
- •Урок 1
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •I . Організаційна частина.
- •III. Слухання музики. (пісні про школу на вибір).
- •3. Фізкультхвилинка (ритмічні рухи під музику).
- •5. Виконання дитячої пісні на вибір.
- •Урок 2.
- •Мета уроку :
- •I . Організаційний момент.
- •1.Вступна бесіда.
- •3.Фізкультхвилинка.
- •IV. Розучування пісні м.Ровенка «Ми - першокласники»
- •V. Закріплення вивченого.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 3.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •3.Гра «Пантоміма».
- •IV. Слухання музики.
- •V. Виконання пісні м.Ровенка «Ми - першокласники».
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 4.
- •Мета уроку :
- •I . Організація частина . Музичне вітання.
- •1.Вступна бесіда.
- •IV. Розучування української народної пісні «Ходить гарбуз по городу».
- •Гра «Збери урожай».
- •V. Слухання музики в.Косенко «Дощик».
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •1.Вступна бесіда.
- •IV. Розучування народної пісеньки «Сів шпак на шпаківню» за допомогою схеми у підручнику. (с.23).
- •V. Ознайомлення з авторською музикою.
- •VI. Слухання музики.
- •VII. Підсумок уроку.
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •IV. Розучування пісні «Веселий музикант» (муз. А.Філіпенка, сл. Т. Волгіної).
- •2.Гра «Веселі музиканти».
- •V. Слухання музики фортепіанна п’єса
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •IV. Слухання музики.
- •V. Розучування «Калинові пісні» в.Верменича на слова м.Сингаївського.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 8.
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •IV. Розучування пісні а. Артюнова «Осінь».
- •V. Підсумок уроку.
- •Урок 10.
- •I . Організаційний момент. Музичне вітання.
- •II . Актуалізація опорних знань.
- •2.Гра «Впіймай музичні звуки»
- •3.Слухання музики е. Гріг «Пташка»
- •IV. Розучування пісні «Рідний край», муз. І. Кишка, слова п. Голубничого.
- •V. Вивчення нотної грамоти.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •4.Закріплення знань учнів.
- •1) Музична гра «Луна»
- •IV. Робота над піснею м.Ведмедері «Півникове горе».
- •V. Слухання музики (п.Чайковський «Баба - Яга»).
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •IV. Розучування пісні л.-а. Загрудного «Сніжок».
- •V. Слухання музики (укр. Народний танець «Метелиця»).
- •VI. Закріплення вивченого.
- •VII. Підсумок уроку.
- •Урок 13.
- •Мета уроку :
- •3.Гра «Відгадай, чий голосок».
- •V. Розучування пісні «Танцювали зайчики» (муз. М.Ведмедері, сл. Л. Куліша-Зіньківа).
- •3.Гра «Веселі виконавці».
- •VI. Слухання п’єси «Зайчик дражнить ведмедика» д.Кабалевського.
- •VII. Підсумок уроку.
- •Урок 14.
- •Мета уроку :
- •IV. Розучування пісні «Запрсини Діда Мороза», муз. В. Верменича, сл. М. Сингаївського.
- •V. Слухання музики п’єса Роберта Шумана «Дід Мороз».
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 15.
- •Мета уроку :
- •IV. Фізкультхвилинка (Спів пісеньки мами-кози).
- •V. Слухання музики (фрагмент дитячої опери м.Ковеля «Вовк і семеро козенят»)
- •VI. Закріплення вивченого.
- •2.Гра «Відгадай, чий голосок».
- •VII. Розучування української народної пісні «Щедрик».
- •VIII. Підсумок уроку.
- •Урок 16.
IV. Розучування пісні л.-а. Загрудного «Сніжок».
1.Виконання пісні вчителем.
- Яка це пісня? Чи сподобалась вона вам?
- Як потрібно її виконувати?
2.Вивчення пісні.
3.Створення ритмічного супроводу на дитячих музичних інструментах.
V. Слухання музики (укр. Народний танець «Метелиця»).
- Які картини намалювала вам музика? Що ви уявили?
- Яке враження на вас справила музика?
- Подумайте, чому танець так називається.
- Як звучить музика: повільно, помірно чи швидко?
Швидкість руху музики називається темпом.
Плесніть у долоні, якщо мої слова будуть вдало
описувати музику танцю (повільний, сумний, веселий, рухливий, жвавий, енергійний).
VI. Закріплення вивченого.
1.Робота в зошиті (с.25).
- Пригадайте танець «Метелиця». Підкресліть, який темп йому відповідає.
2.Кросворд (с.24).
- Запишіть у кружечках перші букви зображень. Складіть слово. Пригадайте. Що таке ритм.
VII. Підсумок уроку.
Тітонька зима дуже вдячна вам за гарний урок.
Який настрій подарувала вам наша подорож?
Що нового дізналися на уроці?
Урок 13.
Тема : Високо – низько.
Мета уроку :
Навчальні: ознайомити учнів з висотою – головною
ознакою музичних звуків;
-дати уявлення про окремі виражальні та
зображальні можливості високих та низьких
звуків.
Виховні: Виховувати любов та інтерес до музики;
-виховувати особистісне ставлення до
музики.
Розвиваючі: розвиток вокально – хорових навичок.
Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького
апарату та фонематичного слуху;
- корекція правильної постави під час
співу;
- корекційний розвиток моторних функцій
і дихання;
- корекційний розвиток особистості дитини
із ЗПР.
Наочні посібники: малюнки ведмедя, мишки,
листочки, портрет Д.Кабалевського,
М.Ведмедеря.
Музичний матеріал: Д. Кабалевський «Зайчик
дражнить ведмедика», М.Ведмедеря
«Танцювали зайчики»
Т. Н. З : магнітофон.
Хід уроку :
І. Організаційний момент. Музичне вітання .
Добрий день, добрий час,
Любить музика наш клас.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Сьогодні ми з вами помандруємо на концерт.
Як називаються люди, які слухають музику? А
ті, які її виконують?
Відгадайте музичні загадки і скажіть, хто там
буде виступати.
Буркотливий, вайлуватий
Ходить лісом дід кошлатий,
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину. (Ведмідь)
В нірці проживає,
Довгий сірий хвостик має. (Мишка)
Зайчиків лякає, м'ясо полюбляє.
В лісі проживає, рудий хвостик має. (Лисичка)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Бесіда про висоту музичних звуків.
- Чи однаковими голосами будуть співати звірята?
У кого з них низький голос? У кого високий? А середній?
Чи можна передати ці голоси музичними
звуками? Якими?
Отже, музичні звуки бувають високі, середні та низькі.
2.Робота в зошиті (с.26)
- Розфарбуйте сьогоднішніх співаків. Вкажіть стрілочками, які в них голоси.