Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
24. Мол.школяр.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
147.46 Кб
Скачать

Міністерство науки і освіти, молоді і спорту України

комунальний вищий навчальний заклад

«Олександрійський педагогічний коледж

імені В.О. Сухомлинського»

Навчально-методична картка заняття №

Назва та номер спеціальності 5.01010201 “Початкова освіта”

5.01020101 „Фізичне виховання”.

Предмет: Психологія.

Тема: Психологія молодшого школяра

Анатомо-фізіологічні особливості молодшого школяра. Зміна соціальної ситуації розвитку в зв’язку з переходом дитини до школи. Розвиток пізнавальних процесів. Психічні новоутворення молодшого школяра. Навчальна діяльність як провідна та її структура. Формування особистості молодшого школяра. Засвоєння моральних норм та правил поведінки, формування почуттів, волі, характеру. Розвиток самооцінки та внутрішньої саморегуляції. Інтереси, здібності і шляхи їх розвитку у молодших школярів. Дружба та товаришування, взаємовідносини з дорослими та однолітками. Роль ігрової та трудової діяльності у формуванні особистості молодшого школяра.

Вид заняття: лекція

Мета заняття:

ознайомити з анатомо-фізіологічними особливостями молодшого школяра; визначити зміну соціальної ситуації розвитку в зв'язку з переходом дитини до школи; розкрити особливості розвитку пізнавальних процесів; визначити особливості формування особистості молодшого школяра; ознайомити з специфікою навчальної діяльності як провідним видом діяльності молодшого школяра; розвивати пам'ять, логічне мислення, спостережливість та уважність; виховувати любов до майбутньої професії, формувати пізнавальний інтерес.

Обладнання: роздатковий матеріал.

Література:

Основна:

  1. Матюхина М.В. Возрастная и педагогическая психология. - М.: 1985.

  2. Гамезо М.В. Возрастная и педагогическая психология. - М.: Просвещение, 1990.

  3. Заброцький М.М. Основи вікової психології. - Тернопіль: Навчальна книга „Богдан", 2004.

  4. Вікова та педагогічна психологія: навч. посіб. / О.В. Скрипченко, Л.В. Волинська, З.В. Огороднійчук та ін. 2-ге вид. – К.: Каравела, 2009. – 400с.

  5. Савчин М.В., Василенко Л.П. Вікова психологія: навч. посіб. – К.: Академвидав, 2009. – 360 с.

  6. Вікова психологія/ за ред. Г.С. Костюка – К.: «Рад.шк.», 1976 – 270 с.

Додаткова:

  1. Бондарчук Е.И., Бондарчук Л.И. Основы психологии и педагогики. - К.: МАУП, 2002.

  2. Бурлачук Л.Ф. Психодиагностика. - СПб: Питер, 2001.

  3. Психологічна енциклопедія/ О.М. Степанов. – К.: «Академівидав», 2006. – 424 с.

Структура заняття

  1. Організаційна частина.

  1. Актуалізація опорних знань студентів.

  1. Повідомлення теми, формулювання мети та основних завдань. Мотивація навчальної діяльності.

  1. План заняття.

  1. Загальна психологічна характеристика ситуації розвитку молодшого школяра.

  2. Навчальна діяльність молодшого школяра.

  3. Розвиток пізнавальних процесів.

  4. Формування особистості в молодшому шкільному віці.

5. Підведення підсумків.

  • Узагальнення матеріалу.

  • В чому полягають анатомо-фізіологічні особливості молодшого школяра?

  • Визначить особливості навчальної діяльності молодшого школяра.

  • Як відбувається розвиток пізнавальних психічних процесів у молодшому шкільному віці?

  1. Завдання для самостійної роботи студентів.

Інтереси, здібності і шляхи їх розвитку у молодших школярів. Дружба та товаришування, взаємовідносини з дорослими та однолітками. Роль ігрової та трудової діяльності у формуванні особистості молодшого школяра.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]