Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ігри на мрм.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
616.45 Кб
Скачать

11. Складання творчої розповіді за площинними малюнковими зображеннями "Пригоди білочки Проні".

Мета : Вчити дітей складати розповідь за сюжетною ігровою ситу­ацією , зв'язно і послідовно викладати думки. Матеріал : іграшки, площинні зображення звірят, фланелеграф. Хід заняття : Створення сюжетної ігрової ситуації на столі. Загадка : Хто пухнастий хвостик має І по гілочках стрибає ? Не листочок а й не гілка, Називаюся я ... (білка).

  • Де живе білочка ? Ось вона до нас прийшла, звати її Проня.

  • Що вона їсть ?

  • Що робить взимку ?

  • Чому їй взимку не холодно ?

Пропозиція скласти розповідь про можливі пригоди білочки у лісі за планом:

  1. Як білочка Проня готувалася до зими ?

  2. Кого вона зустріла ?

84

3. Яка пригода трапилася ?

Діти згадують оповідання, казки, героями яких є білочка, складають

розповіді типу :

- В одному лісі жила білочка Проня. Вона цілу осінь запасала собі їжу - горішки, гриби, шишки у дупло. Одного разу вона зустріла їжачка- Гострячка, який ніс до себе в гніздо яблучко і грибочок. Білочка привіталася з їжачком і запитала : "А чому ти яблучка і грибочки не запасаєш на зиму? Зимою буде голодно. - А мені не потрібна їжа взимку, сказав їжачок і побіг собі далі. - Чому це не потрібна ? - здивувалась Білочка. Ага ! Здогадалася вона. їжачки ж сплять всю зиму в своїх теплих гніздечках. Можливі сюжетні лінії - зустріч із зайчиком, вовком, ведмедиком, сорокою, вороною.

12. Складання казки з ілюстрованими персонажами казок і.Франка "Коли ще звірі говорили".

Мета : Вчити дітей складати самостійно власну казку з героями ві­домих казок, дотримуючись структури розповіді.

Матеріал : ілюстрації до казок І.Франка , загадки, іграшкові казкові звірі. Хід заняття : Ігрова ситуація із зайчиком, який загубився і забув із якої він казки. Діти розвеселяють зайчика виконуючи рухову вправу "Зайчик", за допомогою рук і допомагають зайчику повернутися у казку, пригадуючи зміст казок, де він є героєм. Словесний матеріал Заєць має двоє вух, Як одним він рухає, Другим слуха вітерець, Що за полем дмухає. Так пасеться він собі У ліску зеленому І працює цілий день Вухами - антенами. А коли настане ніч, Спатоньки вкладається Одне вухо стелить він, А другим вкривається.

Пропозиція дітям ознайомитись із письменником, який складав казки -І.Франком. Він написав збірку казок, яку назвав "Коли ще звірі говорили". Звірі говорять тільки в казках. Вихователь загадує загадки про звірів, які є героями казок І.Франка (лисиця, ведмідь, заєць, осел), розставляє ілюстрації до них.

  • Якими словами в казках називають звірів ? Пропозиція придумати свою власну казку з цими героями - використовуючи початок (зачин) до своєї казки :

  • Усяке на світі буває, про всяке й казка розповідає.

І

85

  • Чи було це чи ні, а в казці мовиться.

  • Жили собі, були.

Закінчення до казки може бути таким :

  • Ось вам казочка, а мені бубликів в'язочка.

  • Тут і казці кінець, а хто слухав молодець. Розповіді дітей, аналіз кращих казок.

13. Опис диких тварин за ілюстраціями і картинками.

Мета : Вчити описувати ілюстрації та предметні картинки із зобра женням диких тварин. Вчити називати дитинчат диких тва­рин, розвивати логічне, послідовне, зв'язне мовлення.

Матеріал : предметні картинки, ілюстрації, коректурна таблиця із

зображенням диких і свійських тварин.

Хід заняття : Діти складають описові розповіді, відгадуючи загадки про

диких тварин відшукуючи їх зображення виставлених на панно. Потім

добирають слова-дії до кожної тварини типу :

- зайчик : бігає, стрибає, тремтить, стоїть, сидить, ховається. Ігрова вправа "Назви дитинчат тварини" : зайченятко, лисенятко, ведмежатко, білченятко, вовченятко і т.д.

Ігрова вправа : розгляд малюнкової коректурної таблиці, де зображені дикі і свійські тварини. їх потрібно розподілити виконуючи завдання :

  • Знайдіть зайву картку в першому горизонтальному ряді (корова, коза, кінь, заєць); поясніть чому вона зайва ?

  • Яка тварина зайва у другому горизонтальному ряді ? (вовк, ведмідь, білка, осел);

  • Яка тварина зайва у третьому горизонтальному ряді ? (лисиця, вівця, верблюд, кішка).

Діти описують вибрані картки з малюнками тварин із коректурного ряду.