- •Педагогічний щоденник практики з художньої культури
- •Характеристика
- •I. Підготовка робочих місць.
- •II. Організаційний момент.
- •III. Повідомлення теми і мети уроку.
- •XII. Прибирання робочих місць.
- •IV. Підсумок уроку
- •План уроку
- •Організаційний момент
- •Підсумок уроку
- •Методичний:
- •План уроку:
- •Організаційний момент.
- •Актуалізація опорних знань.
- •IV. Демонстрацією слайдів.
- •V. Демонстрація відеозапису фільму «Храми Індії. Тадж- Махал» із серії документальних фільмів про мистецтво «Найкрасивіші пам’ятки світової архітектури».
- •VI. Демонстрація відеозапису класичного індійського танцю.
- •VII. Демонстрація пісні з індійського фільму.
- •VIII. Підсумки уроку.
- •Виховний захід : «шануйте, друзі, рушники»
- •Індивідуальний план педагогічної практики з художньої культури
Організаційний момент
Вітання.
Створення психологічної готовності учнів до проведення уроку.
Основна частина (повідомлення теми та мети уроку; лекція).
Т.Г.Шевченко – велика постать в історії нашого народу (пісня «Реве та стогне Дніпр широкий»).
Дитинство та юні роки хлопця (ілюстрований матеріал).
Тяжка доля кріпака.
Творчість Т.Г.Шевченка (ілюстрований матеріал, уривки з творів).
Рослини – символи України у творчості поета.
Їх значення:
Бесіда про калину (приказки, прислів’я, зачитування рядків зі творів письменника).
Бесіда про вербу (прислів’я і т.д.).
«І яр, і поле, і тополі…» (пісня «По діброві вітер віє»).
Багатогранна постать Т.Г.Шевченка (пісня «Садок вишневий коло хати»).
Підсумок уроку
Сьогодні на нашому уроці ми познайомились з творчістю великого Кобзаря, з його видатними творами про любов до природи рідного краю; розширили знання про калину, вербу як рослини – символ України, як атрибут народних звичаїв. Діти після цього уроку більш зацікавились вивченням поезії Т.Г.Шевченка.
Домашнє завдання (намалювати рослину – символ України, що є на вашу думку насправді символом нашої держави).
Використаний матеріал:
Методичний:
Б.Лепкий. Про життя і творчість Т.Шевченка К. Університетське видання «Пульсари» - 2005
В.С.Бородін, Є.П.Корилюк, В.П.Смілянський, Т.Г.Шевченко – біографія. К. – 2006
М.Л. «Кобзарь» Т.Г.Шевченко. Сиб., 1860 – Русское слово
Розкажіть онуку. Січень №2-3, 2003
Художній: на дошці портрет Т.Г.Шевченка, ілюстрації з його життя.
Музичний: слова пісень «Реве та стогне Дніпр широкий», «По діброві вітер віє…», «Садок вишневий коло хати» - «Кобзар».
Конспект – сценарій уроку
З художньої культури
Для учнів 10-Г класу сш №154
Виконала студентка 5 курсу 5мзх1,5
Інститут мистецтв
Кафедри «Хореографія»
Міщенко Катерина Анатоліївна
Тема: Культура Індії. Музика і танець у мистецтві Індії
Мета:
Дидактична - познайомити учнів із своєрідністю мистецтва Індії, особливостями культури.
Розвиваюча – розвити інтерес та цікавість дітей щодо вивчення культури Індії; розвити художні здібності учнів, музичність.
Виховна - виховувати естетичний смак, толерантне ставлення до представників різних культур.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Форма уроку: інтегрований урок.
Епіграф: Індія завжди мала один незмінний ідеал – злиття зі світом. Рабіндранат Тагор.
Обладнання: мультимедійна презентація, відеозапис фільму «Храми Індії. Тадж - Махал» із серії документальних фільмів про мистецтво «Найкрасивіші пам’ятки світової архітектури», реж. Нікола Тома, відеозапис індійського класичного танцю та пісні з індійського фільму.
План уроку:
Організаційний момент.
Вітання.
Актуалізація опорних знань.
– Що вам відомо про Індію?
III. Слово учителя ( демонстрація слайдів). Уся культура Індії тісно пов’язана з релігією. Нині у Індії панують такі релігії: індуїзм, буддизм, християнство, іслам та джайнізм.
