Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1 клас.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
118.71 Кб
Скачать

IV. Слухання музики.

Під час виконання лічилки друга група дітей крокувала. Виявляється, є музика, під яку легко це робити. Це – марш.

Марш – це чітка, пружна музика, під яку легко крокувати.

  • А хто вміє гарно це робити? Звичайно, солдати.

Послухайте музику російського композитора Петра Чайковського «Марш дерев’яних солдатиків».

  • Про що вона розповіла? Що ви собі уявили?

  • Скільки у марші частин? Як крокувати під музику цього маршу?

6. Фізкультхвилинка. (крокування під музику маршу.)

V. Виконання пісні м.Ровенка «Ми - першокласники».

7. Робота в зошиті (с.9).

- До якого музичного твору підходить цей малюнок? Зафарбуй табличку, яка йому відповідає. (Марш.)

- Підкресли, як треба слухати музику. (Тихо, вдумливо, зосереджено, уважно.)

VI. Підсумок уроку.

  • Що таке музика? Як треба її слухати?

  • Який «музичний інструмент» завжди з людиною? (Власний голос.)

Урок 4.

Тема: Щоби правильно співати.

Мета уроку :

Навчальна: ознайомити учнів з основними правилами

співу;

-формувати навички співацької постави,

дихання та звукоутворення.

Виховна: Виховувати любов та інтерес до музики.

-виховання відчуття ритму на уроках

музики.

Розвиваюча: Розвиток вокально – хорових навичок.

Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького

апарату та фонематичного слуху;

- корекція правильної постави під час

співу;

- корекційний розвиток моторних функцій

і дихання;

  • корекційний розвиток особистості дитини

із ЗПР.

Наочні посібники : портрети В.Косенка, малюнки бегемотиків Бетті і Карла, ілюстрація овочів і фруктів.

Музичний матеріал : В.Косенко «Дощик», українська народна пісня «Ходить гарбуз по городу»

Т. Н. З : магнітофон.

Хід уроку:

I . Організація частина . Музичне вітання.

  • Про що нагадали дзвіночки? Яку музичну фразу ти заспівав?

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Прослухайте вірш. Про який урок ідеться у ньому?

Нас звуть віночки на урок,

Де маршами лунає крок,

Де звуки чисті та ясні,

Веселі танці і пісні.

Там ми разом співаємо,

На інструментах граємо,

Крокуємо, танцюємо і музику малюємо…

  • Чим займаються діти на уроці музичного мистецтва? Пригадай, як потрібно слухати музику.

ІІІ. Оголошення теми уроку.

1.Вступна бесіда.

- На сьогоднішньому уроці разом із бегемотиком Бетті та Карлом ми навчимося правильно співати.

- Послухайте вірш і виконайте дії, про які в ньому йдеться.

Щоби правильно співати,

Треба сісти або стати.

Спинки рівні, як тростинка,

руки вниз чи на колінка.

2.Робота в зошиті (с.10).

- Подивись, як сидить Бетті та як співає Карл. Це називається співацькою поставою.

- Хто із цих звірят забув про правила співу?

- Покажи співацьку поставу. Запам’ятай жести вчителя, коли він «керує» співом:

Раз – увага!

Два – вдихаймо!

Три – співати починаймо!

  • Вдих повинен бути спокійний і повний, ніби

нюхаємо квітку, але швидкий, бо може прилетіти бджола.

Видих – довгий і плавний, ніби дмемо на вогник так, щоб не згасити полум’я свічки.

3.Розспівування.

Розспівка – вправа для голосу.

Розспівування готує голос до співу.

Добрий день, осінній день,

Знов чекаємо пісень.

4.Фізкультхвилинка.