Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ейдетика. Використання символів на логопедичних...doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
7.16 Mб
Скачать

Vі.Фізкультхвилинка

Хто ж там, хто вже там стомився

І наліво нахилився?

Треба всім нам встати, фізкультпаузу почати.

Щось не хочеться сидіти,

Трохи треба відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зроби чотири кроки.

Вище руки підніміть,

І спокійно опустіть,

Розведіть їх у сторони,

Плесніть, діти, кілька раз,

За роботу - все гаразд.

  • З завданням справились. Молодці. А ще нам потрібно:

VІІ. Скласти словосполучення, підбираючи слова за змістом. (таб.№3). (Діти виконують завдання)

  • Ви правильно склали словосполучення, а зараз спробуємо скласти малюнки.

Гра «Асоціація».

VІІІ. - А тепер нехай наші ручки відпочивають, ми послухаємо загадки. (Діти відгадують).

Влітку відпочивають, взимку дітей катають. (Сани).

Я найперша зацвітаю,

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку. (Пролісок).

Без рук, без ніг, а хату стереже. (Замок).

Я кругленька, червоненька,

З хвостиком тоненьким.

На городі мене рвуть

І до столу подають. (Редиска).

Без рук, без сокири, а зроблена хатина. (Гніздо).

Завжди в роті, а не проковтнеш. (Язик).

- Ви правильно відгадали всі загадки, то може ви зможете виправити неправильні слова у казці? (таб.№4).

ІX. Вправа "Виправ казку".

X. Підсумок заняття.

Тема: Автоматизація звука «Ш» в словах, реченнях

Мета: Розвивати фонематичне сприйняття, фонематичний слух, логічне мислення, артикуляційний апарат, творчу уяву, пам'ять ; закріпити поняття глухий, шиплячий; вправляти в умінні виконувати звуковий аналіз слів, визначати місце певного звука у слові; сприяти формуванню навичок техніки поскладового читання слів різної складової структури. Вчити дітей добирати прикметники до іменика, правильно вимовляти звук «ш» в словах та реченнях.Виховувати інтерес до занять, вміння швидко, самостійно виконувати ігрові завдання.

Обладнання: наочний матеріал для дидактичних ігор, кубатрон, лялька Маша, посібник «Балакуче дерево, семафорики.

Хід заняття

І. Психогімнастика.

Діти стоять у колі.

Логопед. Діти відгададйте загадки:

Всі його люблять,

Всі його чекають,

А хто подивиться-

Кожен скривиться. (Сонце)

Відповіді дітей

Світить, сяє, всіх зігріває. (Сонце)

  • Що це?

Відповіді дітей.

  • Як ласкаво ми його називаємо?

Відповіді дітей.

  • А тепер уявіть, що сонечко зігріло ваші обличчя, руки, вам дуже приємно. (Діти розслабляються.)

  • Подув холодний вітер, вам холодно (діти напружуються).

Відчуйте напруження.

  • Промовили , як дме холодний вітер?

Діти промовляють протяжно «ш-ш-ш»

  • А давайте всі разом пригадаємо пісеньку вітру? (Діти відповідають).

(Після виконання вправ виставляємо символ «ш»).

- Для того щоб нам краще запам’яталися цей звук, пограємо у ігри:

  1. «Заспівай пісеньку» - показую на символ – дитина «співає» пісеньку. Дитина може рухами зображати звук.

2 . «Поверни пісеньку» - один символ забирається. Пісенька полетіла, а щоб її повернути, треба заспівати.

ІІ. Малята сьогодні ми будемо повторювати звук «ш».

(Стук у двері)

  • Хто там?

  • Доброго ранку! Як тебе звати?

  • Маса, Масенька!

  • Мабуть, тебе звати Машенька?!

  • Так, так Масенька!

  • Діти, які звуки не вимовляє наша гостя?

Відповіді дітей.

  • Я все вмію. От послухайте, як я гарно вмію казки розповідати.

  • Діти, якщо Машенька буде помилятися, і ви почуєте помилки у словах, сигналізуйте семофориками.

Ішов піп гуштим лішом та й жігубив лукавичку. От біжить миска. Побачила рукавичку та й казе:

  • Тут я буду шити.

Коли це скаче шабка й питає:

  • Хто, хто в рукавичці живе?

  • Це я, - миска. А ти хто?

А я – шапка. Пусти й мене до себе шити!…

  • Діти, чи здогадалися ви, як називається ця казка?

Відповіді дітей.

ІІІ. Артикуляційна гімнастика

«Чашка»

Загорнули краї язика-

Вийшла чашка. Чудова яка!

  • Відкрити рота. Покласти широкий язик на розслаблену нижню губу. Згорнути вгору краї язика у формі чашки.

  • Утримувати:1-2-3-4-5-6-7-8-9-10.

«Проколи кульку»

Треба кульку нам проткнути-

Язиком щоку напнути.

  • Рот закритий. Рухаючи язиком вліво-вправо, намагатися «проковтнути» ним то ліву, то праву щоки.

  • Рахунок:1-2.

«Грибочок»

Ось грибочок-сироїжка.

Вгорі-«шляпка», знизу-«ніжка».

  • Відкрити рота. Присмоктати до піднебіння широкий язик. Краї язика мають примикати до верхніх зубів.

  • Утримувати:1-2-3-4-5-6-7-8-9-10.

ІV. Розвиток фонематичних уявлень.

Дидактична гра «Цікаві книжечки»