
Задача 1
Доходи комерційного банку за звітний рік становили 35 млн. грн., а витрати – 27 млн. грн.; податок на прибуток становить 19%, відрахування до резервного фонду – 5%. Визначити розмір відрахувань до резервного фонду.
Розвязання
1)Розрахуємо прибуток банку:
Прибуток=Доходи-витрати
П=35-27=8млн.грн.
2)Податок на прибуток:
ПП=8*0,19=1,52млн.грн.
3)Чистий прибуток:
ЧП=8-1,52=6,48млн.грн.
4)Відрахування до резервного фонду:
6,48*0,05=0,324млн.грн
Відповідь:відрахування до резервного фонду становить 0,324млн.грн.
Задача 2
10 червня 2013р. було оголошено статутний капітал ПАТ «КредитБанк», що складається з простих акцій – 230 тис. шт. номінальною вартістю – 15 грн. 11 червня було реалізовано 55000 акцій за ціною 17 грн. 12 червня було реалізовано 46000 акцій за ціною 19 грн. Визначте розмір сплаченого та несплаченого статутного капіталу, а також розмір емісійного доходу від реалізації акцій.
Розвязання
1)Визначаємо суму оголошеного СК:
ОСК= к-сть емітованих акцій * номінальну вартість акцій
ОСК=230000*15=3450000грн
2)Визнач. Результ. Від реаліз. Акцій 11.06
55000*17=935000грн
3)Визнач. Результ. Від реаліз. Акцій 12.06
46000*19=874000грн
4)Розрах. Загальну суму,отриману банком від реаліз.акцій:
935000+874000=1809000грн
5)Сплачений СК = к-сть реаліз.акцій*їх номінал.вартість:
Сплачений СК = (55000+46000)*15= 1515000грн
6)Несплачений СК = оголошений СК-сплачений СК = 3450000-1515000=1935000грн
7)Емісійний дохід від реаліз.акцій:
Емісійний дохід = 1809000-1515000=294000грн
Відповідь: Слачений СК 1515000грн, несплачений СК 1935000грн, емісійний дохід 294000грн
Задача 3
Визначити розмір відрахувань до резервного фонду, виходячи з даних:
1. Статутний фонд банку – 200 млн. грн.
2. Резервний фонд – 100 млн. грн.
3. Прибуток – 160 тис. грн.
4. Ставка податку на прибуток – 21%.
Розвязання
1)Знайдемо чистий прибуток:
ЧП=160000-(160000*0,19)=129600грн
2)Відрахування до резервного фонду:
129600*0,05=6480грн
3)Загальний розмір резервного фонду:
100000000+6480=100006480грн
В-дь:Розмір відрахувань до резервного фонду становить 6480грн, а загальний розмір резервного фону становить 100006480грн.
Задача 4
Комерційний банк здійснив емісію акцій, загальної кількістю 200 тис. шт., номінальною вартістю 20 грн. Із загальної кількості емітованих акцій 80 тис. шт. були реалізовані за ціною 27 грн. за одну акцію. Визначити емісійний дохід банку від емісії акцій.
Розв:1.Еміс.дохід =80* (27-20)= 560(тис.грн) 2.Очікув.еміс.дохід = 200*20=4000(тис.грн) в:еміс.дохід = 560тис.грн
Задача 5
Розрахувати суми простих відсотків за терміновим депозитом, використовуючи різні методи визначення кількості днів. Номінал депозиту – 1500 грн. Термін депозиту з 21 березня по 10 травня. Номінальна річна процентна ставка – 11%. Визначити, який метод є вигіднішим для вкладника та банку. Відповідь обґрунтуйте.
Розвяз
I=(Р*і*n)/Т Р-номінал депоз і-номінал річ % n-кільк днів депоз угод Т-кульк днів у році
факт/факт (берез 11днів квіт 30 днів трав 9 днів=50)(Т=365)Розрах суми=(1500*50*0.11)/365=22.6(грн.)
факт/360 (n=50) (Т=360) Розрах суми=(1500*50*0.11)/360=22.92(грн.)
30/360 (берез 10 днів квіт 30 днів трав 9 днів=49) (Т=360) Розрах суми=(1500*49*0.11)/360=22.46(грн.)
В:для клієнта навигід буде метод факт/360 а для банку метод 30/360
Задача 6
Комерційний банк залучає строковий депозит фізичної особи номіналом 20 тис. грн. на три місяці під 21% річних. Термін дії депозитної угоди від 01 серпня до 01 листопада.Відсотки нараховуються щомісячно за простою схемою. Кількість днів згідно з угодою обчислюється за методом «факт/факт». Необхідно розрахувати щомісячні платежі за відсотками та платіж по закінченні дії депозитної угоди.
Розвяз I=(Р*і*n)/Т
Серп 31 день І1=(20000*.021*31)/365=356.71(грн.)
Вер 30 день І2=(20000*0.21*30)/365=345.2(грн.)
Жовт 31 день І3=(20000*.021*31)/365=356.71(грн.)
Лист 30 днів І4=(20000*0.21*30)/365=345.2(грн.)
Сума виплат на кін депоз угоди=І1+І2+І3+І4+І5+розмір депоз
Сума=20000+356.71+345.2+356.71+345.2+356.71=21760.53(грн.)
В:сума % за серп =256.71 грн за вер =345.2 грн за жов=356.71 за лист=345.2 за груд=356.71 грн сума виплат на кін депоз угоди 21760.53 грн
Задача 7
Комерційний банк залучає депозит фізичної особи в сумі 10 тис. грн. під 15% річних під складні відсотки на три місяці на термін з 13 серпня до 13 листопада. Відсотки нараховуються в останній день місяця і сплачуються при погашенні депозиту. Кількість днів згідно з угодою розраховується за методом „факт/360”. Необхідно нарахувати відсотковий дохід клієнта за кожен місяць та обчислити платіж по закінченні терміну дії депозитної угоди.
Розвязання:
В=Р*(1+ В*і/n*T)n
Серпень-18, вересень-30, жовтень – 31, листопад – 12
1.Нарощена сума депозиту за складними відсотками:
В=10000*(1+0,15*91/4*360)^4=10384,59(грн)
2.Розрахуємо суму % за серпень: S1=10000*((1+0,15*18/1*360)^1-1)=75 грн
3.Розрахуємо суму за серпень-вересень: S2=10000*((1+0.15*48/2*360)^2-1)=201 грн
За вересень: S2-S1=201-75=126 грн
4. Розрахуємо суму за серпень-жовтень: S3=10000*((1+0.15*79/3*360)^3-1)=332.79 грн
За жовтень: S3-S2=332.79-201=131.79 грн
5.Розрахуємо суму за серпень-листопад: S4=10000*((1+0.15*91/4*360)^4-1)=384.59 грн
За листопад: S4-S3=384.59-332.79=273.79 грн
Відповідь:…
Задача 8
Клієнт зробив вклад у сумі 750 грн. із щомісячним нарахуванням простих відсотків. Термін вкладу – 4 місяці. Річна відсоткова ставка – 12%. Умови вкладу передбачають можливість донесення і зняття коштів. За десять днів клієнт вніс ще 300 грн. За місяць до кінця терміну вкладу клієнт зняв з рахунку 400 грн. Визначити суму отриманого доходу, якщо нарахування відсотків виконується за методом 30/360.
РОЗВ:
В= (Р*i*n)\T 1.%за 10днів=В1= (750*10*0,12)/360= 3,13(грн.) 2.% за наст.20дн= В2=((750+300)*20*0,12)/360= 7(грн) 3.%на 2 місяці=В3= ((750+300)*60*0,12)/360= 21(грн.) 4.% за 4 місяць= В4= ((1050-400) *29*0,12)/360= 6.28(грн.) 5.В= В1+В2+ В3+В4= 3,13+7+ 21+6,28= 37,41(грн.) 6.Заг.сума,що підлягає поверненню= В+Р= 37,41+ 750+300- 400= 687.41(грн.) В: сума отриман.доходу = 37,41грн
Задача 9
15 травня КБ залучив депозит у сумі 2000 грн. під 13% річних із правом поповнення на 4 місяці із капіталізацією відсотків першого числа кожного місяця. 01 липня клієнт вніс на рахунок 750 грн. Кількість днів згідно з угодою обчислюється за методом «факт/факт». Розрахувати суму щомісячних відсотків та належну суму до сплати банком клієнту після закінчення терміну дії депозитної угоди.
Розвязання:
I=(P*i*n)/T
Травень-16, червень -30, липень-31, серпень -31, вересень – 14 днів
1.Сума % за травень: І=2000*0,13*16/365=11,4 грн
2.За червень: І=(2000+11,4)*0,13*30/365=21,49 грн
3.За липень: І= (2000+11,4+21,49+750)*0,13*31/365=30,73 грн
4.За серпень: І=(2000+11,4+21,49+750+30,73)*0,13*31/365=31,06 грн
5.За вересень: І=(2000+11,4+21,49+750+30,73+31,06)*0,13*14/365=14,18 грн
6.Розрахуємо відсотковий дохід клієнта: 11,4+21,49+30,73+31,06+14,18=108,86 грн
7.Розрахуємо суму до сплати: 2000+750+108,86=2858,86 грн
Відповідь:…