Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1 клас.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
118.71 Кб
Скачать

IV. Розучування пісні «Веселий музикант» (муз. А.Філіпенка, сл. Т. Волгіної).

  • Про кого йдеться у пісні?

  • На яких інструментах грав веселий музикант?

  • Як звучить кожен куплет?

1-й куплет – наспівний, плавний, пісенний, як «голос» скрипки.

2-й куплет – більш танцювальний, що імітує звучання балалайки.

3-й куплет – чіткий, ритмічний, маршовий, «барабанний».

(Виконання пісні з рухами).

Отже, музикантами називають композиторів, співаків, виконавців на музичних інструментах.

2.Гра «Веселі музиканти».

Виконання пісні у ролях.

Дівчатка – скрипалі (1-й куплет).

Вчитель – балалаєчник (2-й куплет).

Хлопці – барабанщики (3-й куплет).

V. Слухання музики фортепіанна п’єса

Л. Колодуба «Лялька співає».

- Який музичний інструмент звучав?

- Чи чули ви пісню ляльки?

- А про що вона могла б співати?

- Яка музика звучала? Чи сподобалася вона тобі?

- Розкажи про свої враження від прослуханого твору.

- Яка це музика – вокальна чи інструментальна?

VI. Підсумок уроку.

  • Послухайте вірш і скажіть, чому музиканти – це

добрі чаклуни (підручник, с.29).

  • Де можна зустрітися з музичкантами?

  • На якому музичному інструменті ти б хотів

навчитися грати? Зімітуй гру на ньому (учень показує, а діти відгадують).

Урок 7.

Тема : Музична стежинка.

Мета уроку :

Навчальна: узагальнити розуміння учнями ланцюжка

«композитор – виконавець - слухач»,

вокальної та інструментальної музики

(хорової та оркестрової),

Виховна: виховувати любов та інтерес до музики.

- виховання відчуття ритму на уроках

музики.

Розвиваюча: розвивати вміння розрізняти різні настрої у

творах мистецтва;

-виховувати художній смак.

Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького

апарату та фонематичного слуху;

- корекція правильної постави під час

співу;

- корекційний розвиток моторних функцій

і дихання;

- корекційний розвиток особистості дитини

із ЗПР.

Наочні посібники: малюнок калини, портет В.Верменич.

Музичний матеріал: віночок українських народних творів, В.Верменич «Калинова пісня»

Т. Н. З : магнітофон, дитячі інструменти.

Хід уроку.

I . Організаційна частина. Музичне вітання.

Вчитель: «Добрий день – жовтневий день!»

Учні: «Добрий день!»

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Робота над віршем «Музиканти чаклуни» (підручник, с.29).

- Чому музикантів називають чаклунам?

- Хто пише музику? Хто її виконує?

ІІІ. Оголошення теми уроку.

  • Композитори, виконавці та інші музиканти

створюють музику для слухачів. Сьогодні ми помандруємо музичною стежинкою і дізнаємось, куди вона приведе.

1.Робота в зошиті (с.16).

- Хто пише музику? (Композитор – їжачок.)

- Хто її виконує? (Виконавці – собачка і гусачок.)

- А хто уважно її слухає? (Слухач – котик.)

- Вкажіть стрілочками по колу, як музика приходить від автора до слухача.

- Розфарбуй, ким буваєш ти: композитором, виконавцем, слухачем.

Отже, музична стежина привела нас до слухача.

2.Бесіда про правила слухання музики.

- Як треба слухати музику: тихо чи гамірно, зосереджено, вдумливо, уважно чи поспіхом?

Запамятай! Слухай музику від початку до кінця.

Будь уважним, не відволікайся.

Намагайся зрозуміти, які почуття

виражає музика, про що розповідає.