Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
plani-konspekti-z-prirodoznav_.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.21 Mб
Скачать

Плани-конспекти з природознавства 3 клас

3 клас

Урок 1. Тема. Що таке природа. Якою буває природа. Охорона природи 302

Урок 2. Тема. Тіла. Речовини. Молекули 309

Урок 3. Тема. Сонячне світло і тепло 313

Урок 4. Тема. Термометр 316

Урок 5. Тема. Повітря навколо нас. Властивості повітря 318

Урок 6. Тема. З чого складається повітря. Збережемо повітря чистим 321

Урок 7. Тема. Без води немає життя. Властивості води-рідини.

Вода — розчинник 326

Урок 8. Тема. Перетворення води. Кругообіг води в природі 329

Урок 9. Тема. Вода має бути чистою 332

Урок 10. Тема. Що таке гірські породи. Що таке корисні копалини.

Гірські породи потребують охорони 335

Урок 11. Тема. Що таке ґрунт. З чого складається ґрунт 338

Урок 12. Тема. Охорона фунту 340

Урок 13. Тема. Зелене диво землі — рослини. Різноманітність живих

організмів. Значення рослин у природі та житті людей 342

Урок 14. Тема. Будова рослин. Рослини — живі організми 347

Урок 15. Тема. Дерева, кущі, трав'янисті рослини.

Якими бувають дерева, кущі, трав'янисті рослини 352

Урок 16. Тема. Різноманітність рослин у природі 356

Урок 17. Тема. Розмноження квіткових рослин. Як виростити нову рослину

з насінини. Як виростити нову рослину без насіння 360

Урок 18. Тема. Довкілля рослин. Як рослини пристосувалися

до різних умов життя 365

Урок 19. Тема. Чи можуть рослини захищатися. Охорона рослин 372

Урок 20. Тема. Як розрізняють тварин. Тварини — живі організми 379

Урок 21. Тема. Різноманітність тварин у природі 382

Урок 22. Тема. Чим живляться тварини. Ланцюги живлення 385

Урок 23. Тема. Як розмножуються тварини 389

Урок 24. Тема. Довкілля тварин. Як тварини добувають корм 392

Урок 25. Тема. Як дикі тварини захищаються. Охорона тварин 395

Урок 26. Тема. Гриби. Дроб'янки. Значення грибів і бактерій у природі. Їстівні та отруйні гриби. Корисні та хвороботворні бактерії.

Правила гігієни 401

Урок 27. Тема. Людина — частина природи. Організм людини.

Шкіра — захисник організму. Бережіть шкіру 404

Урок 28. Тема. Скелет — опора тіла людини. Як бути струнким 408

Урок 29. Тема. Як людина рухається. Чому треба тренувати м'язи 412

Урок 30. Тема. Як відбувається живлення людини.

Бережи органи травлення 416

Урок 31. Тема. Для чого і як людина дихає. Бережи органи дихання 420

Урок 32. Тема. Для чого людині органи кровообігу.

Бережи органи кровообігу 424

Урок 33. Тема. Мозок і нерви. Як людина сприймає 427

Урок 34. Тема. Взаємозв'язки в природі 429

3 КЛАС

УРОК 1

Тема. Що таке природа.

Якою буває природа. Охорона природи

Мета: закріпити поняття природа, нежива природа, жива природа; формувати уявлення про моральну, естетичну, пізнавальну, валеологіч- ну, практичну цінність природи для людей; розвивати уміння розрізняти предмети неживої і живої природи та предмети, зроблені людьми; роз- ширити уявлення про те, що загрожує природі, про шляхи збереження природних багатств і правила поведінки в природі; формувати вміння робити схематичні записи (моделювати), спостерігати за живою і нежи­вою природою; виховувати почуття відповідальності за природу рідно- го краю, країни, прагнення берегти, примножувати, охороняти приро­ду; розвивати пізнавальний інтерес до вивчення природи.

Обладнання: ілюстрації із зображенням представників царств живої природи; предмети неживої природи, малюнки із зображенням рослин різних видів, кросворди.

ХіД УРОКУ

Хвилинка спостережень

Який зараз місяць?

Що ви можете сказати про тривалість дня? ночі?

Як змінився колір неба?

Чи падав дощ?

Перевірка домашнього завдання

Бесіда. Що таке ґрунт?

Які складові ґрунту ви знаєте?

Як утворюється ґрунт?

Тест.

Запишіть відповіді: так чи ні.

Верхній шар землі, на якому ростуть рослини, називається ґрунтом.

родючість — головна властивість ґрунту.

Чим більше у ґрунті перегною, тим він бідніший.

Ґрунт буде більш родючим, якщо в нього вносити органічні та міне-

ральні добрива.

До складу ґрунту входять лише пісок і глина.

Проблемне завдання

Про що буде наш урок, ви дізнаєтесь, розгадавши кросворд.

Розгадування кросворду «Природа» (див. додаток).

Повідомлення теми і мети уроку

Вивчення нового матеріалу

Використовуємо методи інтерактивного навчання «Мікрофон» та

«Мозковий штурм». («Що належить до природи?»)

Яка прекрасна природа навколо нас! Безмежне поєднання форм і кольорів, дивовижна гармонія зелених барв оточує нас повсякчас. При­рода не знає порожнечі. Кожна її частка насичена життям. Майже скрізь ростуть різноманітні рослини. Всі вони змінюються протягом року і при- крашають Землю по-своєму.

Робота в групах «Зима», «Весна», «Літо», «Осінь».

Розкажіть про свої спостереження за рослинним світом у різні пори року.

Надзвичайно багатий і тваринний світ Землі. Кожної пори року змінюється життя тварин. (Учні в групах «Зима», «Весна», «Літо», «Осінь» пригадують, як змінюється життя тварин протягом року.) Планета Земля, на якій ми живемо, освітлюється й обігрівається Сонцем. Без сонячного тепла і світла не було б життя. На планеті Земля багато гір, морів, річок, океанів. Є ліси, степи, пустелі. По небу пливуть пухнасті хмаринки. Всі живі організми не можуть жити без повітря. Все це належить до природи. А людина? Людина — теж частина природи. Але вона — істота розумна. Тільки вона здатна створювати те, чого ніколи не було у природі.

На завершения експерти підсумовують: «Ця інформація дозволяє нам зробити висновок: все, що нас оточує, і сама людина належить до приро­ди; крім того, до природи належить й те, що зроблено людиною».

Бесіда про предмети живої і неживої природи.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]