Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
18 лаба.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
980.6 Кб
Скачать

4. Ділова гра.

Завдання для розрахункового відділу.

ЕТ «Зарплатня» призначена для обчислення заробітної плати з урахуванням прибуткового податку, відрахувань до пенсійного фонду, стажу роботи працівника.

1. Заповнити таблицю враховуючи:

  • Нарахована зарплата в місяць: (тариф дня) * (кількість відпрацьованих днів).

  • Маркером авто заповнення обрахувати зарплату для всіх інших робітників.

  • Вислуга за стаж розраховується за обліком професійного стажу; якщо співробітник проробив більше 5 років, то зарплата множиться на коефіцієнт 1,1; якщо співробітник проробив більше 10 років, то зарплата множиться на коефіцієнт 1,5.

  • Прибутковий податок 15% від нарахованої зарплати з урахуванням вислуги =(Зарплата з урахуванням вислуги, грн*15)/100.

  • Відрахування в пенсійний фонд 7 % від нарахованої зарплати з урахуванням вислуги =(Зарплата з урахуванням вислуги *7)/100.

  • Виділити таблицю та відсортувати за алфавітом.

2. Для наочного подання зарплати кожного співробітника побудувати діаграму

Показ роботи учнів вчителю.

5. Підсумки уроку, рефлексія

(Домашнє завдання– повторити матеріал Табличний процесор, підготуватися до тематичного оцінювання)

(Виставлення оцінок)

2

Тема. Використання формул в електронних таблицях.

Мета:

  • сформувати поняття:

    • формули;

    • посилань;

  • розглянути:

    • методи введення формул;

    • повідомлення про помилки при використанні формул;

  • пояснити:

    • правила запису посилань на комірки та діапазони комірок;

    • правила запису формул;

    • використання адрес комірок і діапазонів у формулах;

  • формувати вміння:

    • працювати з формулами;

    • використовувати посилання та копіювання формул при обчисленнях.

  • розвивати логічне мислення, уяву, увагу, пам'ять;   

Тип уроку: застосування навичок та вмінь.

Хід уроку

  1. Організаційний етап (1 хв)

  1. Перевірка домашнього завдання (5 хв)

  1. Актуалізація опорних знань (6 хв)

Бліцопитування

  1. Як задається адреса комірки в електронній таблиці?

  2. Наведіть приклади адрес комірок.

  3. Що називають діапазоном комірок?

  4. Як задати адресу діапазону комірок?

  5. Як задати адресу несуміжних комірок?

  1. Мотивація навчальної діяльності (3 хв)

  • Яку програму ми вивчали під час вивчення попередньої теми?

  • А чи можна в цій програмі створювати таблиці?

  • А чи можна проводити розрахунки за формулами у текстовому редактор?

  • Пригадайте, якщо змінити числові значення, записані в таблиці, чи зміняться автоматично результати обчислень?

  • Чи багато можливостей має засіб?

  1. Формування вмінь і навичок

Завдання.

  1. Запишемо в зошит формули для обчислення в Excel:

  1. Запишіть в зошит формулу для обчислення виразів, якщо значення числа а введено до комірки А1, а значення b - до комірки В2.

  1. Запишіть в зошит формулу для розв’язування задачі, якщо задане число знаходиться в комірці А1.

Задача. В магазині було продано 1450 зошитів, серед яких найбільшим попитом користувалися зошити рожевого кольору, їх було продано 45%. Порахуйте, скільки продали рожевих зошитів

Тренувальні вправи

  1. О бчислити значення виразу:

  2. О бчислити значення виразу:

  3. В магазині було продано 1450 зошитів, серед яких найбільшим попитом користувалися зошити рожевого кольору, їх було продано 45%. Порахуйте скільки продали рожевих зошитів.

  4. Підрахуйте у запропонованій таблиці пусті комірки, використавши арифметичні формули та стандартні функції.

  1. Підрахуйте у запропонованій таблиці пусті комірки, використавши стандартні функції.

Дітям пропонується після виконання обчислень перейти до листа «Творче завдання» та встановити, які та чому виведено повідомлення про помилки. Після виконання тренувальних вправ вчитель перевіряє результати роботи учнів і формулює з допомогою учнів висновки про причини відображення повідомлень у комірках з формулами. Діти записують повідомлення про помилки у зошит.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]