- •1. Зміст роботи з навчання рідної мови в школі для дітей з тпм.
- •Розробити план-конспект уроку читання букварного періоду навчання грамоти.
- •3. Розробити план-конспект уроку читання букварного періоду навчання грамоти.
- •Завдання та спеціфіка уроків читання в школі для дітей із тпм.
- •Методика формування навичок правильного та свідомого читання учнів молодших класів у тпм.
- •Методика вивчення грамотики в початкових класах спеціальної школи для дітей із тпм.
- •Звук та літера «б».
- •Методика роботи над казкою та віршем на уроках розвитку мовлення в період навчання грамоти.
- •Методика формування граматичного поняття «речення» у молодших класах спеціальної школи для дітей із тпм.
- •Диференціація звуків «р», «л».
- •Урок читання.
- •Конспект логопедичного заняття.
- •Завдання та зміст роботи з вивченням граматики та правопису в школі для дітей із тпм.
- •Словникова робота на уроках читання. Прийоми позначення нових слів.
- •До прийомів пояснення нових слів відносяться:
- •Методика формування різних видів аналізу і синтезу учнів з тпм.
- •Конспект логопедичного заняття.
- •Методика складання зв’язного висловлювання.
- •Методика роботи над оповіданням у школі для дітей із тпм.
- •Письмо. Літера «ш».
- •Мета та завдання рідної мови у спеціальній школі для дітей із тпм.
- •Конспект логопедичного заняття.
- •Мета та завдання навчання рідної мови у спец школі для дітей з тпм.
- •Завдання навчання української мови:
- •Навчальні.
- •Корекційно-розвивальні.
- •22.Методика роботи над картинкою та серією сюжетних картин на уроках читання та розвитку мовлення
- •23.Завдання та зміст уроків у спеціальній школі для дітей із тпм.
- •24.Методика роботи над словом на уроках грамоти у спеціальній школі для дітей з тпм
- •25.Методика вивчення іменника в школі для дітей з тпм.
- •26.Диференціація звуків с-з . Дикі тварини та іх малята.
- •27.Методика навчання грамоти учнів з тпм
- •29.Ознайомлення з літерою «б»
- •30.Спеціальна методика навчання рідної мови в школі для дітей з тмп як окрема дидактика.
- •31. Методика навчання письма учнів з тпм
Методика вивчення грамотики в початкових класах спеціальної школи для дітей із тпм.
Основними розділами граматики є:
-Звуки і букви;
-Речення;
-Зв’язне мовлення.
Граматика-це наука про будову про форму писемного і усного мовлення, вона визначає основні закони мови. В процесі навчання у школі граматика є засобом навчання власного мислення. В процесі вивчення граматики визначаються такі завдання:
-Ознайомити учнів з будовою і складом рідної мови.
-Закріплення і розвиток навичок правильного мовлення.
-Виробленя у дітей вмінь практично використовувати набуті знання, уміння і навичок як в усному так і в писемному мовленні.
- Послідовність вдосконалення мовлення учнів як засобу спілкування і пізнання навколишньої дійсності, уточнення і збагачення їх мовного запасу.
-Розвиток словесного логічного і абстрактного мислення дітей шляхом формування нових граматичних понять.
Звук та літера «б».
Тема: Звук та літера «Б».
Мета: Закріплювати правильну вимову звука (Б) в словах, словосполученнях та реченнях. Розвивати фонематичний слух, логічне мислення, пам’ять, просторову орієнтацію. Використовувати інтерактивні методи навчання під час корекційної роботи з логопатами. Збагачувати словниковий запас дитини, словами зі звуком (Б). Виховувати інтерес до рідної мови, бажання чітко і правильно говорити.
Обладнення: Складові таблиці, малюнки для розвитку фонематичного слуху, картки з артикуляційними вправами, профіль артикуляції, люстерка, фішки для звуко-буквенного аналізу, таблиця з малюнками.
Хід заняття
Організаційні моменти. Артикуляційна гімнастика. Мовленнєва розминка.
Робота зі складовими таблицями. Розвиток фонематичного слуху.
Знайти малюнки із літерою (Б).
Визначити де стоїть звук (Б) в слові.
Фізкультхвилинка.
На одній нозі, дуже важко так стояти. Руки в сторони і не падати, не качатися, один за одного не триматись.
Закріплення звука в словах і словосполученнях.
Робота з таблицею малюнків.
-Назвіть малюнок.
-Доповніть речення.
-Про які малюнки ці загадки?
-Назвіть зайвий малюнок.
-Назвіть «Овочі, ягоди», зображенні на малюнках.
-Гра «Який малюнок я заховала»?
6) Вивчення скоромовки.
7) Вивчення вірша.
Підсумок заняття.
Методика роботи над казкою та віршем на уроках розвитку мовлення в період навчання грамоти.
Казка-це найдоступніший та найцікавіший вид діяльності для дітей.
Казки бувають: про тварин, чарівні, побутові.
Методика роботи над казкаю:
I-етап. Вступна бесіда під час якої актуалізуються знання дітей про героїв казки; пояснюються незнайомі слова дітям які зустрічаються у казці.
II-етап. Розповідь вчителем казки з опорою на ілюстративний матеріал.
III-етап. Робота над змістом казки.
Прийоми роботи:
Відповідь учнів на запитання вчителя за змістом казки та за малюнками до казки;
Розповідь казки за серією сюжетних малюнків;
Переказ змісту казки з опорою на малюнковий план;
Інсценування або драматизація казки.
Вірш-це елемент ритмічного мовлення у літературному творі, основна одиниця віршованого ритму.
Заучування віршів має важливу роль для розвитку усного мовлення, пам’яті.
Методика:
Вступна бесіда за темою вірша.
Декламування вірша вчителем, або майстра художнього слова.
Відповіді на запитання за змістом вірша, словникова робота, проговарювання важким за звуковим складом слів.
Повторне декламівання вірша вчителем.
Хорове заучування вірша частинами.
Заключна бесіда за змістом вірша.
