
- •Урок 1
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •I . Організаційна частина.
- •III. Слухання музики. (пісні про школу на вибір).
- •3. Фізкультхвилинка (ритмічні рухи під музику).
- •5. Виконання дитячої пісні на вибір.
- •Урок 2.
- •Мета уроку :
- •I . Організаційний момент.
- •1.Вступна бесіда.
- •3.Фізкультхвилинка.
- •IV. Розучування пісні м.Ровенка «Ми - першокласники»
- •V. Закріплення вивченого.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 3.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •3.Гра «Пантоміма».
- •IV. Слухання музики.
- •V. Виконання пісні м.Ровенка «Ми - першокласники».
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 4.
- •Мета уроку :
- •I . Організація частина . Музичне вітання.
- •1.Вступна бесіда.
- •IV. Розучування української народної пісні «Ходить гарбуз по городу».
- •Гра «Збери урожай».
- •V. Слухання музики в.Косенко «Дощик».
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •1.Вступна бесіда.
- •IV. Розучування народної пісеньки «Сів шпак на шпаківню» за допомогою схеми у підручнику. (с.23).
- •V. Ознайомлення з авторською музикою.
- •VI. Слухання музики.
- •VII. Підсумок уроку.
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •IV. Розучування пісні «Веселий музикант» (муз. А.Філіпенка, сл. Т. Волгіної).
- •2.Гра «Веселі музиканти».
- •V. Слухання музики фортепіанна п’єса
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •IV. Слухання музики.
- •V. Розучування «Калинові пісні» в.Верменича на слова м.Сингаївського.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 8.
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •IV. Розучування пісні а. Артюнова «Осінь».
- •V. Підсумок уроку.
- •Урок 10.
- •I . Організаційний момент. Музичне вітання.
- •II . Актуалізація опорних знань.
- •2.Гра «Впіймай музичні звуки»
- •3.Слухання музики е. Гріг «Пташка»
- •IV. Розучування пісні «Рідний край», муз. І. Кишка, слова п. Голубничого.
- •V. Вивчення нотної грамоти.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •4.Закріплення знань учнів.
- •1) Музична гра «Луна»
- •IV. Робота над піснею м.Ведмедері «Півникове горе».
- •V. Слухання музики (п.Чайковський «Баба - Яга»).
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •IV. Розучування пісні л.-а. Загрудного «Сніжок».
- •V. Слухання музики (укр. Народний танець «Метелиця»).
- •VI. Закріплення вивченого.
- •VII. Підсумок уроку.
- •Урок 13.
- •Мета уроку :
- •3.Гра «Відгадай, чий голосок».
- •V. Розучування пісні «Танцювали зайчики» (муз. М.Ведмедері, сл. Л. Куліша-Зіньківа).
- •3.Гра «Веселі виконавці».
- •VI. Слухання п’єси «Зайчик дражнить ведмедика» д.Кабалевського.
- •VII. Підсумок уроку.
- •Урок 14.
- •Мета уроку :
- •IV. Розучування пісні «Запрсини Діда Мороза», муз. В. Верменича, сл. М. Сингаївського.
- •V. Слухання музики п’єса Роберта Шумана «Дід Мороз».
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 15.
- •Мета уроку :
- •IV. Фізкультхвилинка (Спів пісеньки мами-кози).
- •V. Слухання музики (фрагмент дитячої опери м.Ковеля «Вовк і семеро козенят»)
- •VI. Закріплення вивченого.
- •2.Гра «Відгадай, чий голосок».
- •VII. Розучування української народної пісні «Щедрик».
- •VIII. Підсумок уроку.
- •Урок 16.
Урок 2.
Тема уроку : Урок музичного мистецтва .
Мета уроку :
Навчальна: ознайомити першокласників з
особливостями уроку музичного мистецтва, основними правилами поведінки в кабінеті музики.
Виховна: виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваюча: розвиток вокально – хорових навичок.
Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького апарату та фонематичного слуху;
- корекція правильної постави під час співу;
- корекційний розвиток моторних функцій і дихання;
- корекційний розвиток особистості дитини із ЗПР.
Наочні посібники: портрет композитора М.Ровенка;
- малюнок дівчинки і хлопчика.
Музичний матеріал:М.Ровенко «Ми - першокласники»;
- український народний танець «Гопак»
Т. Н. З : магнітофон, музичні інструменти.
Хід уроку.
I . Організаційний момент.
У нас урок незвичний –
На ньому все музичне:
Казки, вірші, завдання
І навіть привітання.
ти
ді
Сьогодні ми розпочнемо наш урок з музичного вітання.

вам,
день


рий
Доб-
Доб
рий
день!
(Маленькі рамки відповідають короткій тривалості звучання, а великі – довгій.)
ІІ. Оголошення теми уроку.
1.Вступна бесіда.
Сьогодні до нас на урок завітала Марійка і Тарасик. Вони дуже люблять уроки музики і хочуть розповісти, що можна робити на цих уроках і чого – не слід.
2.Робота в зошиті (с.6)
- Розгляньте малюнки. Як ви гадаєте, що можна робити на уроках музики?
- Який із них зайвий? Чому?
- Що вам найбільш до вподоби? Розфарбуйте цей малюнок.
Гра «Хто найуважніший».
Вчитель говорить фразу: «На уроках музики можна …»
(Співати, стрибати, танцювати, бігати, радіти, слухати музику, розмовляти, грати на музичних інструментах, спати, їсти).
Діти оплесками «ловлять» правильну відповідь.
3.Фізкультхвилинка.
ІІІ. Слухання музики.
Марійка і Тарасик – українці. Вони люблять
співати і танцювати. Їхній улюблений танець – «Гопак». Він веселий, енергійний.
Гопак – старовинний танець українців. Його назва походить від традиційного вигуку «Гоп!». А музика виконується на українських народних інструментах спочатку поволі, а потім мелодія прискорюється.
Яка звучить музика? Чи змінюється вона?
Як ти розумієш слово «танець»?
Танець – ритмічні рухи та музика, під яку можна
танцювати.
Де ви стикалися з танцями?
Які танці популярні зараз?
Які почуття виражає музика танцю?
IV. Розучування пісні м.Ровенка «Ми - першокласники»
Марійка і Тарасик – першокласники. Вони дуже
люблять вчитися, ходять залюбки до школи.
А що діти роблять у школі? Які предмети вивчають?
Чому у школі весело?
А ще на уроках музики люблять вивчати пісні.
Пісня – це невеликий твір для співу. Вона складається із куплетів. Пісня може містити заспів і приспів. У заспівах слова змінюються, а у приспівах повторюються.
Виконання пісні вчителем.
Чи сподобалася пісня? Про що в ній
розповідається? Яка це пісня? (весела, сумна, рухлива, повільна, швидка).