
Задача 19
В обмінному пункті ПАТ «Діамант-Банк» на 15 березня 2013 року встановлені такі курси валют: офіційний курс гривні:100 доларів США – 796,00 грн., 100 євро – 1020,00 грн.,100 російських рублів – 26,50 грн.
|
купівля |
продаж |
100 доларів США |
780,00 |
795,00 |
100 євро |
1055,00 |
1065,00 |
100 рос. рублів |
26,00 |
27,00 |
Клієнт бажає обміняти 150 доларів США та 2500 російських рублів на євро. Використовуючи крос-курс,визначте, яку суму євро отримає клієнт.
Розвязання
USD/EUR = USD/UAH/////EUR/UAH = 7.80 / 10.65 = 0.7324
RUR/EUR = RUR/UAH////EUR/UAH = 0/260/10.65 = 0.0244
Знаходимо суму євро,яку буде отримано після обміну USD/EUR = 150*0.7324=109.86(эвро)
Сума євро, яку буде отримано після обміну RUR/EUR = 2500*0.0244=61(євро)
Загальна сума євро = 61+109,86=170,86(євро)
Відповідь – 170,86 євро
Задача 20
Визначити крос-курс: євро – англійський фунт, євро – йєна, йєна – євро, йєна – англійський фунт, якщо 1 долар = 1,5646 євро, 1 долар = 2,748 йєни, 1 долар = 0,432 англійського фунта.
Розвязання
1)Непряме
котирування =
Курс
євро =
= 0,6391
Курс
йєни =
= 0,3640
Курс
англ.фунта =
= 2,3148
2)Крос-курс євро/англ.фунт = 0,6391/2,3148 = 0,2761
Крос-курс євро/йєена = 0,6391/0,3640 = 1,7558
Крос-курс йєна/євро = 0,3640/0,6391 = 0,5696
Крос-курс йєна/фунт = 0,3640/2,3148 = 0,1572
Задача 1
Доходи комерційного банку за звітний рік становили 35 млн. грн., а витрати – 27 млн. грн.; податок на прибуток становить 19%, відрахування до резервного фонду – 5%. Визначити розмір відрахувань до резервного фонду.
Розвязання
1)Розрахуємо прибуток банку:
Прибуток=Доходи-витрати
П=35-27=8млн.грн.
2)Податок на прибуток:
ПП=8*0,19=1,52млн.грн.
3)Чистий прибуток:
ЧП=8-1,52=6,48млн.грн.
4)Відрахування до резервного фонду:
6,48*0,05=0,324млн.грн
Відповідь:відрахування до резервного фонду становить 0,324млн.грн.
Задача 2
10 червня 2013р. було оголошено статутний капітал ПАТ «КредитБанк», що складається з простих акцій – 230 тис. шт. номінальною вартістю – 15 грн. 11 червня було реалізовано 55000 акцій за ціною 17 грн. 12 червня було реалізовано 46000 акцій за ціною 19 грн. Визначте розмір сплаченого та несплаченого статутного капіталу, а також розмір емісійного доходу від реалізації акцій.
Розвязання
1)Визначаємо суму оголошеного СК:
ОСК= к-сть емітованих акцій * номінальну вартість акцій
ОСК=230000*15=3450000грн
2)Визнач. Результ. Від реаліз. Акцій 11.06
55000*17=935000грн
3)Визнач. Результ. Від реаліз. Акцій 12.06
46000*19=874000грн
4)Розрах. Загальну суму,отриману банком від реаліз.акцій:
935000+874000=1809000грн
5)Сплачений СК = к-сть реаліз.акцій*їх номінал.вартість:
Сплачений СК = (55000+46000)*15= 1515000грн
6)Несплачений СК = оголошений СК-сплачений СК = 3450000-1515000=1935000грн
7)Емісійний дохід від реаліз.акцій:
Емісійний дохід = 1809000-1515000=294000грн
Відповідь: Слачений СК 1515000грн, несплачений СК 1935000грн, емісійний дохід 294000грн
Задача 3
Визначити розмір відрахувань до резервного фонду, виходячи з даних:
1. Статутний фонд банку – 200 млн. грн.
2. Резервний фонд – 100 млн. грн.
3. Прибуток – 160 тис. грн.
4. Ставка податку на прибуток – 21%.
Розвязання
1)Знайдемо чистий прибуток:
ЧП=160000-(160000*0,19)=129600грн
2)Відрахування до резервного фонду:
129600*0,05=6480грн
3)Загальний розмір резервного фонду:
100000000+6480=100006480грн
В-дь:Розмір відрахувань до резервного фонду становить 6480грн, а загальний розмір резервного фону становить 100006480грн.
Задача 4
Комерційний банк здійснив емісію акцій, загальної кількістю 200 тис. шт., номінальною вартістю 20 грн. Із загальної кількості емітованих акцій 80 тис. шт. були реалізовані за ціною 27 грн. за одну акцію. Визначити емісійний дохід банку від емісії акцій.
Розв:1.Еміс.дохід =80* (27-20)= 560(тис.грн) 2.Очікув.еміс.дохід = 200*20=4000(тис.грн) в:еміс.дохід = 560тис.грн
Задача 5
Розрахувати суми простих відсотків за терміновим депозитом, використовуючи різні методи визначення кількості днів. Номінал депозиту – 1500 грн. Термін депозиту з 21 березня по 10 травня. Номінальна річна процентна ставка – 11%. Визначити, який метод є вигіднішим для вкладника та банку. Відповідь обґрунтуйте.
Розвяз
I=(Р*і*n)/Т Р-номінал депоз і-номінал річ % n-кільк днів депоз угод Т-кульк днів у році
факт/факт (берез 11днів квіт 30 днів трав 9 днів=50)(Т=365)Розрах суми=(1500*50*0.11)/365=22.6(грн.)
факт/360 (n=50) (Т=360) Розрах суми=(1500*50*0.11)/360=22.92(грн.)
30/360 (берез 10 днів квіт 30 днів трав 9 днів=49) (Т=360) Розрах суми=(1500*49*0.11)/360=22.46(грн.)
В:для клієнта навигід буде метод факт/360 а для банку метод 30/360