Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ейдетика. Використання символів на логопедичних...doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
7.16 Mб
Скачать

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Сідає той, хто назве перший звук в словах сам, сук, син, суп, ситий, сухий.

II. Знайомство з новим матеріалом.

Логопед виголошує слова: сироп, сережки, сито, , сила, синяк, , сифон.

Логопед ставить питання: «Який звук чується на початку цих слів?» (звук с).

Артикуляція звуку.

Характеристика звуку (згідний, глухий, м'який).

Мовна зарядка:

са—се—су су—са се - ас—ос—ус

си—се—са са—си—се уст—ас—ос

Виділення звуку С з |із| ряду|низки| складів:

ми—те—си—кю—мя—се—ню—ей—са—пи—се—тю—ля—су—ме—си—ви—са.

Утворення форм єдиного і множинного|численного| числа іменників, що позначають|значать| назви дитинчат.

гуси—гусеня—гусята| лось—лосята|

рись—рисята | лис—лисята|

Узгодження прикметників з іменниками в роді.

Дидактична гра «Про що можна сказати синій, синя, синіше, сині» (проводиться по картинках).

Дидактична гра «Закінчи пропозицію».

Серед стиглих колосів синіє .(волошка).

Весняну пісеньку заспівала ... (синиця)

Серед листя спеет красивий ... { персик).

В Сіми срібні ... { сережки)

Робота з|із| схемою.

IV. Фізкультхвилинка

Діти називають дії і показують їх за допомогою жестів.

Пробуджуйся|прокидайся|! — Пробуджуюся|прокидаюся|!

Піднімайся|підіймай|' — Піднімаюся|підіймаю|!

Умивайся! — Умиваюся!

Обливайся! — Обливаюся!

Витирайся! — Витираюся!

Одягайся! — Одягаюся!

Збирайся! — Збираюся!

І прощайся! — Я прощаюся!

V. Переказ розповіді «Соня»

Це Соня . Соні сім років. Соня любить|кохає| все синіше. У неї синє пальто і синя косинка. У косі в|у| Соні синій бант. На ногах в|у| Соні сині шкарпетки і сині туфлі.

Відповіді на питання: Хто|КТО| це? Скільки Соні років? Що любить|кохає| Соня? Що у неї синіше Що в|у| Соні в косі? Що в|у| Соні на ногах?

Переказ.

VI. Знайомство із звукослоговой схемою слів.

Педагог уточнює, що таке склад (частина|частка| слова), як він позначається|значить| на схемі (жовтою смужкою), знайомить дітей з|із| правилом: скільки в слові явних|гласних| звуків, стільки і складів.

VII. Складання звукослоговой схеми слів гусаки, сито.

VIII. Підбиття підсумку заняття.

Тема. Автоматизація звука «С» в складах, словах

Мета|ціль|: Розвивати фонемний слух,зорову пам'ять, увагу, мислення, дрібну моторику пальців логічне мислення. Закріпити навики чіткої вимови звуку в складах, словах; учити узгодженню присвійних займенників з іменниками; познайомити з приводом; учити утворювати складні слова, слова-антоніми; виділяти звук на початку, середині, кінці слова. Виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: символи-звуки, дидактичний матеріал, зонди, предметні картинки.

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Сідає той, хто|КТО| назве|накликатиме| зайвий предмет: помидор—цибуля-слива|; яблуко—груша—капуста|; клен—дуб—сова|; плаття—рубашка—стакан|; вовк—ведмідь—сорока|; голуб—ворона—лисиця|.