Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок 3).docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
21.02.2020
Размер:
41.52 Кб
Скачать

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Кафедра теорії та методики трудового та професійного навчання

Розгорнутий план-конспект уроку з трудового навчання у 7 класі

на тему:

«Послідовність виготовлення виробу.

Використання розрахунків для в’язання.

Виготовлення виробу.»

Виконала:

ст. гр. ТО-10-1

Іванова О. О.

Хмельницький 2013

Тема уроку: «Послідовність виготовлення виробу. Використання розрахунків для в’язання. Виготовлення виробу».

Мета:

- навчальна - навчити підбирати спиці і нитки для в’язання, вив’язувати різні види петель, переходити на наступний рядок, закріпляти останню петлю, навчити умовним позначенням елементів на схемах;

- розвиваюча: сприяти розвиткові пізнавальних інтересів, естетичного смаку та творчого мислення учнів ;

  • виховна: виховувати повагу до стародавньої культури, культурно-історичних традицій, почуття міри, пропорцій, кольорових сполучень, естетичних смаків дівчат; сприяти формуванню навичок культури праці.

Матеріально-технічне забезпечення: зразки в’язаних робіт, спиці, пряжа, ножиці, ілюстрації в’язаних виробів.

Дидактичне забезпечення:

  • пам’ятка «Правила техніки безпеки та санітарно-гігієнічні вимого під час в’язання» (Додаток А);

  • фізкульт-хвилинка (Додаток Б).

Література

Основна :

  1. Навчальна програми. Трудове навчання 5-9 класи. Нова редакція [Електронний ресурс] / Режим доступу: www.mon.gov.ua/education/average/new.pr/trud.doc

  2. Динесенко Л. І. Азбука домашнього господарювання: навч. пос. З трудового навчання для учнів 5-9 класів серед. загальноосвіт., шк., ліцеїв, гімназій. – К.: А. С. К. 1999. – 232с.

Додаткова:

  1. Заочная школа рукоделия. Вязание спицами // Дуплет. - Л.: Екс­прес, 2002. - 76 с.

  2. Кибалова Л. Иллюстрированная энциклопедия моды. - Прага.: Ар-тия, 1988.-608 с.

  3. Кришталева B.C. Вязание узоров. - К.: Реклама, 1983. - 128 с.

  4. Кружева связаные на спицах (burda - рукоделие) / Перевод СМ. Мещерякова. - М.: Внешсигма, 2003. - 48 с.

  5. Максимова М.В. Кузьмина М.А. Дружные спицы. - М.: ЕКСМО-Пресс, 1998.- 128 с.

  6. Максимова Ю.О. Ручне плетіння. - К.: Жовтень, 1959. - 303 с.

  7. Мода и стиль. Современная энциклопедия. — М.: Аванта+, 2002. -

480 с.

Внутрішньопредметні зв’язки:

  1. Трудове навчання 7 клас «Прийоми роботи спицями. Технологія в’язання спицями.»

Міжпредметні зв’язки:

  1. Історія України 6-7 клас «Поява скотарства та землеробства»

  2. Історія України 6-7 клас «Скіфи»

  3. Рідна мова 5 клас «Синтаксис. Пунктуація. Словосполучення»

Тип уроку: комбінований

Час: 90 хв.

Структура уроку:

  1. Організаційна частина…………………………………………1 хв.

  2. Актуалізація опорних знань і чуттєвого досвіду учнів…….…3 хв.

  3. Мотивація навчальної діяльності учнів…………………….….1 хв.

  4. Повідомлення теми, мети і завдань уроку…………………....1 хв.

  5. Виклад нового навчального матеріалу………………………10 хв.

    1. Розробка ескізу з описом виробу.

    2. Виготовлення виробу.

    3. Монтаж виробу.

    4. Оздоблення, кінцева обробка.

6. Закріплення нового навчального матеріалу……………………….5 хв.

7. Практична робота учнів…………………………………………...20 хв.

7.1 Вступний інструктаж

7.2 Поточний інструктаж

7.3 Заключний інструктаж

8. Підведення підсумків уроку………………………………………...2 хв.

9. Прибирання робочих місць та майстерні…………………………. 1 хв.

Хід уроку:

  1. Організаційна частина

Мета діяльності: привітання; перевірка присутності учнів, їх готовність до уроку; правильна організація робочого місця; призначення чергових.

Форма організації навчання: фронтальна.

Методи навчання: за джерелом знань умінь – словесні (бесіда вступна).

  1. Актуалізація опорних знань.

Мета діяльності: перевірка вчителем до початку повідомлення нових знань підготовленості учнів до сприймання навчального матеріалу з метою аналізу стану знань, умінь і навиків, набутих раніше і необхідних для свідомого засвоєння теми.

Форма організації навчання: фронтальна.

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь – словесні - бесіда.

Перелік питань бесіди:

  1. Що таке в’язання ? (Орієнтовна відповідь: В'язання — процес виготовлення виробів (зазвичай елементів одягу) з безперервних ниток шляхом згинання їх у петлі й з'єднання петель одна з одною за допомогою нескладних інструментів вручну (в'язальний гачок , спиці, голка) або на спеціальній машині (механічне в'язання)..)

  2. Які техніки в’язання ви знаєте? (Орієнтовна відповідь:Ми вивчили такі техніки в’язання як хусткова в’язка, лицьова, виворітня в’язка, резинка 1*1, резинка 2*2.)

  3. Які інструменти та матеріали необхідні для в’язання? (Орієнтовна відповідь: Пряжа, спиці.)

  4. Які види спиць ви знаєте? ( Орієнтовна відповідь: Ми вивчили такі види спиць як Закриті (звичайні) спиці, Відкриті або кругові спиці, Панчішні спиці)

  5. Як правильно читати схеми в’язання? (Орієнтовна відповідь: З права на ліво та зверху вниз.)

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Мета діяльності: заохочення учнів до сприймання нового матеріалу.

Форма організації: фронтальна.

Методи навчання: за джерелом знань і умінь – словесні (розповідь).

Мотивація вступна на перспективу: «В'язання стимулює розумову діяльність, бо при цьому масуються нервові рецептори на пальцях, котрі відповідають за розумову діяльність»

В'язання - це творча робота, до того ж робота приємна і зовсім не утомлива. Давно відомо, що в'язання не лише відганяє похмурі думки, але і сприяє гарному настрою. Адже результат праці - красиво зв'язана річ - приносить повне задоволення.

               Всім відомо, що гарному настрою, а отже, і підвищенню тонусу дуже сприяє відпочинок. Він знімає втому, запобігає стомлення, оберігає крихкі нервові клітини від виснаження. А чи знаєте Ви що в'язання може надавати лікувальну дію? Багато медиків вважають, що рукоділля взагалі, а в'яже зокрема, надзвичайно благотворно діють на психіку людини.

  1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мета діяльності: ознайомлення учнів з темою, метою і завданням уроку.

Форма організації: фронтальна.

Методи навчання: за джерелом знань і умінь – словесні (розповідь)

Слово вчителя:

Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з критеріями якості вишитого виробу. Отже, запишіть у свої робочі зошити тему та мету нашого уроку.

Тема уроку: «Послідовність виготовлення виробу. Використання розрахунків для в’язання. Виготовлення виробу».

Мета уроку: Ознайомити учнів з вимогами до якості в’язаних виробів; вдосконалити навички учнів у в’язанні; виховувати точність та акуратність у роботі.

  1. Виклад нового навчального матеріалу.

Мета діяльності: формування в учнів знань про якість в’язаного виробу, уміння обробляти виріб, кінцевий монтаж, оформляти виріб.

Форма організації: фронтальна.

Методи діяльності вчителя: за джерелом знань - словесні (пояснення, розповідь); наочні (демонстрування, ілюстрування).

Методи діяльності учнів: за типом пізнавальної діяльності – репродуктивні.

План викладу нового матеріалу:

  1. Розробка ескізу з описом виробу.

  2. Виготовлення виробу.

  3. Обробка виробу.

  4. Перевірка якості виробу.

  5. Оздоблення, кінцева обробка.

Під час викладу нового вчитель демонструє учням зразки в’язаних робіт.

  1. Закріплення нового матеріалу

Мета діяльності: визначення рівня засвоєння учнями змісту теми.

Форма організації: фронтальна

Методи діяльності: словесні (бесіда).

Перелік питань бесіди:

  1. За якими критеріями перевіряють якість в’язаного виробу? (Орієнтовна відповідь: Критерії якості вишитого виробу залежать від вигляду та охайності лицьової та виворітної сторони.)

  2. Як повинно виглядати в’язане полотно з лицьової сторони? ( Орієнтовна відповідь: Лицьова сторона повинна бути охайною, всі петлі повинні бути однаковими.)

  3. Як повинно виглядати в’язане полотно з виворітної сторони? (Орієнтовна відповідь: Воно повинно бути охайним, без вузликів, петлі повинні бути однаковими)

  4. Як можна оздобити в’язаний виріб? (Орієнтовна відповідь: В’язаний виріб можна оздоблювати помпонами, китичками, дрібними декоративними деталями.)

  5. З якого матеріалу можуть виготовлятись спиці? ( Орієнтовна відповідь: З заліза, дерева та алюмінію.)