
- •1. Організаційний момент
- •2. Мотивація навчальної діяльності
- •3. Актуалізація опорних знань
- •4. Основна частина
- •5. Підбиття підсумків уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Мотивація навчальної діяльності
- •3. Основна частина
- •4. Підбиття підсумків уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Мотивація навчальної діяльності
- •3. Основна частина Слухання музики
- •4. Підбиття підсумків уроку
- •5. Підбиття підсумків уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Мотивація навчальної діяльності
- •3. Основна частина
- •4. Підбиття підсумків уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Актуалізація опорних знань
- •3. Мотивація навчальної діяльності
- •4. Основна частина 4
- •5. Підбиття підсумків уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Актуалізація опорних знань
- •3. Мотивація навчальної діяльності
- •4. Основна частина Слухання музики
- •5. Підбиття підсумків уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Актуалізація опорних знань Бесіда
- •3. Мотивація навчальної діяльності
- •4. Основна частина
- •5. Підбиття підсумків уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Мотивація навчальної діяльності
- •3. Основна частина
- •4, Підбиття підсумків уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Мотивація навчальної діяльності
- •3. Основна частина Слухання музики
- •1. Організаційний момент
- •2. Мотивація навчальної діяльності
- •3. Основна частина
- •4. Підбиття підсумків уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Мотивація навчальної діяльності
- •3. Основна частина Слухання музики
- •4. Підбиття підсумків уроку
- •Організаційний момент
- •2. Мотивація навчальної діяльності
- •3. Основна частина
- •4. Підбиття підсумків уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Мотивація навчальної діяльності
- •3. Основна частина Слухання музики
- •4. Підбиття підсумків уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Мотивація навчальної діяльності
- •3. Основна частина
- •4. Підбиття підсумків уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Основна частина
- •3. Підбиття підсумків уроку
4. Підбиття підсумків уроку
Бесіда
♦ Які пісні лунали сьогодні на уроці та хто їх створив?
♦ Про яку таємницю пісні ми дізнались?
♦ Чому більшість людей люблять пісні?
Учитель. Існує багато пісень, що розповідають про навколишній світ, відображують різні події, стосунки між людьми. У них виражено радість і смуток, мужність і доброту, тобто душевний стан людини. Отже, пісня — це музика душі людини.
Учні виходять із класу під музичний супровід («Пісня про иіколу>>
Д. Кабалевського).
Урок № 3. У КОРОЛІВСТВІ СПІВУЧИХ МЕЛОДІЙ
Мета:
• навчальна: розширювати уявлення учнів про емоційний зміст музики; активізувати образне мислення;
• розвивальна: розвивати творчу фантазію учнів, уяву, уміння імпровізувати;
• виховна: виховувати в учнів вокальні, виконавські навички, зацікавленість музикою, співом.
Музичний матеріал: Я. Степовий «Лугом іду», поспівка «Бім-Бом», Ф. Колесса «Школяр».
Наочні посібники: нотна хрестоматія; портрети Я. Степового, Ф. Колесси.
Обладнання: ТЗН; дитячі музичні інструменти; фонохрестоматія.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
Учні входять до класу під музичний супровід («Лугом іду» Я. Степового).
1. Організаційний момент
Перевірка готовності класу до уроку. Музичне вітання
2. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Музика відкриває нам загадковий, чарівний світ наших вражень, почуттів. Кожна людина відчуває різні настрої. У цьому світі панує співуча мелодія, яка і поведе нас сьогодні стежинами свого Королівства. Отже, вирушаймо подорожувати!
3. Основна частина Слухання музики
Учитель. Багато чарівних мелодій лунає на уроках музичного мистецтва. Ми їх чуємо і в вокальній музиці, і в інструментальній. Мелодії українських пісень завжди приваблювали та надихали композиторів своєю наспівністю, виразністю. Український композитор Яків Степовий захоплювався народною піснею та зробив обробку пісні «Лугом іду». Послухайте її та дайте відповідь на запитання.
♦ Хто виконував мелодію: голос чи інструмент?
Слухання твору Я. Степового «Лугом іду»
♦ Про що вам розповіла мелодія?
Гоа «Упіймай у долоньку»
Оберіть слова, що відповідають характеру прослуханого твору: наспівний, суворий, мелодійний, рішучий, мужній, сумний, плавний.
♦ Послухайте ще раз та поміркуйте, якими кольорами можна зобразити цю музику.
Повторне слухання твору «Лугом іду» Я. Степового з пластичним інтонуванням
Вокально-хорова робота
Учитель. Після милування красою рідної природи та відпочинку, що подарувала нам пісня, настає час працювати. Для вас, школярів, основна праця — це добре навчатися й гарно поводитися.
Розспівування
Повторення поспівки «Бім-Бом» із підкресленням пульсу, плесканням у долоні (на 1-й та 5-й рядки поспівки) та відбиванням ритму ударами по колінах (на решті рядків) або з використанням дитячих музичних інструментів — трикутника та бубна
Схема використання дитячих музичних інструментів
|
Z Z |
П I |
I Z |
I Z |
|
I I |
Z Z |
I Z |
I Z |
♦ Які пісні про школу вам відомі?
Сьогодні ми розучимо пісню українського композитора і дослідника народної творчості Філарета Колесси. Для дітей він створив збірку пісень «Шкільний співаник», у якій уміщено народні твори та пісні українських композиторів. Ми вивчимо пісню «Школяр».
♦ Прослухайте її та скажіть, чого навчається малий школярик у школі.
Слухання пісні«Школяр» Ф. Колесси
♦ Як ви вважаєте, це старовинна чи сучасна пісня?
Цю пісню школярі співали дуже давно, майже сто років тому, але відтоді завдання учнів не змінилося: школа навчає читати, писати, рахувати.
Розучування'пісні «Школяр» Ф. Колесси, повторення правил співу,
робота над диханням, одночасним початком співу, м'якістю звуковедення