Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
л7 метод навч зрв гімн впр.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
174.08 Кб
Скачать

Розглянуто на засіданні П(Ц)К викладачів фізичного виховання

Протокол № __ від________2012 року

Навчальне заняття № 25 - 26

Лекція №7

Тема:. Методика та послідовність навчання стройових, загально розвиваючих, та окремих гімнастичних вправ.

Мета:

  • ознайомити з методикою та послідовністю навчання стройових, загально розвиваючих, та гімнастичних вправ,

  • розвивати логічне мислення студентів;

  • сприяти формуванню світогляду, професійної компетентності.

Тип заняття: лекція.

Дидактичні засоби навчання:

Наочність: презентація, малюнки

Література:

Худолій О.М. Основи методики викладання гімнастики: Навч. посібник. В 2-х частинах. – 3-є вид., випр.. і доп. – Харків: « ОВС», 2008. – Ч.2. – 464 с.: іл.

Хід заняття:

1.Організаційна частина.

Виявлення готовності аудиторії до роботи на лекції.

2.Ввідно-підготовчий етап.

  • Обґрунтувати необхідність вивчення нового матеріалу.

  • План лекції.

  • Література по темі.

3. Навчально-програмний етап.

Вивчення нового матеріалу.

План:

1.Методика навчання стройових та загально розвиваючих вправ.

2. Методика та послідовність навчання елементам акробатики.

3. Методика навчання опорним стрибкам.

4. Методика навчання лазіння по канату.

4.Зворотній зв'язок.

Виявлення ступеню засвоєного нового матеріалу.

  • Перелічіть підготовчі вправи до перекиду вперед;

  • Опишіть техніку виконання стійки на лопатках;

  • Який з опорних стрибків розпочинають вивчати першим?

5.Заключний етап.

Видача рекомендацій з підготовки до наступного заняття.

1.Підведення підсумків роботи на лекції.

2.Рекомендації по вивченою лекційного матеріалу.

3.Рекомендації з самостійної роботи.

Домашнє завдання: вивчити лекційний матеріал та матеріал, винесений на с/о.

Лекція

План

1.Методика навчання стройових та загально розвиваючих вправ.

2. Методика та послідовність навчання елементам акробатики.

3. Методика навчання опорним стрибкам.

4. Методика навчання лазіння по канату.

СТРОЙОВІ ВПРАВИ

В організації і проведенні занять з фізичної культури певне значення мають розміщення учнів, переміщення їх під час заняття, тобто використання стройових вправ.

Стройові вправи - це найбільш економні колективні або одиночні дії учнів у тому чи іншому строю. Вони поділяються на :

1. Стройові прийоми.

  1. Шикування і перешикування.

  2. Пересування.

  3. Розмикання і змикання.

Перш ніж приступити до вивчення стройових вправ, необхідно розглянути основні стройові поняття.

С Т Р І Й - установлене розміщення учнів для спільних дій.

Зімкнутий стрій - стрій, в якому учні розміщені в шеренгах з інтервалом

(відстань між учнями в шерензі), який дорівнює ширині долоні (між ліктями) один від одного або в колонах з дистанцією (відстань від попереднього учня) на підняту руку.

Розімкнутий стрій - стрій, в якому учні розташовані з інтервалом у шеренгах в один крок або з інтервалом вказаним учителем.

Ф Р О Н Т- сторона строю, куди учні стоять обличчям.

Т И Л - сторона протилежна фронту.

Ш Е Р Е Н Г А - стрій, в якому учні розміщені на одній лінії один поруч з іншим, обличчям до фронту.

К О Л О Н А - стрій, в якому учні розміщені один за одним по одному, і т.д. по два, по три, по чотири

Направляючий - учень, який стоїть першим у колоні. Замикаючий - учень, який стоїть останнім у колоні.

Правофланговий –учень, який стоїть перший у шерензі.

Лівофланговий – учень, який стоїть останнім у шерензі.