
- •Анотація
- •Розділ 1. Ейдетика і формування правильної вимови звуків
- •В роботі ми користувалися наступними принципами:
- •Ейдетичні прийоми:
- •2. Оживлення символу
- •3.Перевтілення асоціації
- •4.Активізація відчуттів
- •5.Зацікавлення Розглянемо перелічене детальніше.
- •2. Прийом оживлення символу
- •3. Прийом перевтілення
- •4. Прийом активізації відчуттів дитини.
- •5. Прийом зацікавлення
- •Розділ II. Використання символів на логопедичних заняттях
- •2.1. Вплив розвитку дрібної моторики на формування мовлення дітей дошкільного віку
- •2.2 . Розвиток рухливості органів артикуляційного апарату – важливий крок на шляху до правильного мовлення
- •“Червоний – білий”
- •“Де звук?”
- •“Хто більше?”
- •“Злови рибку”
- •“Знайти місце для свого малюнка”
- •“Дзвенить – дзижчить”
- •“Вистукування складів”
- •Казка про язичок» (фонетична гра)
- •Дидактична гра «Будиночок для звуків»
- •“Смачне варення”
- •“Почистити зуби”
- •Хід заняття
- •I. Організаційний момент.
- •II. Знайомство з новим матеріалом.
- •IV. Фізкультхвилинка
- •VI. Знайомство із звукослоговой схемою слів.
- •VIII. Підбиття підсумку заняття.
- •Хід заняття
- •I. Організаційний момент.
- •II. Знайомство з новим матеріалом.
- •III. Фізкультхвилинка
- •V. Підбиття підсумку заняття.
- •Хід заняття
- •V. Підведення підсумків і оцінювання роботи дітей.
- •Vі. Домашнє завдання-вивчити чистомовки:
- •Vіі. Подяка за заняття.
- •V. Підсумок заняття, оцінювання роботи дітей, подяка.
- •Vі. Домашнє завдання - вимова слів із звуком «з» в середині слова.
- •Хід заняття
- •Vі.Фізкультхвилинка
- •X. Підсумок заняття.
- •V. Фізкультхвилинка «потанцюємо разом».
- •Vіі. Добір прикметників до іменника. Читання слів.
- •Vііі. Підсумок заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •V. Підсумок заняття, оцінювання роботи дітей.
- •Vіі. Подяка за заняття.
- •Хід заняття
- •V. Автоматизація звука «р» у складах «ру», «ри».
- •Vі. Пальчикова гімнастика
- •Vііі. Підведення підсумків заняття, оцінювання роботи дітей.
- •Хід заняття
- •V. Пальчикова гімнастика
- •Vі. Розвиток логічного мислення
- •Vіі. Уточнення конкретно-просторових значень прийменників
- •Vііі. Підведення підсумків заняття, оцінювання роботи дітей
- •Хід заняття
- •V. Пальчикова гімнастика
- •Vі. Фізкультхвилинка
- •Vіі. Розвиток логічного мислення.
- •Vііі. Підбиття підсумків заняття. Оцінювати роботи дітей.
- •Тема: “Білосніжною зимою їдем в подорож з тобою”
- •Хід заняття
- •Потяг близняток цілий десяток
- •Сіє, віє, січе, меле
- •IV. Вправа для розвитку мовного дихання
- •VI. Вправа на диференціацію звуків [л] і [р].
- •XII. Дидактична гра «Поїзд»
- •XIII. Робота з картками
- •XIV. Дидактична гра “я взяв собі малюнок”
- •XV. Гра “За Петрушкою ідем”
- •XVI. Підсумок заняття
- •Середня група
- •II етап
- •1. Відгадування загадок на самостійне закінчення.
- •2. «Чия пісенька звучить у слові?»
- •III . Основне завдання
- •1. «Який звук, чия пісенька звучить у словах?»
- •IV етап
- •1. «Впіймай звук».
- •2. «Впіймай звук».
- •3. «Впіймай звук».
- •4. «Впіймай звук».
- •Старша група
- •Рекомендована література
V. Підведення підсумків і оцінювання роботи дітей.
Vі. Домашнє завдання-вивчити чистомовки:
Из-из-из – діти збирали хмиз;
Оз-оз-оз – їде електровоз.
Vіі. Подяка за заняття.
Тема: Закріплення вимови звука «З» в середині слова
Мета: Розвивати фонематичний слух, навички звукового аналізу, логічне мислення, зорову пам'ять , артикуляційний апарат, мовне дихання; збагачувати та уточнювати словниковий запас. Вчити правильно вимовляти звук «з» , визначати його місце в слові. Виховувати звукову культуру мовлення.
Обладнання: Альбом А.Я.Малярчук, сюжетні та предметні малюнки, м’яч, символи-звуки, атрибути до гри.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
1.Привітання.
2. Садити дітей за кольором одягу: Зелена блуза, сині штани і т.д.
ІІ. Артикуляційна гімнастика
Пригоди язика
Ось пригодонька, яка трапилась у язика:
Спав тихенько у хатині на м’якій пухкій перині.
Раптом чує голосок: «Ну ж бо, друже язичок,
Мій товаришечку любий, розтуляй швиденько губи
І виходь мерщій із хати, будемо разом гуляти».
Ледве вийшов на поріг, від утоми тут же ліг.
Каже сонечко ласкаве:
- Ну ж, вставай робити вправи! Нумо, годі вже лежати,
треба сили набиратись.
Язичок наш вигнув спинку, зупинився на хвилинку
І до сонця потягнувся, задоволене всміхнувся.
Подивився вліво, вправо:
- Ой, як гарно, як цікаво!!!
Онде гойдалка крилата вже запрошує маляток,
Заливається баян, дай-но потанцюю я!
Он грибочок за пеньком, стану я таким грибком.
Ось горішки на ліщині, покочу їх до хатини.
Ось котив горішок я, трапилась мені змія.
І від неї дав я драла, щоб мене не наздогнала.
Скільки в цьому світі дива!
Все скінчилося щасливо!
Вийшла подорож на славу, став язик наш сильний, жвавий.
Повернувся він додому і відчув страшенну втому.
Відпочину. Завтра знову буде подорож казкова!
ІІІ.Основна частина
1.Постановка мети заняття.
Прочитати вірш: Зайко зілля з’їв у Зіни,
Захотів заїсти сіном.
Зіна зойкнула у сінях:
Де ж узяти зайцю сіна?
Отже, слова із яким звуком ми будемо сьогодні вивчати?
Виставляється на фланелеграф символ-звук «З»
Гра «Заспівай пісеньку»
3 .Закріплення вимови «з» в середині слова. Назвати малюнки ( за альбомом А. Я. Малярчук) відображено, самостійно і разом.
Коза, фазан, береза, гроза, лоза, ковзани, телевізор, язик, поїзд, гніздо,вазон, бузок, терези, возик, кизил, газета, музей.
Уточнити значення слова: фазан. Визначити місце «з» в слові. Назвати кількість складів у словах, виділити склад із «з».
4. Вправи на мовне дихання : «Сонько», «Аквалангіст», «Кульбаба»
5. Утворити нові слова за зразком:
Перелізати-----(перелізай) забавляти —(забавляй)
Відрізувати ----( відрізай)
ІV. Фізхвилинка
Йде журавлик по болоту,
Є у журавля турбота,
Він-бо довгі ноги має,
Високо їх піднімає,
Щоб разом мимохіть
Пір’ячко не замочить.
Відгадати загадку:
Що за птах, що не в свої гнізда яйця кладе?(Зозуля)
За білими березами соловейко тьохкає.( Язик).
Язика немає, а розуму навчає.(Книжка).
Пальчикова гімнастика « Голуби», «Добрий день», «Окуляри», «Сестрички».
Гра « Який малюнок пропав?»