
- •1. Загальна частина
- •1.2 Вступ
- •1.4 Відомості документів на які є посилання в проекті.
- •2.1.5 Техніко – економічні показники проекту.
- •2. Електропостачання та силове електрообладнання цеху.
- •2.1. Розрахунок електрона вантажень
- •2.2 Вибір кількості та потужності силових трансформаторів.
- •2.5 Розрахунок та вибір елементів розподільчої мережі.
- •3. Розробка цехової трансформаторної підстанції.
- •3.2 Розрахунок та вибір елементів живлячої мережі.
- •3.3. Розрахунок струмів короткого замиканя.
- •3.4 Перевірка струмопровідних частин і апаратів на дію струмів короткого замикання на стороні 10 і 0,4кВ.
- •3.5 Розрахунок штучного заземлення.
- •3.6 Список використаної літератури.
2.1.5 Техніко – економічні показники проекту.
№ п.п.
|
Назва |
Одиниця виміру |
Кількість |
Примітка |
1 |
Категорія надійності електроспоживачів |
кВА |
ІІ.ІІІ |
|
2 |
Встановлена потужність цеху |
кВт |
920.1 |
|
3 |
Розрахункова потужність цеху |
кВа |
264.3 |
|
4 |
Встановлена потужність освітлення |
кВт |
72 |
|
5 |
Потужність силового трансформатора |
кВА |
2х400 |
|
6 |
Змінність роботи |
Роб. Зміна |
2 |
|
7 |
Собівартість 1 кВт·год |
Гривні |
0 |
|
8 |
Вартість трансформаторної підстанції |
Гривні |
2х11000 |
|
2. Електропостачання та силове електрообладнання цеху.
2.1. Розрахунок електрона вантажень
2.1.1.1 Знаходимо загальну к-ть електроспоживачів по цеху.
2.1.1.2 Для споживачів, які працюють в повторно короткочасному режимі і необхідно привести до тривалого режиму:
Ртр = ΣРнтр ×
= 19.2 ×
= 9.6 кВт
2.1.1.3 Знаходимо сумарну установлену потужність по цеху:
РΣгр = Ртр1 + Ртр2 + Ртр3 + Ртр4 + Ртр5 + Ртр6 + Ртр7 =
=144.4 + 208.4 + 32+119.119.2 + + 19.2 + 160 + 165 = 848 кВт
2.1.14 Знаходимо середнє навантаження по кожній групі:
Рсн = Кв * Рвст.гр
Рсн1 = 0.16 * 144.4 = 23.1 кВт
Рсн2 = 0.17 * 208.4 = 35.43 кВт
Рсн3 = 0.65 * 32 = 20.8 кВт
Рсн4 = 0.12 * 119.1 = 14.3 кВт
Рсн5 = 0.05 * 19.2 = 0.96 кВт
Рсн6 = 0.7 * 160 = 112 кВт
Рсн7 = 0.35 * 165 = 57.8 кВт
2.1.1.5 Знаходимо сумарне середне навантаження:
ΣРсн = Рсн1 + Рсн2 + Рсн3 + Рсн4 + Рсн5 + Рсн6 + Рсн7 =
= 23.1 + 35.43 + 20.8 + 14.3 + 0.96 + 112 + 57.8 = 264.34 кВт
2.1.1.6. Знаходимо реактивну потужність по кожній групі:
Qсн = Рсн * tg φ
Qсн1 = 23.1 * 1.73 = 39.96 кВар
Qсн2 = 35.43 * 1.17 = 41.45 кВар
Qсн3 = 20.8 * 0.75 = 15.6 кВар
Qсн4 = 14.3 * 2.3 = 32.89 кВар
Qсн5 = 0.96 * 1.73 = 1.66 кВар
Qсн6 = 112 * 1 = 112 кВар
Qсн7 = 57.8 * 1.73 = 99.9 кВар
2.1.1.7.
Знаходимо сумарну потужність по цеху:
ΣQсн = Qсн1 + Qсн2 + Qсн3 + Qсн4 + Qсн5 + Qсн6 + Qсн7 =
= 39.96 + 41.45 + 15.6+ 32.89 + 1.66 + 112 + 99.9 = 343.47 кВар
2.1.1.8.Знаходимо сумарний коефіцієнт використання по цеху:
2.1.19 Визначаємо модуль приєднання до вузла:
20≥3
m≥3
2.1.1.10 nеф залежить від умови:
n≥5 m≥3 кв ≥ 0.2
2.1.1.11 Коефіцієнт мах знаходиться за таблицею 2.13
або графіком 2.15 Кн = 1.34
2.1.2.1. Знаходимо максимальну потужність:
Рм = Кн * ΣРсн = 1.32 * 264.34 = 354.22 кВт
2.1.2.2. Знаходимо мах реактивну потужність:
Qм = Кн * ΣQсн = 343.47 кВар
2.1.2.3. Знаходимо мах. Повну потужність:
Sм=
+ Qм2=
=
493.4 кВА
2.1.2.4 Знаходимо мах. струм
де
Ім= 493.4/
*
0.38=751 А
2.1.2.5. Знаходимо потужність освітлення:
Росв = Рвст * n * Кс = 60 * 1.2 * 0.85 = 61.2 кВт
2.1.2.6. Знаходимо реактивну потужність освітлення:
Qосв = Росв * tg φ = 61.2 * 0.33 = 20.2 кВар
2.1.2.7. Знаходимо повну потужність освітлення:
S осв .=
=
= 64.4 кВА
2.1.2.8. Знаходимо струм по цеху:
Іпо цех = Іосв + Імах = 107.8 + 731 = 858.9 А
2.1.2.9.
Знаходимо реактивну потужність по цеху:
Qпо цеху = Qосв + Qмах = 20.2 + 343, 47 = 363.67 кВар
2.1.2.10. Знаходимо активну потужність по цеху:
Рпо цеху = Росв + Рмах = 61.2 + 354.22 = 415.42 кВт
Вихідні дані |
За довідниковими даними |
Середня потужність групи |
Ефективне число,ЕП nе |
Коефіцієнт мама мамам Км |
Розрахункова потужність |
Iм A |
|||||||
За завданням технологів |
|||||||||||||
Найменування характерних категорій ЕП, підєднувальних до вузла живлення |
К-ть ЕП,шт.
|
Номінальна потужність |
Коефіцієнт використання Кв |
ККоефіцієнтреактивної потужності
|
Рср кВт |
Qcр КВар |
Рм, кВт |
Qм, кВар |
Sм, кВА |
||||
Одного ЕП Рн кВт |
Загальна Рвст кВар |
||||||||||||
Агрегатні |
4 |
4х36,1 |
144,4 |
0,16 |
05/1,73 |
23,1 |
39,96 |
25 |
1,28 |
- |
- |
- |
- |
Універсально Т-Г Токарно - револьверні |
8 |
3х27.3 5х25.3, |
208.4 |
0,17 |
0,65/1.17 |
35.43 |
41.45 |
25 |
1,28 |
- |
- |
- |
- |
вЕНТИЛЯТОРИ
|
8 |
8 х 4 |
32 |
0.65 |
0,8/0.75 |
20.8 |
15.6 |
25 |
1,28 |
- |
- |
- |
- |
Круглошліфувальні Вертикально-свердлильні |
7 |
3х15.3 4х18.3 |
119.1 |
0,12 |
04/0.3 |
14.3 |
32.89 |
25 |
1,28 |
- |
- |
- |
- |
Тельфер, ПВ 25% |
1 |
1х19.2 |
19.2 |
0,05 |
0,5/1,73 |
0.95 |
1.66 |
25 |
1,28 |
- |
- |
- |
- |
Індукційні печі |
2 |
2х80 |
160 |
0,7 |
0,35/1 |
112 |
112 |
25 |
1,28 |
- |
- |
- |
- |
Зварювальний автомат |
3 |
3х55 |
165 |
0,35 |
0,5/1,73 |
57.75 |
99.9 |
25 |
1,28 |
- |
- |
- |
- |
Освітлення |
60 |
60х1.2 |
72 |
0,75 |
0,95/0,33 |
- |
- |
- |
- |
61.2 |
20.2 |
64.4 |
751 107.8 |
Всього по цеху без освітлення |
33 |
Рмах80 Рміn4 |
848 72 |
0,31 |
- |
264.34 |
343.46 |
21 |
1,34 |
354.2 |
343.47 |
493 |
858 |
Всього по цеху з освітленнням |
|
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
415.42 |
363.67 |
557.8 |
|
Таблиця 2. Розрахунок
електричних навантажень.