Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ігри на мрм.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
616.45 Кб
Скачать

8, Тематичне заняття. Словник. Овочі і фрукти з використанням ілюстрацій і картинок.

Мета : Збагатити активний словник дітей словами, що означа­ють назви овочів та фруктів, їх якості і властивості. Вчити дітей описувати послідовно і зв'язно овочі і фрук­ти (натуральні і їх зображення).

Матеріал : ілюстрації осені, сюжетні картини про збір урожаю на городі

і в саду, предметні картинки фруктів і овочів.

Хід заняття : Розглядання ілюстрацій про літо і порівняння їх з осінніми

пейзажами.

Ще й досі літечко було у нас,

Сьогодні осінь наступила враз

Все жовте навкруги і золоте

Красуня осінь по землі іде.

  • Чим відрізняється літо від осені ?

  • Які барви вони приносять ?

  • Що люди збирають восени ? Осінь помідори спілі в кошики кладе Груші, сливи, дині, кавуни Кавуни не диво, як діжки вони

Ще багато в осені дарів

Працювали люди із усіх дворів.

Узагальнення за ілюстраціями : осінь приходить із щедрим урожаєм,

кипить робота на полях, городах і садах. Люди поспішають зібрати все, що

вродило.

Ігрова ситуація : прихід їжачка, який сумно зітхає. Він розповідає , що ніс

багато овочів і фруктів, але дуже поспішав і все розгубив, а знайти їх можуть

діти, які опишуть фрукти і овочі (що це ? Якого кольору ? Якої форми ? Де

росте ? Який на смак ? Що можна приготувати ?). Діти описують овочі і

фрукти, які їжачок складає у кошичок.

Ігрова вправа : "Де росте?" Діти окремо викладають овочі, окремо фрукти,

розглядаючи картинки, складають натюрморти, описуючи їх.

9. Складання описової розповіді за ілюстраціями (картинами) на тему "Осіння пора".

Мета : Учити складати описові розповіді за ілюстраціями (кар­тинами) за зразком вихователя, використовуючи образні засоби мови.

Матеріал : ілюстрації, картина "Осінній день", загадки, вірші, площинні

декорації лісу.

Хід заняття : Створення ігрової сюжетної обстановки осіннього лісу.

- Куди ми потрапили ?

- 82

  • Яка пора року у лісі ?

  • Який останній місяць осені ?

  • Чим він характерний ?

Вірш М.Познанської "Йдуть дощі".

Ігрова вправа "З якого дерева впав листочок ?" (З липи - липовий, з берези -березовий, з клена - кленовий, з дуба - дубовий). Знаходження малюнкових площинних зображень листочків під деревами на фланелеграфі, їх опис. Словесний матеріал

- Осінь, осінь ... лист жовтіє, З неба дощ холодний сіє, Червонясте, золотисте, Опадає з кленів листя.

- Йдуть, і йдуть, і йдуть дощі, Стали чорними кущі,

І дерева чорні стали,

Бо листочки всі опали.

Ігрова вправа "Розмова дерев". Порівняльний аналіз їх і ілюстративних

зображень, відгадування назв дерев.

  • Ой навіщо мені листя, Коли вже іде зима Коли холодно вже стало І пташок ніде нема. Краще скину я листочки І тихесенько засну Буду спати, буду ждати Сонце й тепленьку весну (клен).

  • Ой шумить холодний вітер, Аж гуде, жовте листячко Тріпоче де-не-де

Тонка гілочка на дереві Тремтить : "Ой не рви Вітрисько коси, хоч на мить, Бо замерзну я без листя у снігу Вітер їй відповідає :

- Гу-гу-гу !

Не замерзнеш ти під снігом, А заснеш, і весною свої Коси заплетеш (берізка).

- Листя з неї пахучої Осипається і за голі Гілки зачіпляється Сняться бджілки їй в квітах

83

Золотистії, стоїть

Вона сумна і безлистая (липа).

Ю.Складаннярозповіді до твору К.Д.Ушинського "Умій почекати" з порівняльним аналізом ілюстрацій.

Мета : Продовжувати вчити дітей зв'язно і послідовно опису­вати ілюстрації, бачити їх відмінність і подібність. Учи­ти правильно оцінювати поведінку героїв твору.

Матеріал : ілюстрації до казки К.Ушинського "Умій почекати".

Хід заняття : Бесіда про слухняність і неслухняність на прикладі казок і

художніх творів, читання казки "Умій почекати". Аналіз казки :

  • Як поводив себе півник у садку ?

  • Що він там робив ?

  • Як потрібно було вчинити ?

  • Як йому допомогла курочка ?

  • Що трапилося з півником у полі ?

  • Чому півник захворів ?

  • Як можна оцінити поведінку півника ?

Складання розповідей по сюжету казки із порівняльним змістом ілюстрацій :

  • Яким зображено півника ? (пустун і неслухняний).

  • Якими кольорами ? (барвистими).

  • Якою зображено курочку ? (слухняною і доброю).

  • Як відображена природа ?

  • Хто із героїв твору вам сподобався ? Чому ?

  • А хто не сподобався ? Чому ?