Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
методичка Еконоіка підприємства.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.82 Mб
Скачать

10. Повна собівартість рівна сумі виробничої собівартості і позавиробничих витрат:

ПСпл=3,01+0,36=3,37грн

11. Плановий прибуток на калькуляційну одиницю розраховується по формулі:

Ппл=ПСпл*р/100%

де ПСпл – повна планова собівартість по калькуляції;

Р – планована рентабельність продукції = 15%.

Ппл=3,37*15%=0,51грн

12. Оптова ціна одиниці продукції напою " Лимонад ” буде рівна:

Цопт(пл)=ПСпл+Ппл = 3,37+0,51=3,872грн

13. Податок на додану вартість складає 20% від оптової ціни, т. е.:

Ндс=3,87*0,2=0,77грн

14. Планована відпускна ціна визначається з умови:

Цотп=ПСпл+Ппл+ПДВ =3,37+0,51+0,77=4,65грн

Результати калькуляції планової собівартості по видах продукції приведені в таблиці 2.9.

Таблиця 2.9

Планова калькуляція на напій " Лимонад " (калькулятивная одиниця - пляшка)

Найменування статей калькуляції

Сума, грн.

1.

Сировина і матеріали

1,23

2.

Основна заробітна плата

0,76

3.

Додаткова заробітна плата

0,07

4.

Відрахування на соціальне страхування

0,30

5.

Витрати на утримання і експлуатацію устаткування

0,014

6.

Загальновиробничі витрати

0,52

7.

Загальногосподарські витрати

0,12

8.

Виробнича собівартість

3,01

9.

Позавиробничі витрати

0,36

10.

Повна собівартість

3,37

11.

Прибуток

0,505

12.

Оптова ціна

3,87

13.

ПДВ

0,77

14.

Ціна

4,65

Всі розрахунки для визначення планової калькуляції напою «Ситро» проводяться аналогічно розрахункам для напою " Лимонад ”

1. Витрати сировини і матеріалів на виробництво 1 пляшки напою «Ситро»:

600262,83:500000=1,20 грн.

2. Основна заробітна плата така ж, як для напою " Лимонад ": 0,76 грн.

3. Додаткова заробітна плата складає 0,07грн.

4. Відрахування на соціальне страхування: 0,30 грн.

5. Витрати на утримання і експлуатацію визначаємо аналогічно напою «Лимонад»:

ЗП напою «Ситро» в загальному об'ємі складає – 49,02%

Куеу=19223,55*0,4902 / 500000=0,019; Руеу=0,68*0,019=0,014

6. Загальновиробничі витрати визначаються таким чином:

ЗВВпл=527508,97*0,4902 / 500000=0,52

7. Загальногосподарські витрати складають 0,12 грн.

8. Виробнича собівартість рівна сумі пунктів 1-7:

ВС = 1,20+0,76+0,07+0,30+0,014+0,52+0,12=2,98

9. Позавиробничі витрати складають: ПВпл=2,98*0,12=0,36

10. Повна собівартість рівна: ПСпл=2,98+0,36=3,34

11. Плановий прибуток на калькуляційну одиницю складе: Ппл=3,34*15%=0,5

12. Оптова ціна одиниці продукції напою «Ситро» дорівнює:

Цопт(пл)=3,34+0,5=3,84грн

13. Податок на додану вартість складає 20% від оптової ціни, отже:

ПДВ=3,66*0,2=0,77

14. Планована відпускна ціна напою «Ситро» складає:

Цотп = 3,34+0,5+0,77 = 4,60 грн.

Таблиця 2.10