Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
22. Дошкільник.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
123.9 Кб
Скачать

Міністерство науки і освіти, молоді та спорту України

комунальний вищий навчальний заклад

«Олександрійський педагогічний коледж

імені В.О. Сухомлинського»

Навчально-методична картка заняття №

Назва та номер спеціальності 5.01010201 “Початкова освіта”

5.01020101 „Фізичне виховання”.

Предмет: Психологія.

Тема: Психологія розвитку дитини дошкільного віку.

Особливості розвитку дитини дошкільного віку. Гра як провідний вид діяльності та особливості її розвитку. Значення гри та продуктивних видів діяльності в психічному розвитку дитини. особливості формування дитячої особистості. Особливості формування самооцінки та самосвідомості дитини. Значення емоційної сфери та розвиток вищих почуттів. Розвиток довільної поведінки. Головні новоутворення в дошкільному віці.

Вид заняття: лекція

Мета заняття:

ознайомити з особливостями розвитку дитини дошкільного віку; визначити гру як провідний вид діяльності та особливості її розвитку; розкрити особливості формування самооцінки та самосвідомості дитини; визначити значення емоційної сфери та розвиток вищих почуттів; ознайомити з головними новоутвореннями в дошкільному віці та кризою 6 років; розвивати пам'ять, логічне мислення, спостережливість та уважність; виховувати любов до майбутньої професії, формувати пізнавальний інтерес.

Обладнання: роздатковий матеріал.

Література:

Основна:

  1. Матюхина М.В. Возрастная и педагогическая психология. - М.: 1985.

  2. Гамезо М.В. Возрастная и педагогическая психология. - М.: Просвещение, 1990.

  3. Заброцький М.М. Основи вікової психології. - Тернопіль: Навчальна книга „Богдан", 2004.

  4. Вікова та педагогічна психологія: навч. посіб. / О.В. Скрипченко, Л.В. Волинська, З.В. Огороднійчук та ін. 2-ге вид. – К.: Каравела, 2009. – 400с.

  5. Савчин М.В., Василенко Л.П. Вікова психологія: навч. посіб. – К.: Академвидав, 2009. – 360 с.

  6. Вікова психологія/ за ред. Г.С. Костюка – К.: «Рад.шк.», 1976 – 270 с.

Додаткова:

  1. Бондарчук Е.И., Бондарчук Л.И. Основы психологии и педагогики. - К.: МАУП, 2002.

  2. Бурлачук Л.Ф. Психодиагностика. - СПб: Питер, 2001.

  3. Психологічна енциклопедія/ О.М. Степанов. – К.: «Академівидав», 2006. – 424 с.

Структура заняття

  1. Організаційна частина.

  1. Актуалізація опорних знань студентів.

  1. Повідомлення теми, формулювання мети та основних завдань. Мотивація навчальної діяльності.

  1. План заняття.

  1. Фізичний розвиток.

  2. Соціальна ситуація розвитку.

  3. Гра та її значення для психічного розвитку дошкільнят.

  4. Трудова діяльність.

  5. Особливості навчання.

  6. Сенсорний розвиток.

  7. Особливості пізнавальних психічних процесів.

  8. Психологічні особливості розвитку особистості дошкільника.

  9. Криза 6-го року життя та головні новоутворення дошкільного віку.

5. Підведення підсумків.

  • Узагальнення матеріалу.

  • Охарактеризуйте гру як провідний вид діяльності дитини дошкільного віку.

  • Визначить особливості навчальної та трудової діяльності дошкільників.

  • Розкрийте психологічні особливості розвитку дошкільника.

  1. Завдання для самостійної роботи студентів.

Особливості формування самооцінки та самосвідомості дитини. Значення емоційної сфери та розвиток вищих почуттів.

Тема: Психологія розвитку дитини дошкільного віку

План.

  1. Фізичний розвиток*.

  2. Соціальна ситуація розвитку*.

  3. Гра та її значення для психічного розвитку дошкільнят*.

  4. Трудова діяльність.

  5. Особливості навчання.

  6. Сенсорний розвиток.

  7. Особливості пізнавальних психічних процесів*.

  8. Психологічні особливості розвитку особистості дошкільника*.

  9. Криза 6-го року життя та головні новоутворення дошкільного віку*.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]