
- •1 Завдання . Обчислити зміну обсягу товарної продукції у розрахунковому році порівняно зі звітним та вплив на неї динаміки продуктивності праці й чисельності працюючих на основі наступних даних:
- •Рішення
- •Завдання 5. Розв’яжіть задачу та прокоментуйте отримані результати.
- •4 Завдання . За усталеним алгоритмом, використовуючи дані таблиці, обчисліть обсяг повної собівартості товарної продукції у звітному та розрахунковому роках.
- •Рішення
- •9 Завдання . Обчислити обсяги валової, товарної, реалізованої та чистої продукції на основі даних таблиці:
- •Рішення
- •Рішення
- •Рішення
4 Завдання . За усталеним алгоритмом, використовуючи дані таблиці, обчисліть обсяг повної собівартості товарної продукції у звітному та розрахунковому роках.
Елементи витрат |
Абсолютна величина витрат, тис.грн. |
|
базисного року |
розрахункового року |
|
1. Матеріальні витрати |
2060 |
2410 |
2. Витрати на оплату праці |
669 |
620 |
3. Відрахування на соціальні потреби |
179 |
235 |
4. Амортизація основних засобів |
220 |
310 |
5. Інші витрати на виробництво |
30 |
45 |
6. Витрати, які не включаються у виробничу собівартість продукції |
70 |
64 |
7. Зміна залишків витрат майбутніх періодів за рік |
+24 |
-12 |
8. Зміна залишків резервів майбутніх платежів за рік |
-8 |
+10 |
9. Зміна залишків незавершеного виробництва за рік |
- 52 |
+24 |
10. Позавиробничі витрати |
84 |
90 |
Рішення
Скв= 2060+669+179+220+30 = 3158 Свп= Скв- Свтн.включ-Звмб+Зрвмп Свп= 3158-70-24-8= 3056 Свтп= Свп-Ззнзв= 3056+52=3108 Сптп= Свтп+Спозавироб Сптп= 3108+84 = 3192 Скв= 2410+620+235+310+45= 3620 Свп= 3620 – 64 +12+10 = 3578 Свтп = 3578-24 = 3554 Сптп = 3554+90 = 3644
9 Завдання . Обчислити обсяги валової, товарної, реалізованої та чистої продукції на основі даних таблиці:
Показник |
Значення |
Обсяг виробництва продукції, тис.шт.:
|
50 22 |
Ціна одиниці продукції, грн.:
|
65 70 |
Напівфабрикати власного виробництва, тис.грн.
|
780 590 |
Послуги промислового характеру, тис.грн.
|
235 75 |
Незавершене виробництво, тис.грн.:
|
470 220 |
Залишки готової продукції на складі, тис.грн.:
|
330 400 |
Вартість сировини та матеріалів замовника, тис.грн. |
310 |
Матеріальні та прирівняні до них витрати, тис.грн. |
1090 |
Рішення
ТП = 50*65+22*70+(780-590)+235*0,75 = 3250+1540+190+176,25 = 5156,25 ВП = 5156,25+(220-470)+310 = 5126,25 РП = 5156,25+(330-400) = 5086,25 ЧП = 5156,25-1090 = 4066,25
12 Завдання ВАТ “Фарматик” здійснює оцінку інвестиційного проекту, параметри якого подані у таблиці. Чи доцільно реалізувати проект? Відповідь обґрунтуйте за допомогою показників NPV та індексу доходності за умови, що дисконтна ставка проекту 20 %, а ставка податку на прибуток підприємств 25%.
Показники |
Значення на дату аналізу |
|||
грн.. 1 р. |
кін. 1 р. |
кін. 2 р. |
кін. 3 р. |
|
1. Товарна продукція, тис.грн. |
- |
23500 |
29000 |
28000 |
2. Рентабельність продукції, % |
- |
25 |
25 |
25 |
3. Амортизаційні відрахування, у % до собівартості |
- |
10 |
18 |
8 |
4. Інвестиції, тис.грн. |
22300 |
- |
- |
- |
Рішення П1 = 23500*0,25/1,25 = 4700 П2 = 29000*0,25/1,25 = 5800 П3 = 28000*0,25/1,25 = 5600
Показники |
Значення на дату аналізу |
|||
грн.. 1 р. |
кін. 1 р. |
кін. 2 р. |
кін. 3 р. |
|
І |
22300 |
- |
- |
- |
П |
|
4700 |
5800 |
5600 |
Податок |
|
1175 |
1450 |
1400 |
А |
|
10 |
18 |
8 |
ГП = А+П-Податок |
|
3535 |
4368 |
4208 |
Кпр |
1 |
0,8333 |
0,694 |
0,579 |
ДГП |
|
2945,72 |
3031,39 |
2436,43 |
ДІ |
22300 |
|
|
|
ЧПВ = (2945,72+3031,39+2436,43)-22300 = 8413,54-22300 = -13886,46 ВНД = 8413,54/22300 = 0,3772 – недоцільний проект 13 Завдання . Визначити фактичний обсяг виробленої підприємством продукції по роках за наступними вихідними параметрами:
Показники |
1-й рік |
2-й рік |
3-й рік |
Виробнича потужність на початок року , тис. шт. |
3350 |
|
|
Введення виробничої потужності за рік, тис. шт. |
150 |
210 |
240 |
Вибуття виробничої потужності за рік, тис. шт. |
320 |
150 |
120 |
Коефіцієнт перерахунку приросту виробничої потужності у середньорічну величину |
0,5 |
0,55 |
0,45 |
Коефіцієнт використання виробничої потужності |
0,9 |
0,92 |
0,95 |