
- •1 Завдання . Обчислити зміну обсягу товарної продукції у розрахунковому році порівняно зі звітним та вплив на неї динаміки продуктивності праці й чисельності працюючих на основі наступних даних:
- •Рішення
- •Завдання 5. Розв’яжіть задачу та прокоментуйте отримані результати.
- •4 Завдання . За усталеним алгоритмом, використовуючи дані таблиці, обчисліть обсяг повної собівартості товарної продукції у звітному та розрахунковому роках.
- •Рішення
- •9 Завдання . Обчислити обсяги валової, товарної, реалізованої та чистої продукції на основі даних таблиці:
- •Рішення
- •Рішення
- •Рішення
Завдання 5. Розв’яжіть задачу та прокоментуйте отримані результати.
Власний капітал ВАТ ”Стріла” на початок року мав таку структуру: статутний капітал (1250 тис. грн.); резервний фонд (220) тис. грн.; нерозподілений прибуток минулих років (50 тис. грн.). За результатами господарювання товариство отримало 625 тис.грн. чистого прибутку. За рішенням загальних зборів акціонерів його буде розподілено наступним чином:
Виплата матеріальної винагороди колективу – 250 тис.грн.
Виплата дивідендів акціонерам — 10 % від суми статутного капіталу;
Відрахування до резервного фонду — 70 тис. грн.;
Решта йде на збільшення нагромаджуваної суми нерозподіленого прибутку.
Визначити загальну величину та елементну структуру власного капіталу на кінець року. Рішення. Нерозп прибуток кін. року= 50 + (625 – 250 – 1250*0,1 – 70) = 50 + 180 = 230 тис. грн. Рез. фонд кін. року = 50+70= 120 тис. грн.. Статутний капітал = 1250 тис. грн Власний капітал = 1600 тис. грн.
Завдання 6. У звітному році СТОВ “Рибопродукт” реалізувало 130 т. продукції за відпускною ціною 8 грн./кг. При цьому рівень рентабельності продукції сягнув 25%, а рентабельність основних засобів становила 20%. Визначити: 1)який має бути обсяг виробництва й реалізації продукції, щоб рентабельність основного капіталу становила 24% при зростанні собівартості продукції на 7% при збереженні обсягу основного капіталу на рівні звітного року. 2)як має змінитися рівень рентабельності продукції, якщо прибуток зменшиться на 5%, а валові витрати зростуть на 2 % порівняно з їх значенням у звітному періоді. Рішення : 1).Ор зв.р. = 130 000 * 8 = 1040 тис.грн. П звр. = ( Ор *Рп)/(1+Рп) = 1040 * 0,25 / 1,25 = 208 тис.грн. ОФ зв.р. = П / Роф = 208 / 0,2 = 1040 тис.грн. П н.р. = ОФ зв.р. * Роф н.р. = 1040 *0,24 = 249,6 тис.грн. СВ зв.р. = 1040 – 208 = 832 тис.грн. СВ н.р. = 832 *1,07 = 890,24 тис.грн. Ор н.р. = 890,24 + 249,6 = 1139,84 тис.грн. 2) П н.р. = 208 * (1-0,05) = 197,6 тис.грн. СВ н.р. = 832 * 1,02 = 848,64 тис.грн. Рп н.р. = 197,6 / 848,64 = 23,3 % Δ Рп = ( 23,3 – 25 ) / 25 = - 6,8% Завдання 5. ЗАТ “Центр-М” спеціалізується на виробництві концентратів кольорових металів. У звітному році номенклатура продукції включала три позиції: концентрати молібдену, вольфраму та титану. Річний обсяг чистої виручки від реалізації продукції становить: 2,45 млн.грн. по молібдену, 1,93 млн.грн. по вольфраму та 3,8 млн.грн. по титану. Прямі витрати на виробництво продукції є такими: 1,1 млн.грн. по молібдену, 0,54 млн.грн. по вольфраму та 2,3 млн.грн. по титану. Річний обсяг непрямих витрат складає 2,12 млн.грн., і, згідно облікової політики підприємства, має бути розподілений по видам продукції пропорційно до витрат часу на їх виготовлення. Технологічний процес отримання одиниці концентрату складає: для молібдену 2,5 дн., для вольфраму 4 дн., та 3,5 дн. для титану. Визначити найрентабельніший вид продукції. Рішення : Молібден Св = 1,1 + 2,12 * ( 2,5 / ( 2,5+4+3,5)) =1.1+0,53 = 1,63 млн.грн. Вольфрам Св = 0,54 + 2,12 * 4/10 = 0,54 + 0,85 =1,39 млн.грн. Титан Св = 2,3 + 2,12 *3,5/10 = 2,3 + 0,74 = 3,04 млн.грн. Молібден Рп = (2,45 – 1,63) / 1,63 = 50,31% Вольфрам Рп = ( 1,93 – 1,39)/1,39 = 38,85%
Титан Рп = (3,8 – 3,04) / 3,04 = 25%