Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ігри на мрм.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
616.45 Кб
Скачать

2. Опис свійських тварин з використанням ілюстрацій.

Мета : Вчити складати розповідь описового характеру за планом вихователя, використовуючи ілюстрації із зображенням свійських тварин. Будувати розповідь зв'язно, логічно і послідовно.

Матеріал ілюстрації із зображенням свійських тварин, загадки.

Хід заняття : Створення ігрової ситуації - уявної подорожі у село до

бабусі. Запитання до бесіди з показом ілюстративного матеріалу і

загадуванням загадок :

  • Які свійські тварини є у бабусі ?

  • Що вони їдять ?

  • Де живуть ?

  • Як за ними доглядають ?

Виконання ігрового завдання : потрібно взяти зображення тварини і розповісти про неї за планом :

  • Як називається ?

  • Як виглядає, що в неї є ?

  • Як називаються її дитинчата ?

Обговорення питання "Чому тварини називають свійськими?"

Ігрова вправа - назви приміщення, де живе свійська тварина. Вихователь

виставляє зображення тварин, а діти називають приміщення, де вона живе :

Корова - корівник

Свиня — свинарник

Курка - курник

Кролі - кролятник

Кінь - конюшня

Діти дякують бабусі за те, що дізналися багато цікавого про життя свійських тварин.

3. Розповідь казки "Хоробрий зайчик" за поданим початком та ілюстраційним матеріалом.

Мета :Вчити будувати єдиний зв'язний композиційний сюжет, розпочатий вихователем. Вчити оцінювати кращий кі­нець казки.

Матеріал : ілюстрації до казки "Хоробрий зайчик" (герої казок "Ріпка", "Троє поросят", "Колосок") словесний матеріал.

Хід заняття : На столах стоять іграшки-персонажі відомих дітям казок (або площинні зображення на фланелеграфі). Діти пригадують зміст цих казок. Потім вихователь переставляє зображення або іграшки в іншому порядку (герої заблукали і опинились не у своїй казці). Діти знаходять зайвого героя і повертають його у свою казку. Казки підібрані так, щоб зайчик залишився сам. Діти "мандрують" по казках. Ось перша казка. З якої казки герої ? (Ріпка). Хто зайвий, а кого бракує в казці ? У казці

77

"Колосок" зайвим є зайчик. Діти пригадують казки, в яких є зайчик. Вихователь пропонує придумати Зайчику казку. Подає початок казки, виставляє ілюстрації до майбутнього сюжету казки, а діти придумують закінчення. Початок : в лісі жив зайчик, одного разу він вирішив погуляти. На галявині він зустрів білочку і їжачка. Вони весело бігали, гралися і стрибали. Раптом кущі заворушилися і...

  • Хто вийшов із-за кущів ?

  • Що могло трапитися ?

  • Хто кого врятував ?

  • Чим закінчилася казка ?

Вибір кращої кінцівки казки дітьми, оцінка розповідей вихователем.

4. Складання казки "Колосок" за змістом ілюстрацій.

Мета : Вчити логічно, послідовно будувати розповідь за допо­могою ілюстрацій, висловлювати свою думку.

Матеріал : ілюстрації до казки "Колосок", колоски, словесний матеріал : загадки, прислів'я, вірші. Хід заняття : Загадування загадки : Виріс у полі на добрій землі, Місце найкраще знайшов на столі

- Про що вірш ? Хлібом зустрічають гостей, він головний продукт у кожній хаті. Ось і у нас запашний хлібчик є на столі на вишитому рушничку. В народі кажуть : "Без солі і хліба немає обіда". Як ви його розумієте :

- Як до нас на стіл приходить хліб ? Хліб не зайчик з лісу носить,

Брат мій сіє, тато косить, Хліборобом хочу стати, Як мій брат і як мій тато. Прибіжить із лісу зайчик Сам подам йому окрайчик.

- З чого печуть хліб ?

- З чого роблять борошно ? Діти розглядають колоски.

Запашні колоски Мають гарні вуски Буде з них борошна Й паляниця запашна. Показ ілюстрацій до казки "Колосок".

  • В якій казці йдеться про колосок і зернятка ?

  • Хто ці герої ?

  • Хто знайшов колосок ?

  • Що з ним зробив Півник ?

  • Що робили мишенята ?

  • Чому вони посварилися з Півником ?

78

- Чому Півник не запросив їх до обіду, як спік пиріжки ?

Діти складають казку за допомогою ілюстрацій із своїм довільним змістом. Обговорення прислів'я "Хочеш їсти калачі - не сиди на печі".