Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
metodika_ukr_mova.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
256 Кб
Скачать
  1. Письмо. Літера «ш».

Тема: Письмо. Літера «Ш».

Мета: Вчити дітей писати літеру Ш; писати слова і склади за допомогою літери Ш; формувати навички просторового сприймання, зорового та буквеного аналізу та синтезу; удосконалювати дрібну моторику пальців рук; виховувати увагу та акуратність, бережливе ставлення до книжок, зошитів; розвивати увагу та самоконтроль на письмі.

Обладнення: Зразок рукописної і друкованої літери Ш, наочний матеріал, картинки з літерою Ш, дидактичний матеріал.

Хід уроку

I.Вступна частина.

1. Організаційний момент.

2. Відтворення графічного малюнку за словами вчителя.

II.Основна частина.

  1. Повідомлення теми і мети уроку. Провдення асоціації зорового образу літери Ш зі знайомими дітьми предметами.

  2. Показ друкованої і письмової літери Ш.

  3. Показ вчителем способів поєднання окремих елементів літери Ш.

  4. Викладання друкованої літери Ш з паличок.

  5. Письмо літери в повітрі.

  6. Повторний показ написання літери Ш вчителем.

  7. Фізкультхвилинка.

  8. Написання літери Ш в зошиті.

  9. Написання літери Ш в зошиті в словосполученні з вже вивченими літерами.

  10. Знайти картинки з літерою Ш.

III. Заключна частина.

Підсумок уроку.

  1. Мета та завдання рідної мови у спеціальній школі для дітей із тпм.

Основною метою спеціальної організації процесу навчання у дітей із ТПМ є:

  1. Формування мовлення як повноцінного засобу спілкування і знаряддя мислення;

  2. Створення передумов для вивчення української мови як предмета та інших основ наук навчального плану в обсязі програми неповної середньої загальноосвітньої школи.

Досягнення основної мети щодо формування мовлення як повноцінного засобу спілкування і знаряддя мислення стає можливим лише за умов вирішення конкретних завдань, таких як:

-Розвиток розуміння, зверненого до дітей усного мовлення;

-Формування активного усного мовлення;

-Навчання вимови та формування правильного фонематичного оформлення усного мовлення;

-Формування словникового запасу;

-Формування у дітей граматичної будови мовлення;

-Навчання писемного мовлення.

Створення передумов для вивчення української мови як предмета та

Інших основ наук навчального плану в обсязі програми неповної

середньої загальноосвітньої школи можливе за умов вирішення таких

завдань:

-Формування основ наук про мову;

-Збагачення мовленнєвої практики дітей на основі свідомого використання

знань з фонетики, граматики й правопису;

-Оволодіння способами виконання різних питів вправ;

-Виховання уміння працювати з підручником, довідниками, таблицями з

української мови.

  1. Конспект логопедичного заняття.

Тема: Диференціація звуків «Р», «Рь».

Хід заняття

Діти знаходять картинки-пелюстки, у назві яких є звуки (Р,РЬ), промовляють їх самостійно, а потім викладають квітку.

Гра «Знайди звуки».

Послухати і визначити перший або останній звук (Р,РЬ)

У словах: радіти, радощі, радіус, район, богатир, тир, светр, інженер, ліхтар, календар, токар, рахунок, снігур, равлик, рама, рити, рана, командир.

Фізичнахвилинка

Пальчикова гімнастика.

Вправа «Щука»

Щука здобич виглядає,

А карасик не дрімає,

Швидко хвостиком махає

І від щуки утікає.

Виконання: Діти простягають долоні і рухають зап’ястами вправо-вліво.

Закріплення нового матеріалу.

Гра «Спільний звук»

Визначити спільний звук у словах і протяжно вимовити:

Ранець, мотор, рілля, ворона, огірок, зоря, річка, цукор, помідор, комар, нутрія, двері, крісло, дорога, ромашка, ліхтар.

Послухати і чітко промовляти скоромовки:

На горі дуби, під горою гриби.

Рано-вранці в середу пригнав Прокіп череду, а корови в череді рябі, чорні, та руді.

У дворі гірка, під гіркою нірка в тій нірці кріт стереже свій рід.

Гра «Зміни речення»

Стеж за вимовою звуків (Р,Рь).

Я згадав, що трба кипити пиріг (ти, він, вона, ми, вони).

Я спостерігав, як їдять траву носоріг та жирафа.

Я збирав горіхи з ліщини.

Підсумок заняття

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]