
- •Хід уроку:
- •II. Повідомлення теми й мети уроку.
- •V.Закріплення вивченого матеріалу.
- •V. Вивчення нового матеріалу.
- •Vі . Закріплення вивченого матеріалу.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Vі . Закріплення вивченого матеріалу.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку:
- •Vі . Закріплення вивченого матеріалу.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку:
- •V. Закріплення вивченого матеріалу.
- •Хід уроку:
- •Список використаних джерел
Н.М. Шевчук
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ ПРИ ВИВЧЕННІ ГЕОМЕТРИЧНОГО МАТЕРІАЛУ
У 3 КЛАСІ
Система уроків
Урок 1. Ознайомлення з буквами латинського алфавіту. Буквене позначення точок і відрізків. Вимірювання та порівняння довжини відрізків.
Мета: ознайомити з латинськими буквами, вчити позначати ними точки та відрізки; розвивати вміння вимірювати порівнювати довжини відрізків, спостережливість, увагу, просторову уяву; виховувати охайність, самостійність, вміння працювати у групі та в парі.
Обладнання: картки для групової роботи, малюнок задачі, казка про Точку, грамзапис пісні « Буратіно».
Хід уроку:
І.Організація класу до уроку.
Лише дзиґа забринить.
Стане кожен серйозним в цю мить,
Бо роботи багато у нас.
І активно працює весь клас.
II. Повідомлення теми й мети уроку.
1. Розповідь учителя.
Наша подорож країною Математики привела до містечка Геометрії. Як ви думаєте, чим воно цікаве? (Цікаве те, що всі предмети в цьому місті складаються з геометричних фігур.) Наука, яка їх вивчає називається Геометрія.
Геометрія — грецьке слово. Воно означає землемірство. Першими «землемірами» були стародавні єгиптяни, які жили біля річки Ніл. Кожного року Ніл розливався, приносячи на землі, які були залиті водою, плодючий мул.
Кожен селянин мав наділ землі, однак розливи ріки не дозволяли раз і назажди визначити межі кожного наділу, тому і доводилося переміряти земельну ділянкузаново. Це виконували землеміри — люди, що за допомогою шнура відміряли кожному селянину ділянку з площею, яка була йому приписана. Геометрія і нині відіграє величезну роль у нашому житті.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
« Мікрофон»- Як люди застосовують геометрію? З яких геометричних фігур складаються предмети у класі?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.Ознайомлення з буквами латинського алфавіту.
– У кожного з вас є ім’я, яке складається з різних букв українського алфавіту. Щоб назвати геометричні фігури, теж застосовують букви. Але для того, щоб люди різних країн розуміли математичні записи використовують букви латинського алфавіту. Як їх позначають дізнаємось виконавши вправу у підручнику.
2. Фронтальна робота за № 22(с. 6)
Казка про точку і відрізок. – Жила собі Точка. Вона була дуже цікава і хотіла все знати. Побачить незнайому лінію і неодмінно запитає: - Як ця лінія називається? (_____________) Довга вона чи коротка?
Подумала одного разу Точка, щоб більше знати, потрібно подорожувати і
вирушила у подорож. Вийшла Точка на ________________ (Пряму) і пішла
по ній. Довго йшла. Стомилася. Зупинилася і говорить:- Чи довго мені ще йти? Чи скоро кінець Прямої ? Засміялася Пряма. ( Діти,чому смішно стало Прямій?)
Тоді я поверну назад ,- сказала Точка. Я пішла, мабуть, не в той бік. (Пояснення дітей про пряму) .
Засмутилася Точка: - Як же мені бути? Що ж мені доведеться отак іти без кінця?
Пожаліла Пряма Точку і покликала Ножиці. Клацнули вони перед носом Точки і розрізали Пряму. Точка зраділа і попросила Ножиці клацнути ще й з другого боку. Ножиці виконали прохання Точки .
Чудово!- закричала Точка. - Що ж це вийшло? З одного боку кінець і з другого?
- Це…(відрізок).
4. Фронтальна робота. Накреслити пряму і кілька відрізків різної довжини. Позначити буквами.
-Як розрізняти де тут пряма, а де відрізок?
В цьому нам допоможе Точка , яка стоїть на початку і в кінці відрізка.
( Ілюстрація на дошці).
А ми на листочку
Поставимо точку,
Трохи далі - другу,
Вірную подругу.