
- •Урок 1
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •I . Організаційна частина.
- •III. Слухання музики. (пісні про школу на вибір).
- •3. Фізкультхвилинка (ритмічні рухи під музику).
- •5. Виконання дитячої пісні на вибір.
- •Урок 2.
- •Мета уроку :
- •I . Організаційний момент.
- •1.Вступна бесіда.
- •3.Фізкультхвилинка.
- •IV. Розучування пісні м.Ровенка «Ми - першокласники»
- •V. Закріплення вивченого.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 3.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •3.Гра «Пантоміма».
- •IV. Слухання музики.
- •V. Виконання пісні м.Ровенка «Ми - першокласники».
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 4.
- •Мета уроку :
- •I . Організація частина . Музичне вітання.
- •1.Вступна бесіда.
- •IV. Розучування української народної пісні «Ходить гарбуз по городу».
- •Гра «Збери урожай».
- •V. Слухання музики в.Косенко «Дощик».
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •1.Вступна бесіда.
- •IV. Розучування народної пісеньки «Сів шпак на шпаківню» за допомогою схеми у підручнику. (с.23).
- •V. Ознайомлення з авторською музикою.
- •VI. Слухання музики.
- •VII. Підсумок уроку.
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •IV. Розучування пісні «Веселий музикант» (муз. А.Філіпенка, сл. Т. Волгіної).
- •2.Гра «Веселі музиканти».
- •V. Слухання музики фортепіанна п’єса
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •IV. Слухання музики.
- •V. Розучування «Калинові пісні» в.Верменича на слова м.Сингаївського.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 8.
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку
- •I . Організаційна частина. Музичне вітання.
- •IV. Розучування пісні а. Артюнова «Осінь».
- •V. Підсумок уроку.
- •Урок 10.
- •I . Організаційний момент. Музичне вітання.
- •II . Актуалізація опорних знань.
- •2.Гра «Впіймай музичні звуки»
- •3.Слухання музики е. Гріг «Пташка»
- •IV. Розучування пісні «Рідний край», муз. І. Кишка, слова п. Голубничого.
- •V. Вивчення нотної грамоти.
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •4.Закріплення знань учнів.
- •1) Музична гра «Луна»
- •IV. Робота над піснею м.Ведмедері «Півникове горе».
- •V. Слухання музики (п.Чайковський «Баба - Яга»).
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •IV. Розучування пісні л.-а. Загрудного «Сніжок».
- •V. Слухання музики (укр. Народний танець «Метелиця»).
- •VI. Закріплення вивченого.
- •VII. Підсумок уроку.
- •Урок 13.
- •Мета уроку :
- •3.Гра «Відгадай, чий голосок».
- •V. Розучування пісні «Танцювали зайчики» (муз. М.Ведмедері, сл. Л. Куліша-Зіньківа).
- •3.Гра «Веселі виконавці».
- •VI. Слухання п’єси «Зайчик дражнить ведмедика» д.Кабалевського.
- •VII. Підсумок уроку.
- •Урок 14.
- •Мета уроку :
- •IV. Розучування пісні «Запрсини Діда Мороза», муз. В. Верменича, сл. М. Сингаївського.
- •V. Слухання музики п’єса Роберта Шумана «Дід Мороз».
- •VI. Підсумок уроку.
- •Урок 15.
- •Мета уроку :
- •IV. Фізкультхвилинка (Спів пісеньки мами-кози).
- •V. Слухання музики (фрагмент дитячої опери м.Ковеля «Вовк і семеро козенят»)
- •VI. Закріплення вивченого.
- •2.Гра «Відгадай, чий голосок».
- •VII. Розучування української народної пісні «Щедрик».
- •VIII. Підсумок уроку.
- •Урок 16.
I . Організаційний момент. Музичне вітання.
Добрий день, осінній день,
Скучили ми без пісень.
II . Актуалізація опорних знань.
Що допомагає нам описати красу навколишнього
світу? (Музика, живопис, поезія.)
Послухайте вірш «На музику перетворити» на
музику? Як?
Уявіть осінній вітер і літній вітерець. Чи однакова
музика буде звучати? Яка музика допоможе відтворити веселий сміх дітвори?
ІІІ. Оголошення теми уроку.
Сьогодні королева Музика запрошує вас у своє
королівство.
Але там лунають лише музичні звуки.
Музичні звуки - це голоси співаків і більшості музичних інструментів.
А ось шумові звуки – це «голоси» навколишнього світу та деяких інструментів : барабана, бубна, ложок, що там звучать рідко.
1.Робота в зошиті (с.21)
- Розгляньте малюнки. Обведіть жовтим олівцем шумові звуки, а зеленим – музичні.
2.Гра «Впіймай музичні звуки»
(Діти аплодують, коли «будуть звучати» музичні звуки.)
Хлопчик сміється, дівчинка співає, іде дощ,
Іванко плаче, мама співає колискову, Андрійко грає на скрипці, пташка щебече…
3.Слухання музики е. Гріг «Пташка»
- Королева Музика дуже любить слухати одну п’єсу.
- Послухайте і скажіть, кого ви собі уявили. Що нагадала тобі музика? Чи вдалося композитору передати пташиний спів?
- Який музичний інструмент допоміг це зробити?
4.Розучування поспівки – загадки «Зозуля»(підручник, с.41).
- Про кого розповідається у поспівці?
- передайте голосом спів інших птахів.
5.Фізкультхвилинка.
IV. Розучування пісні «Рідний край», муз. І. Кишка, слова п. Голубничого.
1.Бесіда на основі вірша (підручник, с.42).
- Послухайте вірш П.Голубничого «Рідний край». Про що він розповідає?
- Які почуття він передає? За що любить автор свій край?
-Послухайте пісню і скажіть, чи зміг композитор передати ці почуття мовою звуків.
2.Розучування пісні.
- передайте у співі свої почуття до рідного краю, рідної землі.
V. Вивчення нотної грамоти.
- Королева музика вміє записати музичні звуки за допомогою спеціальних знаків. Вони називаються нотами.
1.Робота в зошиті (с.20).
- Допишіть у клітинках букви, щоб вийшло це слово (НОТИ)
- Потренуйтесь у написанні овалів нот за зразком.
- Кожна нота обов’язково має овал, у деяких з них є штиль і хвостик.
--хвостик
штиль--
овал-
2.Опрацювання вірша (підручник, с.43).
- Про які знаки розповідається у вірші?
- З яких елементів складаються ноти?
- Знайдіть і покажіть на малюнках овал, штиль, хвостик.
VI. Підсумок уроку.
У кого ви побували в гостях?
Що нового дізналися?
Що можна перетворити на музику?