Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
РАЦ_ОНАЛЬНА ПОВЕД_НКА СПОЖИВАЧА 1.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
285.7 Кб
Скачать

Завдання №5

У шкільному буфеті ви обираєте між трьома товарами. Загальна корисність від споживання різної кількості кожного товару наве­дена у таблиці. Якщо ціна товарів відома, а батьки дають вам на кишенькові витрати щодня 2 гривні, то який набір товарів ви ку­пите як раціональний споживач?

Одиниць товару

Загальна корисність (ютілі)

Тістечка

Ціна = 0,5 грн.

Пиріжки

Ціна = 0,2 грн.

Вафлі

Ціна = 0,4 грн.

1

12

4

9

2

22

7

17

3

29

9

22

4

34

10

24

5

34

10

24


Розв’язок:

Задача розв’язується методом підстановки. Отже раціональний споживач придбає такий набір товарів: тістечок – 2 шт., пиріжків – 1 шт., вафель – 2 шт. на суму 2 грн. (2*0,5+1*0,2+2*0,4=2 грн.).

Завдання №7

Для покупця споживання буханця хліба ціною 0,7 гривні прино­сить задоволення у розмірі 10 ютілей. Яку корисність в ютілях принесе йому споживання 1 л молока по ціні 0,5 гривень за літр у стані рівноваги?

Розв’язок:

Правило максимізації корисності . Підставляємо дані і отримуємо відповідь 7,1 ют.

Завдання №8

Витрати Дмитра на відеомагнітофон становлять 600 гривень, а на касети 15 гривень. У точці рівноваги нашого споживача гра­нична корисність касет дорівнює 5. Визначте, якою є з точці рівно­ваги гранична корисність відеомагнітофона.

Розв’язок:

Правило максимізації корисності . Підставляємо дані і отримуємо відповідь 200 ют.

Завдання №9

На графіку наведена бюджетна лінія гімназиста Сергія, якому батьки дали гроші на придбання зошитів і обкладинок для підручників. Якщо ціна зошитів - 0,8 грн., а обкладинок -0,4 грн., визначте:

  1. Скільки грошей отримав у батьків Сергій?

(З графіка визначаємо, що Сергій може купити або 5 зошитів, або 10 обкладинок. Кількість грошей, яку отримав він у батьків, розрахуємо так:

0,8*5=4 грн. або 0,4*10=4 грн.)

  1. В кажіть на графіку точку А, де Сергій купує тільки зошити.

(біля цифри 5)

  1. Позначте на графіку точкою В стан, де в Сергія залишаються кошти на морозиво. (в будь-якому місці межах нижнього трикутника, але не на лініях)

  2. Позначте на графіку точку С (3 зошити і 7 обкладинок). Що можна сказати про цей набір товарів (обґрунтуйте роз­рахунками).

(0,8*3+0,4*7=5грн. 20 коп.

Це означає, що на даний набір грошей Сергію не вистачить).

Завдання №10

Дані таблиці характеризують криву байдужості пані Савченко.

Комбінації

Сосиски (кг)

М'ясо (кг)

А

0,5

2,5

Б

1,0

1,5

В

1,5

1,0

Г

3,0

0,5

  1. Побудуйте криву байдужості пані Савченко (по осі X – кількість сосисок, по осі Y - кількість м'яса). (будується по даних таблиці)

  2. Припустимо, що ціни м'яса та сосисок становлять відповідно 9 грн. та 6 грн., а пані Савченко має намір витратити 18 гривень. Побудуйте на тому ж графіку відповідну бюджетну лінію.

Будується по 2 точкам:

  1. 18:9=2 кг (кількість м’яса, яку може придбати пані Савченко на всі свої гроші);

  2. 18:6=3 кг (кількість сосисок, яку може придбати пані Савченко на всі свої гроші).

  1. В якій саме комбінації купуватиме пані Савченко м'ясо та сосиски? (Ця комбінація – точка дотику кривої байдужості та бюджетної лінії споживача).