Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
бухгалтеры 2 курс.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
130.07 Кб
Скачать
  1. Пояснення нової граматичної теми.

Past Continuous утворюється з допоміжного дієслова to be в Past Indefinite та дієприкметника теперішнього часу основного дієслова. У питальній формі допоміжне дієслово ставиться перед підметом. У заперечній формі після допоміжного дієслова вживається частка not.

He was working in the evening. He was not working in the evening. Was he working in the evening?

Past Continuous вживається для вираження дії, що відбувалась, тривала в певний момент в минулому. На час дії вказують також обставинні слова типу at two o’clock, at midnight, at that moment, at 5 o’clock.

Carrie was sitting by the window when he came in.

  1. Виконання граматичних вправ. ( л. Г. Верба № 77, 78, 79, 83, 86).

  2. Пояснення домашнього завдання.

  3. Підсумкова бесіда. Виставлення результатів роботи студентів.

Навчально  методична карта заняття № 15

Тема « Подорож пароплавом. The Present Perfect».

Мета: навчити студентів вживати раніше засвоєні та нові лексичні одиниці в усному та писемному мовленні;

 збагатити лексичний багаж з теми;

 удосконалювати навички монологічного та діалогічного мовлення, навички аудіювання, читання, двостороннього перекладу та письма;

 сприяти поглибленню граматичних знань.

Тривалість: 90 хвилин.

Вид заняття: практичне.

Забезпечення заняття:

Наочні посібники: конспект, підручники, словники, граматична таблиця, тематичний вірш, прислів’я, тематичні ілюстрації.

Роздатковий матеріал: тематичний текст, завдання до аудіювання, тексти з граматики.

Література: Л. Г. Верба «Граматика сучасної англійської мови» с. 33…37, 251…255; Г. В. Рогова «English in two years» с. 338.

С. А. Чугунов «70 усних тем з англійської мови» с. 45-47.

Зміст заняття

  1. Організаційний момент. Привітання.

  2. Перевірка домашнього завдання.

  3. Розвиток навичок аудіювання (Г. В. Рогова с. 126 )

  4. Етап читання тексту.

Now I shall read you the text some times. You will listen to me very attentively, then you will do the tasks.

Means of communication

People use various means of communication to get from one place to another. In the old days people had to travel several days, weeks and months to get to the place they needed. They went on foot or on horseback, by boats or by ships. Then trains, trams, cars, buses, airplanes, underground and other means appeared.

Many people like to travel by air as it is the fastest way of travelling. Travelling to England, for example, lasts for five hours and a half and you can reach the USA in nine hours. A lot of people like to travel by train because they can look at passing villages, forests and fields through windows. Some people like to travel by car. They can go as slowly or as fast as they like. They can stop when and where they want. If you are in a hurry, the fastest way of travelling is by taxi. Do you know what a London taxi looks like? Their special shape and black colour are famous all over the world. The black cabs, as they are called, have become the symbol of London. Now the taxi drivers have their cabs in different colours – red, green, even silver.

Do you know what other means of communication Londoners use? Londoners use the underground railway. They call it “the tube”. London’s underground is the oldest in the world. It was opened in 1863. Londoners use buses. The first bus route was opened in London in 1904. Today there are hundreds of routes there. London’s buses are called double-deckers. Londoners do not use trams. Now it is one of the biggest cities in the world where there are no trams.