Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
rozrobka.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
51.01 Кб
Скачать

Розробка циклу уроків з читання у 2 класі за темою « Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя»

Урок 1. І. Гнатюк «Наша хата» . Українські народні пісні.

Мета: ознайомити дітей із новою темою у підручнику; навчити аналізувати прочитані верші ; розвивати креативне мислення учнів; виховувати інтерес до традицій української сім’ї.

Хід уроку

1. Мовна розминка

Скоромовка «дощиком»

Ішла баба дубнячком,

Зачепилась гапличком,

сюди смик,туди смик –

Одчипися мій гаплик.

Мовна розминка.

- як гуде джміль?

- полетів комарик

- дмухнем на кульбабу

- зробимо тишу

Розчитування. Складова таблиця.

2. Повідомлення теми і мети уроку

- Який розділ ми вивчаємо? (« Нема без кореня рослини,а нас, людей, без батьківщини»)

-Розпочинаємо вивчення нового розділу, прочитайте його назву.

-Як ви гадаєте, про що йтиметься у тварах цього розділу?

3. Робота над віршем Ф Гнатюка «Наша хата»

- читання вірша вчителем.

-словникова робота.

Ряденце- покривало із домотканого полотна.

-читання учнями самостійно.

Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?

Знайдіть і прочитайте опис хати.

Як автор ставиться до своєї хати?

Які слова- назви ознак вживає автор?

  • Читання «ланцюжком» по стовпчику

Фізкультхвилинка

4.Опрацювання української народної пісні « Роде наш красний….»

-Слухання пісні.

- Словникова робота.

Красний-гарний,добрий, великий.

Не цураймося-не забуваймо, не відмовляймося.

Сімя –тата, мама, я.

Рід- одне або ряд поколінь, які йшли від одного предка.

Родина – група людей (родичі), яка складається з батьків,дітей, бабусь і дідусів,які живуть разом.

-читання пісні мовчки.

-бесіда

Які розділові знаки зустрічаються у пісні?

Які ролі вони виконують?

-Хорове читання відновідно до розділових знаків.

5. Опрацювання вірша «В цьому двірку, як у вінку…»

- З яким віршем перегукується цей вірш? (Наша хата)

- прочитайте порівняння

- гра «Актори», прочитати вірш из захопленням.

6. Робота над українською народною піснею «Дорогі гості»

- слухання пісні

- бесіда

Які гості найдорожчі?

Чому у вірші згадуються жито, овес? (Хліб – це життя, достаток.)

-гра «Дощик».

Діти читають хором: накрапє дощ (тихо); дощ пускається сильніше (голосніше); злива (голосно);

дощ слабішає (тихіше); дощ перестав ( читання припиняється).

7. Підсумок уроку

Чи сподобалося вам на уроці?

Як повинні жити між собою всі члени родини?

8. Домашнє завдання

Виразно читати вірші.

Намалювати малюнок до вірша який найбільше сподобався.

Урок 2. В.Гринько « Сім. Лічилка». А. Костецький «Все починається з мами».

В. Лучук «Тільки мама», «Кріп в окріп».

Мета: удосконалювати навички виразного, правильного, свідомого читання; працювати над образними висловами; розвивати творче мислення дітей;

виховувати почуття любові та пошани до матері.

Хід уроку

1. Мовна розминка

- розчитування за складовою таблицею

- чистомовка

Ба-ба-ба,ба-ба-ба! Он на березі верба!

Бу-бу-бу, бу-бу-бу! Доглядаємо вербу!

Бі-бі-бі, бі-бі-бі! Сидить голуб на вербі.

Би-би-би,би-би-би! Голуб полетів з верби!

Бу-бу-бу,бу-бу-бу! Я люблю свою вербу.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]