Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Т18-1 ГВ Мвид у наст.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
213.5 Кб
Скачать

16

АКАДЕМІЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК

ІМЕНІ ГЕТЬМАНА ПЕТРА САГАЙДАЧНОГО

Прим. № _____

ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник кафедри тактики

підполковник

С.В. ПОХНАТЮК

"___" ______________ 20___ року

План проведення групової вправи на картах з навчальної дисципліни «Тактика»

Тема 18:

Механізоване відділення в наступі із положення безпосереднього зіткнення з противником.

Заняття 1:

Час:

Організація наступу відділення із положення безпосереднього зіткнення з противником.

6 годин

Місце:

Навчальна аудиторія

Навчальна мета:

1. Поглибити і закріпити теоретичні знання студентів щодо організації та ведення наступального бою.

2. Формувати у студентів навички та вміння своєчасно і грамотно приймати рішення та ставити бойові завдання підлеглим на наступ.

3. Виховувати у студентів почуття впевненості та особистої відповідальності за правильність прийняття рішення на бій, сміливість, рішучість, ініціативу, наполегливість, непохитну волю до перемоги.

НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА РОЗПОДІЛ ЧАСУ:

з/п

Навчальні питання

Час

(хв.)

Вступна частина

20

Основна частина

240

1.

З’ясування завдання; зайняття вихідного положення для наступу та організація системи вогню для відбиття можливої атаки противника.

160

2.

Визначення бойових завдань особовому складу і віддача бойового наказу.

80

Заключна частина

10

Література та навчальні посібники:

1. Бойовий статут Сухопутних військ. Ч. ІІІ (взвод, відділення, танк). Розділ 3. Наступ. – К.: Варта, 1995. – Ст. 107-120, 18-19.

2. Мотострелковый (танковый) взвод в бою/ Андрусенко И.М., Дуков Р.Г., Фомин Ю.Р. – М.: Воениздат, 1989. – С. 161-187.

3. Похнатюк С.В., Мінтюков Д.В., Дзюбенко Ю.А. Робота командира взводу (відділення) з організації бою: Навчальний посібник. Л.: ЛІСВ, 2008.– с.40-48.

Матеріально-технічне забезпечення:

Схеми місцевості, офіцерські лінійки, кольорові олівці (ручки)

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вступна частина – 20 хвилин

Прийняти доповідь від командира групи про готовність студентів до заняття; перевірити повноту і правильність нанесення обстановки та рішення на схему, виконання вказівок, викладених в тактичному завданні та завдань, що поставлені на самостійну роботу, здійснити контрольне опитування; оголосити тему і мету заняття; порядок проведення заняття.

Проведення топографічного орієнтування.

Проведення тактичного орієнтування та доповідь обстановки, що склалася станом на 20.00 14.05. (на 20.00 14.05 противник зазнав значних втрат в ході наступу, був зупинений та переходить до оборони. 1 мв у складі роти, займаючи підготовлений опорний пункт у першому ешелоні 1 мр, до 20.00 14.05 стійкою обороною та вогнем усіх засобів зупинив наступ противника на рубежі струмок ВЕСЕЛИЙ. Положення своїх військ і військ противника на 20.00 14.05 показано на схемі.)

Основна частина – 240 хвилин

Організаційно-методичні вказівки. Підготовка студентів до заняття розпочинається за 5-6 днів, де студентам вручається письмове тактичне завдання, в якому вказується загальна обстановка, часткова обстановка, довідкові дані, що виконати до початку занять і до чого бути готовим в ході заняття.

Після отримання тактичного завдання студенти самостійно готуються до заняття, що відбудеться.

Викладач може надати необхідну консультацію з виникаючих питань, при цьому бажано вказувати тільки джерело, де можна знайти відповідь, тобто необхідно змушувати студентів самостійно працювати над вивченням бойових статутів, настанов тощо. З’ясування завдання і оцінку обстановки студенти відпрацьовують самостійно. Свої висновки із оцінки обстановки і варіанти рішень в короткому вигляді вони записують в робочі зошити. Прийняте рішення наносять на свої робочі карти.

Особливість проведення групової вправи полягає в тому, що питання організації наступу механізованим відділенням відпрацьовуються у складі підрозділу, який формується із студентів, де кожний з них діє на тій посаді, на яку він призначений. При цьому студенти, які не увійшли до складу сформованого підрозділу, знаходяться разом з викладачем і вирішують ті ж завдання, що і призначений командир підрозділу. Вони ведуть спостереження за обстановкою, оцінюють її, приймають рішення і за першою вимогою викладача доповідають йому, а під час розіграшу тактичного епізоду тренуються в подачі команд і віддачі розпоряджень, обумовлених обстановкою.

Під час заняття студенти тренуються в прийнятті рішення, визначенні та постановці бойових завдань особовому складу відділення.

Заміна тих, хто навчається, проводиться в ході всього заняття, що дозволяє дати практику якнайбільшому числу студентів.

Сигнали оповіщення:

про безпосередню загрозу застосування противником ЗМУ

“АТОМ - 4444”

про радіаційне зараження

“РАДІАЦІЙНА НЕБЕЗПЕКА-5555”, ракета жовтого диму

про хімічне зараження

“ХІМІЧНА ТРИВОГА”, ракета СХТ

про повітряний напад

“ПОВІТРЯ - 8888”

про загрозу застосування ВТЗ

“КРАПКА - 6666”

Сигнали управління та взаємодії:

раптовий напад наземного противника

“ТРИВОГА, до бою”, ракета зеленого вогню, трасуючі кулі в бік противника

атака

“ШТОРМ-111”, три ракети зеленого вогню

виклик вогню

“ГРОЗА-777”

перенесення вогню

“ШКВАЛ”, трасуючі кулі в напрямку цілі

припинення вогню

«ШТИЛЬ», серія ракет червоного вогню

опізнавання для своєї авіації «Ми свої війська»

Серія ракет червоного диму в зеніт

Позивні посадових осіб:

циркулярний

“БРОНЯ”

Командир 1 мр

Сокіл

Командир 1 мв

Сокіл –10

Командир 1 мвід

Сокіл –11

Командир 2 мвід

Сокіл -12

Командир 3 мвід

Сокіл -13

Командир танка

Береза

Командир 2 мв

Сокіл – 20

Командир 3 мв

Сокіл – 30

Командир гвід

Фонтан

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]