Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
До підручника О.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
3.39 Mб
Скачать

1. Домашнє завдання.

РЗ, впр. 1—3 (с. 3), письмово.

Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.

Т: Today we spoke about our families. Let's check how well you remember the members of the family. Finish my sentences:

My mother's husband is my... My grandmother is my grandfather's. My father's brother is my... My mother's daughter is my... My uncle's son is my... My father's father is my...

Учні хором називають членів родини, доповнюючи речення вчителя.

урок 4

Підтема: Вчора. Сьогодні. Завтра.

Мета: Повторити способи утворення граматичних часів: Present, Past and Future Simple, Present and Past Continuous.

Ознайомити учнів з відмінностями у вживанні минулого неозначеного та минулого тривалого часів. Повторити вживання займенників some/any. Навчати вживати ці граматичні часи в усному мовленні. Формувати навички аудіювання. Продовжувати розвивати вміння читати. Практикувати учнів у письмі. Виховувати спостережливість й уважність. обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для роботи в парах (НО), граматичні таблиці Present, Past and Future Simple, Present and Past Continuous, м'яч.

$ хід уроку

і. підготовка до сприйняття іншомовного МОВЛЕННЯ

Greeting 1. Привітання.

Учитель пише на дошці ім'я та опорні фрази: Margarita/Richard Greenham/Buddy Smithson, sunny Spain/the UK/the USA. Учитель розповідає вірш, учні хором по­вторюють. Потім двоє-троє учнів самостійно розповідають вірш з опорою на фрази, записані на дошці.

Aim

My name is Margarita And I'm from sunny Spain! How are you, how are you, And how are you again? My name is Richard Greenham And I'm from the UK, How are you, how are you, And how are you today? My name is Buddy Smithson, I'm from the USA, How are you, how are you, And how are you today?

2. Повідомлення теми та мети уроку.

Т: Today we'll revise grammar tenses and practise them. We are going to brush up the Past Simple and the Past Continuous Tense and do some activities to improve our skills in using these tenses. I hope, our lesson will be interesting and useful for you.

Warming up 3. Уведення в іншомовну атмосферу.

Повторення вірша «The Family Song» (див. урок 3). Учитель розповідає вірш, учні хором повторюють.

ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ 1. Перевірка домашнього завдання.

      1. РЗ, впр. 1 (с. 3).

Учні ланцюжком читають доповнений текст вправи.

      1. РЗ, впр. 2 (с. 3).

Учні обмінюються зошитами і перевіряють кросворд, один із них пише слова кросворду на дошці. Учитель перевіряє правильність написання слів, клас зві­ряється з дошкою.

      1. РЗ, впр. 3 (с. 3).

Два-три учні читають свої твори перед класом.

Reading 2. Удосконалення техніки читання.

1) Pre-Reading Activity. Етап підготовки до читання. Робота з картками.

НО:

, in Italy.

Учні отримують картки для роботи в парах. Вони повинні доповнити текст, ставлячи по черзі запитання один одному, щоб з'ясувати, які слова пропущено.

A. Ask your partner and complete the text. I want to tell you about

His name is Paul. He lives in

His family is big. He has got a father, a mother, two sisters and grandparents.

His grandparents live in the . They like growing fruit and

vegetables. They are planting now. Paul's parents like

swimming. They are having rest at the now. Paul's sisters

go to . They are having holidays now.

B. Ask your partner and complete the text. I want to tell you about my friend's family.

sisters and

parents like swimming.

His name is . He lives in Madrid, in Italy.

His family is big. He has got a father, a mother,

grandparents. His grandparents live in the village. They like growing and .

They are planting tomatoes now.

They are having rest at the seaside now. Paul's sisters go to school. They are having

Check on Homework

now.

        1. Reading. Етап читання.

По закінченні роботи з картками (НО) учні ланцюжком читають доповнений текст. Учитель контролює правильність виконання завдання.

        1. Post-Reading Activity. Етап перевірки розуміння змісту тексту. Учитель пропонує учням відповісти на запитання за текстом.

Т: Where is Paul from? What family has he got? What do his grandparents like doing? What are they doing now? What do his parents like doing? What are they doing now? What are Paul's sisters?

Учні ланцюжком відповідають на запитання, учитель контролює правильність логічної та граматичної будови речень.

Grammar 3. Повторення граматичних часів.

          1. Повторення часів the Present Simple, the Present Continuous, the Future Simple Tense.

а) Бесіда з учнями.

T: Look at the text about Paul. Can you explain the difference between the sentences:

His grandparents like growing fruit and vegetables.

They are planting tomatoes now.

Paul's sisters go to school.

They are having holidays now.

Учні за допомогою вчителя з'ясовують, що в цих реченнях вживаються різні граматичні часи: Present Simple та Present Continuous. Учитель звертає увагу класу на граматичні схеми цих часів, накреслені вчителем на дошці, і пропонує одному з учнів розповісти правила їхнього утворення та вживання з опорою на схеми. Якщо необхідно, вчитель коригує відповідь учня.

б) Учитель на дошці пише речення:

He will help you with this work tomorrow.

Він пропонує класу визначити граматичний час цього речення. Один із учнів за проханням учителя пригадує й розповідає правила утворення і вживання Future Simple з опорою на граматичну таблицю. Учитель коригує й доповнює відповідь учня.

в) Граматична гра.

Клас поділяється на дві команди. Один з учнів — ведучий — стає перед дошкою, обличчям до неї. Члени кожної команди по черзі підходять до ведучого і тор­каються його спини, той говорить будь-яке дієслово і називає граматичний час (Present Simple, Present Continuous, Future Simple). Учень, що торкнувся ведучого, має скласти речення з названим дієсловом у названому часі. Учитель контролює правильність граматичної будови речення. За кожне правильно складене речення надається один бал. Перемагає команда, яка отримала більше балів.

          1. Повторення the Past Simple та the Past Continuous Tense.

а) Впр. 1 (с. 10).

Один із учнів читає два речення, подані у вправі, не звертаючи уваги на правила, учитель пропонує класу назвати різницю між цими реченнями. Учні пригадують правила утворення Past Simple та Past Continuous з опорою на таблиці, учитель допомагає сформулювати їх. Потім один із учнів читає вголос правила, подані у підручнику на с. 10.

б) Впр. 2 (с. 10).

Учні ланцюжком читають подані у вправі речення і визначають граматичний час.

в) Граматична гра.

Клас поділяється на дві команди. Представнику кожної команди учитель називає речення або в Past Simple, або в Past Continuous. Завдання учнів — правильно скласти запитання та заперечення до запропонованого речення. За кожну пра­вильну відповідь надається один бал. Перемагає команда, що набрала найбільшу кількість балів.

г) Впр. 3 (с. 10).

Учні самостійно усно виконують вправу, потім ланцюжком читають речення і називають відповідний граматичний час.

д) Гра з м'ячем. Впр. 4 (с. 11).

Учні стають навколо вчителя, який кидає м'яч кожному з них і називає речення з помилкою у будь-якому з повторених часів. Учень має повернути м'яч і сказати речення, виправивши помилку. Той, хто не впорався із завданням, вибуває з гри. Ведучим може бути будь-який учень.

е) Впр. 5 (с. 11).

Учні самостійно письмово виконують вправу. Час виконання завдання — 3—5 хв. Той, хто першим впорався, читає складені запитання. Учитель контролює та оцінює виконання вправи. є) Впр. 6 (с. 11).

Учні ланцюжком читають і доповнюють подані у вправі речення за зразком.

ж) Гра «Chain Game».

Учні складають запитання до будь-якого речення впр. 6 (с. 11) і ставлять його однокласнику, який повинен відповісти і поставити своє запитання наступному учню. Наприклад:

P1: What do you usually have for breakfast?

P2: I usually have sandwiches and tea for breakfast. What did you have for break­fast on holidays?

P3: I had sausages for breakfast on holidays. Where did you spend evenings in sum­mer?

Учень, який зробив помилку, має розповісти свій улюблений вірш. Учитель контролює правильність граматичної будови речень.

з) Впр. 7 (с. 11).

Учні ланцюжком читають речення вправи, вставляючи займенники some/any, і за допомогою вчителя пригадують правила (some вживається у розповідних ре­ченнях, any — у питальних і заперечних).

III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

Homework 1. Домашнє завдання.

РЗ, впр. 1, 2 (с. 4), письмово.

Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.

Т: Let's see if you remember grammar tenses well now.

Учитель називає речення (розповідні, питальні, заперечні), використовуючи всі по­вторені граматичні часи, учні відповідають, який саме час вживається у реченні.

урок 5 (1)

Підтема: Корисні поради.

мета: Ознайомити учнів з новими мовними патернами. Розвивати вміння аудіювання.

Продовжувати формувати навички діалогічного мовлення зі вживанням мовних патернів. Навчати учнів висловлювати свої пропозиції. Виховувати культуру мовлення. Удосконалювати техніку читання.

Розвивати здібності учнів до слухової та зорової диференціації. Виховувати інтерес до вивчення іноземної мови. Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для самостійної роботи (НО1), (НО2), (НО3).

$ Хід УРОКУ

підготовка до сприйняття іншомовного МОВЛЕННЯ

Greeting 1. Привітання.

Повторення вірша-привітання «My Name is Margarita» (див. урок 4). Учитель записує на дошці опорні фрази, один із учнів виходить до дошки і розповідає вірш, клас хором повторює.

Aim 2. Повідомлення теми та мети уроку.

Т: Today we are going to start a new unit «We Need Information». We are going to learn some new patterns for making suggestions and practise them in our oral speech.

Warming up 3. Уведення в іншомовну атмосферу.

Робота з картками.

Н°і:

Учитель роздає учням картки для самостійної роботи, учні мають розташувати речення у правильному порядку, щоб скласти вірш. Той, хто виконує завдання першим, читає вірш уголос перед класом, потім учні хором декламують його. Учитель, якщо необхідно, пояснює значення незнайомих слів і коригує відповідь.

Arrange the sentences in the right order to make a poem.

We raise our hands to speak.

We use voices soft and sweet.

We are helpful, friendly, and fair.

We work quietly at our seats.

We take turns and willingly share.

тема: у пошуках інформації unit 1. we need information

We keep our places tidy and neat.

ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ