
- •Розробка циклу уроків з читання у 2 класі за темою « Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя»
- •1. Мовна розминка
- •2.Перевірка домашнього завдання.
- •3.Повідомлення теми і мети уроку
- •4. Опрацювання лічилки в. Гринько «Сім»
- •5.Робота над віршем а.Костецького «Все починається з мами»
- •6. Опрацювання вірша в. Лучука «Тільки мама»
- •7. Опрацювання скоромовки «Крім в окріп»
- •8.Підсумок уроку
- •9.Домашнє завдання.
- •1. Мовна розминка
- •2. Перевірка домашнього завдання
- •3. Опрацювання вірша д. Павличка «Мамина рука»
- •4. Опрацювання усмішки «Приховала»
- •5. Опрацювання вірша «Вчуся у мами»
- •6.Підсумок уроку
- •7. Домашнє завдання
- •1. Мовна розминка
- •2. Перевірка домашнього завдання
- •3. Повідомлення теми і мети уроку.
- •8.Робота над оповіданням о.Буценя « Поміниці»
- •9. Підсумок уроку
- •10. Домашня робота
- •2. Перевірка домашнього завдання
- •3. Повідомлення теми і мети уроку.
- •5.Опрацювання оповідання в.Осєєвої «Сини»
- •6.Підсумок уроку
- •7.Домашнє завдання
- •1. Мовна розминка
- •2. Перевірка домашнього завдання
- •3. Повідомлення теми і мети уроку.
- •4. Робота над оповіданням в. Сухомлинського «Сьома дочка»
- •5. Опрацювання оповідання а. Григорука « Той ще не музика, хто в дудку дме»
- •6. Підсумок уроку.
- •7.Домашнє завдання
- •1.Організація класу
- •2. Повідомлення теми і мети уроку.
- •3.Робота над матеріалом уроку
2. Перевірка домашнього завдання
- зачитування прислів’я про маму. Гра «Мікрофон» учні пояснюють,як вони розуміють пислів’я - виразне читання віршів
3. Опрацювання вірша д. Павличка «Мамина рука»
Гра «Бджілки».
Напівголосне читання учнями тексту, кожен у своєму темпі. - Із чим порівнюють дотик маминої руки? Як ви розумієте виділені слова?
-Гра «Актори».
Прочитати заголовок: здивовано, ніяково, радісно, лагідно.
-Гра «Відшукайте риму».
4. Опрацювання усмішки «Приховала»
- читання усмішки «луною» за вчителем
- Між ким відбулася розмова?
- Як слід читати слова мами?
- А донечки?
- гра «Сніжинка»
Читає той учень, на парту якого впала сніжинка
-гра «Незнайко»
Вчитель читає вірш, замінюючи деякі слова.Учні повинні почути і виправити помилково прочитане слово.
Фізкультхвилинка
5. Опрацювання вірша «Вчуся у мами»
-Читання вірша вчителем.
З якою інтонацією слід читати вірш? ( Із ніжністю, любов’ю , захопленням)
Словникова робота.
Агроном – спеціалість у газузі сільськогосподарського виробництва.
Туситься працює
Турботливий рідненької
Зелененький української
До слова турботливість дібрати слова-родичі ( Турбота,потурбуватися, турботливий)
Самостійне читання вірша учнями
Виконання тесту
1. До хати тулиться:
а)поле; б)річка; в)ліс.
2. Мама знає коли:
а)готувати обід ; б)співати; в) сіяти і жати
3. Мама працює :
а) агрономом; б)дояркою; в) вчителькою
4.Дівчинка разом з мамою :
а)вишиває рушники; б)готує вечерю; в)миє посуд
5.Мама з донькою разом співають:
а)колядки; б) щедрівки; в)українські пісні.
6. У доньки і у мами схожі
а)очі; б)голоси; в) обличчя
6.Підсумок уроку
-Який висновок можна зробити з сьогоднішнього уроку?
- Який твір вам найбільше сподобався?Чому?
7. Домашнє завдання
- Виразно читати вірші.
- Відповідати на запитання.
Урок 4. П.Осадчук « Я навчаюсь у тата», «Наш Андрійко вищий Гната»(скоромовка).В.Багірова «Бабця спить». Т.Коломієць «На роботу». О.Буцень «Помічниці»
Мета: удосконалювати навички читання прозових творів; збагачувати словниковий запас; формувати образне мислення; навчати бути правдивими, працелюбними.
Хід уроку
1. Мовна розминка
- чистомовка
Усь – усь – усь – розповів казку
На – на – на - казочка смішна.
Ще – ще – ще - хочем казку ще.
Ся – ся - ся - любимо ми дідуся.
Ар – ар – ар - він найкращий казкар.
Прочитайте прислів’я.Поясніть їх зміст.
т
еп
го ва лід
мер є
Від ло сло і роз за
(Від теплого слова і лід розмерзає.)
Читайте , запам’ятовуйте!
Чому я весела?
Бо мама хвалила –
Я в хаті прибрала
І посуд помила.