Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
11 клас Академ №15,16,17,18.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
448 Кб
Скачать

11 Клас академ урок № 17

Тема. Розв'язування задач

Мета:

формувати вміння:

• працювати в середовищі програмування;

• створювати проект та налагоджувати його;

• змінювати значення властивостей елементів керування;

• редагувати код обробників подій;

• чітко й лаконічно висловлювати думки;

• робити висновки;

• уважність, дисциплінованість під час роботи на ПК. Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Базові поняття й терміни: цикл, повторення, For, While, Foreach.

Структура уроку

І. Організаційний етап...........................1-2 хв

II. Перевірка домашнього завдання.................2-3 хв

III. Актуалізація опорних знань...................5-10 хв

IV. Застосування знань, умінь та навичок..........15-20 хв

V. Удосконалення вмінь та навичок...............15-20 хв

VI. Підбиття підсумків уроку.......................3-5 хв

VII. Домашнє завдання............................1—2 хв

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання. Підготовка класу до занять. Оголошення теми, мети і завдань уроку.

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

►► Фронтальне опитування

Комп'ютерне тестування з використанням програми TestW2.

1. Для чого використовується конструкція if-else ?

A) Для створення умови

Б) Для створення циклу

B) Для оголошення нового класу

Г) Для задання типу даних

2. Що означає рядок double x,y;?

A) Оголошення зміних

Б) Оголошення зміних та типу зміних

B) Створення умови

Г) Створення циклу

Д) Оголошення типу даних

3. Який об'єкт призначений для створення текстового поля?

A) Button;

Б) PictureBox;

B) TextBox;

Г) Label.

4. Який об'єкт призначений для вставлення текстового напису?

A) Button;

Б) PictureBox;

B) TextBox;

Г) Label.

5. Яким буде результат виконання операції 5+4/2-1?

A) 3,5;

Б) 9;

B) 6;

Г)3.

IV. Застосування знань, умінь та навичок

►► Розв'язування задач

Створіть проекти розв'язання задач. 1. Обчисліть суму та кількість цілих, додатних чисел, кратних 3 і менших за N

Код проекту

using System;

using System.Collections.Generic;

using System.ComponentModel;

using System.Data;

using System.Drawing;

using System.Linq;

using System.Text;

using System.Windows.Forms;

namespace Project Cycle1

{

publicpartialclassForml : Form

{

public Form1()

{

InitializeComponent();

}

privatevoid button1_Click(object sender, EventArgs e)

{

Int64 n, k, s, x;

n = Convert.ToInt64(textBox1.Text);

k = 0; //Кількість

s = 0; //Сума

for (x = 3; x <= n; x = x + 3)

{

k = k + 1;

s = s + x;

}

textBox2.Text = "" + s;

textBox3.Text = "" + k;

} } }

V. Удосконалення вмінь та навичок

►► Практичне завдання

Інструктаж із техніки безпеки.

Створіть проект розв'язання задачі. Виведіть на екран кіль­кість пар чисел від N до М, результат від ділення яких становить число п = 3,1415, з точністю до 0,0001.

Фрагмент коду проекту:

for (x = n; x <= m; x = x + 1)

for (y = n; у <= m; у = у + 1)

{

if (Math.Abs(x/y-3.1415) < 0.0001)

{

k=k+1;

}

Інструктивна картка

1. Запустити середовище програмування C#.

2. Створити проект з назвою Project-Cycle25.

3. Додати необхідні об'єкти на форму, використовуючи як зразок проект, розглянутий у ході уроку.

4. Змінити властивості об'єктів.

5. Написати код обробників подій.

6. Запустити проект на виконання та перевірити його працездат­ність.

7. Зберегти проект (C:\ll form Projects\Project-Cycle25\).

Учні виконують комплекс вправ для зняття м'язового напруження.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Учитель оцінює роботу учнів на уроці.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника.

УРОК № 18

Тема. Розв'язування задач

Мета:

формувати вміння:

працювати в середовищі програмування;

• створювати проект та налагоджувати його;

• змінювати значення властивостей елементів керування; редагувати код обробників подій; чітко й лаконічно висловлювати думки; робити висновки; виховувати:

уважність, дисциплінованість під час роботи на ПК.

Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Базові поняття й терміни: цикл, повторення, For, While, Foreach.

Структура уроку

І. Організаційний етап...........................1-2 хв

II. Перевірка домашнього завдання.................2-3 хв

III. Актуалізація опорних знань...................5-10 хв

IV. Застосування знань, умінь та навичок..........15-20 хв

V. Удосконалення вмінь та навичок...............15-20 хв

VI. Підбиття підсумків уроку.......................3-5 хв

VII. Домашнє завдання............................1-2 хв

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання. Підготовка класу до занять. Оголошення теми, мети і завдань уроку.

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

►► Комп'ютерне тестування з використанням програми TestW2

1. Яка властивість відповідає за колір фону?

A) Color;

Б) BackColor;

B) Font;

Г) Text.

2. Яка властивість відповідає за розмір?

A) MaximumSize;

Б) MaximumSize;

B) Size;

Г) Padding.

3. Яка властивість відповідає за розміщення об'єкта на формі?

A) Location;

Б) Margin;

B) Dock;

Г) Cursor.

4. Яка властивість відповідає за колір тексту?

A) BackColor;

Б) Color;

B) ForeColor;

Г) Text.

5. Яка властивість відповідає за мінімальний розмір об'єкта?

A) Size;

Б) MinimumSize;

B) MaximumSize;

Г) Location.