Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1 клас.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
118.71 Кб
Скачать

IV. Розучування пісні «Запрсини Діда Мороза», муз. В. Верменича, сл. М. Сингаївського.

  • Королева Музика дуже любить зиму, бо ця пора

року дуже весела, багата на розваги. Улюбленим святом для неї є Новий рік. А яке свято без Діда Мороза!

1.Виконання пісні вчителем.

- Чому діти запрошують Діда Мороза у гості?

- Про що просять їм розказати? Яким змальований Дід Мороз?

- Яка це пісня: тужлива, весела, бадьора, урочиста?

- Який настрій вона створює?

  1. Вивчення пісні.

3.Робота з підручником (с.58).

- Подивись, як записано пісню. Знайди в нотному записі музичний ключ, ноти, нотний стан.

V. Слухання музики п’єса Роберта Шумана «Дід Мороз».

- Яким ви уявляєте Діда Мороза: добрим, злим, веселим, щедрим?

- Доберіть слова, які характеризують музику: схвильована, сумна, спокійна, похмура, стрімка, бадьора, рішуча.

- Якими звуками створено музичний «портрет» Діда Мороза: гучними чи тихими, високими чи низькими?

- Позначте піднятою рукою, коли змінюється характер музики.

- Порівняйте характер пісні «Запросини Діда Мороза» та п’єси «Діда Мороз».

VI. Підсумок уроку.

  • Як називається хатинка королеви Музики?

  • Що записують на початку нотного стану?

  • Скільки нот живуть на нотоносці? Назвіть їх.

Урок 15.

Тема : Забарвлення звуків.

Мета уроку :

Навчальні : дати уявлення про тембр і його роль у створенні музичного образу.

Виховні: Виховувати любов та інтерес до музики;

-виховувати любов до свого народу, до

українських свят та традицій.

Розвиваючі: Розвиток вокально – хорових навичок.

Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького

апарату та фонематичного слуху;

- корекція правильної постави під час

співу;

- корекційний розвиток моторних функцій

і дихання;

- корекційний розвиток особистості дитини

із ЗПР.

Наочні посібники: портрет М.Леонтовича, М.Коваль, малюнки героїв українських казок: «Колобок», «Рукавичка», «Коза - Дереза», «Вовк та козенята»

Музичний матеріал :М.Коваль «Вовк і семеро козенят», М.Леонтович «Щедрик».

Т. Н. З : Магнітофон.

Хід уроку :

І. Організаційна частина. Музичне вітання .

Добрий день, добрий час.

Казочка прийшла до нас.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Дітки, чи любите ви казки?

  • Сьогодні я запрошую вас у чудову країну, де

живуть герої різних казок.

Відгадайте, хто це?

  • Я по засіку метений,

Я на яйцях спечений, -

Я від баби втік,

Та й від тебе утечу! («Колобок»)

  • Уліз і той. Уже шестеро стало,

Вже їм так тісно, що й нікуди.

Коли тріщать кущі, вилазить ведмідь

Та й собі до рукавички. («Рукавичка»)

  • Я коза – дереза,

За три копи куплена,

Півбока луплена.

Тупу – тупу ногами,

Сколю тебе рогами… («Коза - Дереза»)

  • Ой ви, діточки, козеняточка!

Відімкнітеся, відчинітеся!

Ваша мати прийшла,

Молока принесла. («Вовк та козенята»)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  • Прослухайте українську народну казку «Вовк і

козеннята» (підручник, с.60).

  • Про кого розповідається у казці?

  • Чому козенята не відчиняли дверей?

  • Як вони впізнали вовка? А який голос був у їхньої мами?

  • Виявляється, музичні звуки мають різне забарвлення – тембр.