
- •Завдання одержала, з усіма вимогами та правилами написання ознайомлена та зобов’язуюсь їх дотримуватись.
- •Завдання 1
- •1. Ізокоста та виробництво певного обсягу продукції за мінімальних витрат
- •2. Рівновага на олігополістичному ринку. Модель Курно
- •Завдання 2
- •Завдання 3
- •1. Записати рівняння попиту і пропозиції та побудувати їх криві.
- •2. Визначити точку ринкової рівноваги.
- •3. Встановити, як зміниться ситуація на ринку, якщо ціна на товар буде:
- •4. Обчислити, як зміняться рівноважні ціна і обсяг продукції, якщо:
- •5. Схематично проілюструвати, як зміниться рівноважна ціна і рівноважний обсяг продукції, якщо:
- •6. Розрахувати коефіцієнти цінової еластичності попиту для усіх інтервалів цін і встановити відрізки еластичного та нееластичного попиту на кривій попиту.
- •7. Розрахувати дохід фірми за кожного рівня цін.
- •8. Встановити залежність динаміки доходу від еластичності попиту на основі побудови кривих доходу та попиту.
- •9. Визначити, за якої ціни дохід фірми міг би бути максимальним, а також величину цього доходу.
2. Визначити точку ринкової рівноваги.
В точці ринкової рівноваги QD = QS
45,006741– 0,0059887P = 8,988398 + 0,00998124P
36,018343 = 0,0159699P
P* = 2255,389389
Q* = 45,006741– 0,0059887 *2255,389389= 31,4999806
3. Встановити, як зміниться ситуація на ринку, якщо ціна на товар буде:
а) на 37 грн. вищою за рівноважну:
P1 = 2255,389389 + 37 = 2292,389389
QD = 45,006741- 0,0059887 *2292,389389
QD = 31,278309
QS = 8,988398 + 0,00998124 * 2292,389389
QS = 31,869287
QS>QD, отже, на ринку утворився надлишок у розмірі: QS – QD = 0,590978
б) на 48,56 нижчою:
P2 = 2255,389389 – 48,56 = 2206,829389
QD = 45,006741- 0,0059887 * 2206,829389= 31,790702
QD =31,790702
QS = 8,988398 + 0,00998124 *2206,829389
QS = 31,015292
QD >QS, отже, на ринку утворився дефіцит у розмірі: QD – QS = 0,775410
4. Обчислити, як зміняться рівноважні ціна і обсяг продукції, якщо:
а) попит зросте на 10%, то крива попиту переміститься вправо, а рівняння попиту набуде вигляду:
QD1 = 1,1*(45,006741- 0,0059887P)
QD1 = QS
49,507415 – 0,00658757P = 8,988398 + 0,00998124P
40,519017 = 0,016569P
P1* = 2445,471483
Q1* = 8,988398 + 0,00998124 *2445,471483= 33,397236
б) пропозиція зменшиться на 20%, то крива пропозиції переміститься вліво а рівняння пропозиції набуде вигляду:
QS1 = 0,8(8,988398 + 0,00998124P)
QD = QS1
45,006741- 0,0059887P= 7,1907184 + 0,007985P
37,816023= 0,0139737P
P*2 = 2706,228343
Q2* = 45,006741- 0,0059887 *2706,228343= 28,799951
5. Схематично проілюструвати, як зміниться рівноважна ціна і рівноважний обсяг продукції, якщо:
a) Знизяться доходи покупців
Попит зменшиться, адже в людей буде менше грошей для придбання товарів
b) Очікується зростання ціни товару
Попит збільшиться, адже люди намагатимутся придбати товар ще за низькою ціною.
6. Розрахувати коефіцієнти цінової еластичності попиту для усіх інтервалів цін і встановити відрізки еластичного та нееластичного попиту на кривій попиту.
EP
=
EP1
=
= - 1,99846
EP2
=
= - 1,419294
EP3
=
= - 1,141762
EP4
=
= - 0,870427
EP5
=
= - 0,665816
EP6
=
= - 0,499234
EP7
=
= - 0,362941
EP8
=
= - 0,2493618
EP9
=
= - 0,1532571
7. Розрахувати дохід фірми за кожного рівня цін.
TR = P*Q
P |
Q |
TR |
|
5010,56 |
15 |
75158,4 |
|
4509,12 |
18 |
81164,16 |
|
4007,68 |
21 |
84161,28 |
|
3506,24 |
24 |
84149,76 |
|
3004,8 |
27 |
81129,6 |
|
2503,36 |
30 |
75100,8 |
|
2001,92 |
33 |
66063,36 |
|
1500,48 |
36 |
54017,28 |
|
999,04 |
39 |
38962,56 |
|
497,6 |
42 |
20899,2 |
8. Встановити залежність динаміки доходу від еластичності попиту на основі побудови кривих доходу та попиту.
TR
TR
Q
Q
P
Криві загального доходу і попиту
9. Визначити, за якої ціни дохід фірми міг би бути максимальним, а також величину цього доходу.
|EP| = 1
EP
= -b
|-0,0059887*
|
= 1
45,006741- 0,0059887P = 0,0059887P
P = 3757,638636
Q = 45,006741- 0,0059887 *3757,638636= 22,5033705
Отже, дохід фірми міг би бути максимальним при ціні 3843, 49462272