Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1 клас.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
118.71 Кб
Скачать

Хід уроку

I . Організаційна частина. Музичне вітання.

Добрий день, добрий час,

Любить музику наш клас.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Сьогодні у нас незвичайний урок. Чому

незвичайний? Тому що ми побуваємо в гостях у справжньої чарівниці.

А потрапити до неї нам допоможу мистецтво: музика, поезія, живопис.

  • До якої ж чарівниці ми з вами помандруємо?

Відгадайте загадку:

Без пензлика, без олівця розфарбувала деревця. (Осінь)

ІІІ. Оголошення теми уроку.

  • Про цю чарівницю можна розповісти за

допомогою різних видів мистецтва. Спробуймо це зробити.

1.Робота над віршем (підручник, с.35).

- Уяви звуки осені. Коли їх можна почути?

- Подумай, якою музикою можна передати осінні звуки й осінній настрій цього вірша.

2.Робота в зошиті (с.18).

- Розфарбуй малюнки, в яких «живуть» звуки осені.

3.Слухання музики (М. Пархаладзе «Осінній дощик»)

- У чарівниці Осені є помічниця. Хто це?

Він скрізь: у полі і в саду, а в дім не попаде,

І я тоді лиш з дому йду, коли вже він не йде. (Дощ)

  • Чи можна звуками передати музику осіннього

дощу?

Послухайте п’єсу грузинського композитора Мараба Парцхаладзе і скажіть, про який дощик розповідається у творі: холодний, осінній чи теплий, радісний?

  • Який настрій викликає ця музика?

  • Чи схожі за настроєм вірш і ця п’єса?

4.Робота над репродукцією картини О.Ярославцева «Золота осінь» (підручник, с.36).

- Що зображено на картині? Чому вона так називається?

- Які кольори та барви в осені?

- Який настрій передає картина?

5.Робота в зошиті (с.19).

- Вкажіть стрілочками, що допомогло розповісти про осінь поету, композитору, художнику.

Поет Слова

Композитор Фарби

Художник Музичні звуки

6.Фізкультхвилинка.

IV. Розучування пісні а. Артюнова «Осінь».

  • Який настрій передає та створює пісня?

  • За допомогою чого?

  • Чи сподобалася вона вам?

  • Чи вплинула ця пісня на ваш настрій?

  • Доберіть слова для її характеристики: сумна, весела, спокійна, похмура, енергійна, бадьора, повільна, швидка.

(Виконання пісні парами, хором, «ланцюжком» по черзі).

V. Підсумок уроку.

- Які види мистецтва допомогли описати чарівницю-осінь?

- Якби ви були художниками, якими б фарбами її намалювали?

- Коли вона буде весела і яскрава? А коли – сумна і тужлива?

- Чи можна за допомогою музичних звуків «намалювати» осінь?

Урок 10.

Тема : На музику перетворю…

Мета уроку :

Навчальна: систематизувати й поглибити знання учнів

про музику як мистецтво звуків;

-дати поняття музичних і шумових звуків.

Виховна: виховувати любов та інтерес до музики.

- виховувати любов до рідної землі.

Розвиваюча: розвиток вокально – хорових навичок;

-розвивати вміння слухати й аналізувати

музичний твір.

Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького

апарату та фонематичного слуху;

- корекція правильної постави під час

співу;

- корекційний розвиток моторних функцій

і дихання;

- корекційний розвиток особистості дитини

із ЗПР.

Наочні посібники: малюнок королеви Музики, портрет Е.Гріга, І. Кишка.

Музичний матеріал: Е.Гріг «Пташка», І.Кишко «Рідний край»

Т. Н. З : магнітофон.

Хід уроку.