Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
бухгалтеры 2 курс.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
130.07 Кб
Скачать

5. Пояснення нової граматичної теми.

Present Continuous утворюється з допоміжного дієслова to be в Present Indefinite Tense та дієприкметника теперішнього часу( Present Participle) основного дієслова. Present Participle утворюється додаванням закінчення ing до інфінітива основного дієслова без частки to.

У питальній формі допоміжне дієслово ставиться перед підметом. У заперечній формі після допоміжного дієслова вживається частка not.

I am working in the garden. She is singing. The boys are playing chess.

I am not working in the garden. She is not singing. The boys are not playing chess.

Am I working in the garden? Is she singing? Are the boys playing chess?

6. Виконання граматичних вправ. (л. Г. Верба № 65, 66, 71).

7. Пояснення домашнього завдання.

8. Підсумкова бесіда. Виставлення результатів роботи студентів. Навчально  методична карта заняття № 14

Тема « Подорож потягом. The Past Continuous Tense».

Мета: навчити студентів вживати раніше засвоєні та нові лексичні одиниці в усному та писемному мовленні;

 збагатити лексичний багаж з теми;

 удосконалювати навички монологічного та діалогічного мовлення, навички аудіювання, читання, двостороннього перекладу та письма;

 сприяти поглибленню граматичних знань.

Тривалість: 90 хвилин.

Вид заняття: практичне.

Забезпечення заняття:

Наочні посібники: конспект, підручники, словники, граматична таблиця, тематичний вірш, прислів’я, тематичні ілюстрації.

Роздатковий матеріал: тематичний текст.

Література: Л. Г. Верба «Граматика сучасної англійської мови» с. 28…30, 247…250; Г. В. Рогова «English in two years» с. 337;

С. А. Чугунов «70 усних тем з англійської мови» с. 45-47; журнал “English” № 33,09.2008.

Зміст заняття:

  1. Організаційний момент. Привітання. Бесіда з черговими:

Good morning, students. Take your places. How are you today? Are you ready for the lesson? What date is it today?

  1. Перевірка домашнього завдання.

  2. Повідомлення мети заняття. Введення в іншомовну атмосферу. Лексична розминка:

All people are fond of travelling. They travel for different reasons. Some travel, because it’s their hobby, some on business, some to visit their relatives and friends. In any case it is always interesting to travel. So, today we continue to speak about travelling, means of travelling, their advantages and disadvantages. I’d like to begin with a little poem. Look at the blackboard, please:

TRAVELLING

I like to ride in a railway train

Through tunnels dark and wide.

Over the bridges crossing the river,

I feel so safe inside.

When water looks very smooth,

I like to sail by ship or boat.

A sea voyage is very good,

When you feel a sea breeze blow.

But an airplane is the best of all,

It flies so very high

That people look like tiny dots,

And clouds go sailing by.

 I have for you some proverbs concerning the travelling, but the halves of these proverbs are mixed. Please, find each part and make them up:

East or West do as the Romans do

There is no place is always light

When in Rome, has an arrival

Home is where the heart is

He that travels far, home is best

Poor man’s luggage like home