювання, картки-завдання, підручник: Сидоренко В.К. Креслення: Підруч. [ для учнів загальноосвіт. навч. – вихов. закл. ]. – К.: Арка, 2002.

ТИП УРОКУ: комбінований

ЧАС: 45 хвилин

ПЛАН

1. Організаційна частина 2 хв.

2. Перевірка домашнього завдання 5 хв.

3.Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної

діяльності 1 хв.

4. Засвоєння нового матеріалу 12 хв.

5. Закріплення вивченого матеріалу 5 хв.

6. Розв’язування графічних завдань 15 хв.

7. Повідомлення домашнього завдання 3 хв.

8. Підбиття підсумків уроку, рефлексія 2 хв

Хід уроку

1. Організаційна частина.

Привітання з класом. Концентрація уваги учнів та перевірка їх наявності. Організація й перевірка готовності учнів до роботи, створення позитивної емоційної атмосфери.

2. Перевірка домашнього завдання Методи: опитування комбіноване (усне, письмове), перевірка виконання практичної частини домашнього завдання.

Форми організації навчальної діяльності: фронтальна, індивідуальна.

2.1. Перевірка виконання домашнього завдання в робочих зошитах.

2.2. Робота на картках (4 учня).

2.3. Запитання для фронтального опитування:

- Що називається проекцією? Проеціюванням?

- Як називаються площини проекцій? Як вони розташовуються?

- Як розташовуються фронтальна і горизонтальна проекції предмета відносно одна одної?

- Яке із зображень (підручник, рис. 67) є фронтальною проекцією предмета? Горизонтальною?

Аналіз, коригування, узагальнення та оцінювання знань і умінь учнів.

3. Повідомлення теми, мети, мотивація навчальної діяльності учнів.

Тема уроку (записується на дошці): Проеціювання на три площини проекцій.

Мета уроку: засвоїти знання про особливості проеціювання на профільну площину проекцій, навчитися виконувати креслення предметів у трьох проекціях.

Ця тема одна з найважливіших у курсі креслення. Її засвоєння дозволить вам правильно виконувати та читати креслення різних деталей, розбиратись в їх конструкції. Як ви думаєте, де знадобляться вам ці знання? На наступних уроках креслення й трудового навчання, а також у разі навчання в професійних закладах освіти чи роботи на виробництві після закінчення школи.