- •Теми практичних занять з корекційної педагогіки
- •Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Практичне заняття 2. Особливості пізнавальної діяльності дітей з порушенням аналізаторів. (2 год.)
- •1.Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Теоретичний блок
- •Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Теоретичний блок
- •2. Практичний блок
- •Теоретичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •2. Практичний блок.
- •Питання до заліку
- •Рекомендована література:
2. Практичний блок
Практичне оволодіння основами дактильної та жестової мови.
Ознайомлення з абеткою за Брайлем, спроби письма та читання за абеткою Брайля.
Практичне заняття 3. Мовленнєві порушення і їхня типологія. Порушення функцій опорно-рухового апарату і їхній вплив на психічний розвиток дитини. (2 год.)
Мета: – набуття системи теоретичних знань та практичних умінь з питань розрізнення мовленнєвих порушень, особливих умов, які потребують в навчальному процесі діти з важкими порушеннями мовлення. Знання про напрямки реабілітаційної роботи с дітьми, що страждають на ДЦП, знання можливостей та обмежень в пізнавальному розвитку дитини з порушенням опорно-рухового апарату.
Обладнання: текст лекцій, термінологічний словник
Хід заняття
Теоретичний блок
Припускає вивчення теоретичного матеріалу за змістом лекції та самостійну проробку літератури, після чого студент повинен знати відповіді на наступні питання:
Які порушення мовлення вам відомі? Як називається наука, що вивчає мовленнєві порушення?
Які порушення мовлення відносяться до діслалій?
Які порушення мовлення відносяться до дизартрій?
Які порушення мовлення відносяться до рінолалій?
Яке мовленнєве порушення називають заїкуватістю?
Які порушення мовлення відносяться до алалій?
Які порушення мовлення відносяться до дисграфій?
Які порушення мовлення відносяться до дислексій?
Як відбиваються мовленнєві порушення на психічному розвитку?
Які порушення опорно-рухового апарату вам відомі?
Дати визначення дитячому церебральному паралічу.
Назвати причини, які призводять до виникнення дитячих церебральних паралічів.
Назвати основні клінічні ознаки, з яких складається картина порушення при дитячому церебральному паралічі.
Яким чином ДЦП відбивається на психічному розвитку дитини?
Які напрямки повинна включати реабілітаційна робота с дітьми, що страждають на ДЦП?
Розкрити зміст понять «реабілітація», «корекція», «адаптація», «компенсація» стосовно осіб, що страждають на ДЦП.
2. Практичний блок.
Визначення мовленнєвого порушення при прослуховуванні запису мовлення дитини з різними вадами мовлення.
Практичне заняття 4. Особливості психічного розвитку розумово відсталих дітей. (2 год.)
балів
Мета: Сприяти розвитку теоретичних знань про особливості психічного розвитку розумово відсталих дітей. Сформувати розуміння використовувати адекватні засоби і методи навчання для ефективного забезпечення процесу їх навчання та виховання.
Обладнання: текст лекцій, термінологічний словник, зображення дітей з різними формами розумової відсталості.
Хід заняття:
Теоретичний блок
Припускає вивчення теоретичного матеріалу за змістом лекції та самостійну проробку літератури, після чого студент повинен знати відповіді на наступні питання:
Яке порушення розвитку вважають за розумову відсталість, основні її ознаки.
Назвіть причини виникнення розумової відсталості.
Як, відповідно до МКБ-10, визначають ступеня розумової відсталості?
Охарактеризуйте розумову відсталість легкого ступеня (помірного, важкого, глибокого ступеня).
Яке порушення розвитку називають дебільність (імбецильність, ідіотія)?
Які характерні риси психічного розвитку розумово відсталої дитини раннього віку?
Які характерні риси психічного розвитку розумово відсталої дитини дошкільного віку?
Які клінічні форми розумової відсталості виділяють?
Які освітньо-виховні завдання стоять перед допоміжною школою?
Охарактеризуйте систему допомоги розумово відсталим дітям в Україні.
Розшифруйте поняття "корекція", "компенсація", "адаптація" стосовно до розумово відсталих учнів.
