
- •Навчально-методична картка заняття №
- •5.01020101 „Фізичне виховання”.
- •Структура заняття
- •Поняття про емоції, почуття, їх фізіологічні основи*.
- •Поняття про емоції, почуття, їх фізіологічні основи
- •Значення почуттів
- •Фізіологічні основи почуттів
- •Властивості почуттів
- •Захоплення особистості почуттями в цілому.
- •Характеристика базових емоцій
- •Види вищих почуттів
- •Групи вищих почуттів
- •Форми переживання почуттів Форми переживання почуттів: настрій, афект, пристрасть, стрес, фрустрація, чуттєвий тон.
Міністерство науки і освіти, молоді та спорту України
комунальний вищий навчальний заклад
«Олександрійський педагогічний коледж
імені В.О. Сухомлинського»
Навчально-методична картка заняття №
Назва та номер спеціальності 5.01010201 “Початкова освіта”
5.01020101 „Фізичне виховання”.
Предмет: Психологія.
Тема: Емоції та почуття
Поняття про емоції та почуття. Значення емоцій та почуттів в житті людини. Особливості емоцій та почуттів. Динаміка розвитку почуттів. Характеристика базових емоцій. Види емоцій та почуттів. Види вищих почуттів: моральні, естетичні, інтелектуальні. Форми переживання почуттів: чуттєвий тон, стрес, афект, пристрасть, настрій, фрустрація.
Вид заняття: лекція
Мета заняття:
дати поняття про «емоції» та «почуття»; визначити фізіологічні основи емоцій і почуттів; розкрити значення емоцій та почуттів в житті людини; ознайомити з базовими емоціями; визначити види вищих почуттів (моральні, естетичні, інтелектуальні, практичні); розкрити форми переживання почуттів (чуттєвий тон, стрес, афект, пристрасть, настрій, фрустрація); розвивати пам'ять, логічне мислення, спостережливість та уважність; виховувати любов до майбутньої професії, формувати пізнавальний інтерес.
Обладнання: роздатковий матеріал.
Література:
Основна:
Психологія: Навчальний посібник /за ред. В.А. Крутецького. К., 1978. – 283 с.
Психологія: Навчальний посібник/ О.В.Винославська, О.А. Бреусенко-Кузнєцов, В.Л.Зливков. – К: „ІНКОС”, 2005. – 352 с.
Цимбалюк І.М., Яницька О.Ю. Загальна психологія. Модульно-рейтинговий курс для студентів вищих навчальних закладів. К., 2004. – 304 с.
М’ясоїд П.А. Загальна психологія: Навчальний посібник. – К., 2004. – 487 с.
Психологія: Навчальний посібник/ за ред. Ю.Л. Трофімова. – К.: „Либідь”, 2001 – 558 с.
Додаткова:
Дрозденко К.С. Загальна психологія в таблицях і схемах: Навчальний посібник. – К., 2004. – 304 с.
Психологічна енциклопедія/ О.М. Степанов. – К.: «Академівидав», 2006. – 424 с.
Варій М.Й. Психологія: Навч. посіб. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 288 с.
Цимбалюк І.М. Психологія: Навчальний посібник. – К., 2004 – 216 с.
Структура заняття
Організаційна частина.
Актуалізація опорних знань студентів.
Повідомлення теми, формулювання мети та основних завдань. Мотивація навчальної діяльності.
План заняття.
Поняття про емоції, почуття, їх фізіологічні основи.
Властивості почуттів.
Характеристика базових емоцій.
Види вищих почуттів: моральні, естетичні, інтелектуальні, практичні.
Форми переживання почуттів.
5. Підведення підсумків.
Узагальнення матеріалу.
Емоції – це...
Почуття – це...
Визначить властивості відчуттів.
Завдання для самостійної роботи студентів.
Характеристика базових емоцій.
Тема: Емоції та почуття
План
Поняття про емоції, почуття, їх фізіологічні основи*.
Властивості почуттів.
Характеристика базових емоцій.
Види вищих почуттів: моральні, естетичні, інтелектуальні, практичні*.
Форми переживання почуттів*.
«Те, що радує людину, що її цікавить, завдає смутку, що здається їй смішним, найбільше характеризує її сутність, її характер, індивідуальність».
Крюгер Ф.
1.