Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ігри на мрм.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
616.45 Кб
Скачать

12. Читання оповідання м.Герасименка "Як і домовились". Відверта розмова.

Мета : Вчити складати оповідання за змістом прислів'я, вести діа-

54

лог на запропоновану тему, стимулювати розповіді-мірку-

вання.

Хід заняття : Бесіда про позитивні і негативні риси хитрощів. Кого з казкових героїв ви знаєте, хто був дуже хитрим ? Чи добре вони діяли, чи дбали про інших ? - Чи гарна людина, яка вміє хитрувати ? Чому ? Яка хитрість добра, а яка погана ? Іноді хитрощі допомагають у скрутному становищі. Читання оповідання, розмова про те чи допомогли хитрощі одному з хлопчиків - героїв Істрії ? - Як сказати стисло, про що йдеться в цьому оповіданні ? Як би ви його назвали ? Хто з хлопчиків став хитрувати, чому ? Як Сашко був покараний за жадібність, чи допомогли йому хитрощі ? Обговорення народної мудрості "Яке частування, таке й дякування". Добір казкових ситуацій із відомих казок до прислів'я.

13. Слухання і художній аналіз поезії м.Рильського "Новорічна ялинка" і в.Зайця "Зимовий гриб".

Мета : Передавати образний зміст і художню форму поезії у

зв'язному повідомленні з елементами творчого домислюва­ння.

Хід заняття : Розглядання виставки новорічних прикрас, ілюстрації

засніженого дня, новорічної ялинки. Повідомлення про те, що про цю пору

року складено багато яскравих поезій. Читання вірша :

Ой весела в нас зима,

Веселішої нема

В'ється синіми димками,

Снігом землю обійма

Ой, струнка ялинка в нас,

Скільки сяє тут прикрас !

Ми зібралися юрбою - разом

З піснею новою

Рік новий стрічати час.

- Який вірш за храктером? - Які кольори у новорічного свята ? Яка краса зимового дня ? Яка краса зимового лісу ? Хто головний герой новорічних свят ?

Дід Мороз по лісі йшов, Під кущем гриба знйшов Брав за ніжку так і сяк -Не подужає ніяк. Окуляри дід надів, Подивився, аж присів :

  • Та який же це грибок ? Це засніжений пеньок !

  • Що ще можна знайти в зимовому лісі?

  • З чим можна порівняти пеньок ?

55

Вправа "Слухаю, уявляю, малюю".

14. Розповідь оповідання "Лисичка-сестричка"к.Д.Ушинського.

Мета : Закріплювати вміння до мовно-творчого міркування при

описуванні головних героїв. Знаходити в тексті засоби влу-ного висловлювання, точні характеристики, тренувати ді­тей у складанні опису за структурно-логічною схемою.

Хід заняття : Демонстрація дітям зображень справжньої і казкової лисиці,

розповідь дітей про них, пояснення як їх розрізняти.

  • Як по різному можна назвати лисичку ? (лисичка-сестричка, лисонька, лиска).

  • В яких казках дійовою особою є лисичка ? Який у неї характер ? З оповідання ми можемо дізнатися про лисицю, як про тварину : де живе, що вміє робити, що їсть ,чого боїться, який у неї справжній вигляд. Бесіда про лисицю за серією картин "Дикі тварини". Складання описової розповіді за допомогою структурно-логічної схеми : вона така ...; у неї є ... ; вона ходить ... ; живе вона ... .

  • З чого видно із оповідання, що лисичка розумна ? Як можна скласти загадку про лисичку ? (треба розповісти про неї, але не називати її у розповіді). Заохочування дітей до складання загадок-описів, загадок- заперечень (руда, але не ...). Вправа "Відгадай і намалюй".