Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ігри на мрм.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
616.45 Кб
Скачать

9. Слухання вірша о.Олеся "Ой навіщо мені листя..." Творчі завдання. Психологічний етюд.

Мета : Розвиток мовленнєтворчих здібностей : співвідношення теми із змістом вірша, емоційне відтворення на образний зміст поезії.

Хід заняття : Розглядання осіннього букету з листя під музику

Чайковського. Бесіда про настрій, який навіює данна ситуація, створення

осінніх композицій, розповіді про них. Слухання поезії від імені дерева :

Ой навіщо мені листя,

Коли вже іде зима,

коли холодно вже стало

І пташок ніде нема.

Краще скину я листочки,

І тихесенько засну...

Буду спати, буду ждати

Сонце, радість і весну.

  • Чому так сумно говорить дерево ?

  • Як ви собі уявляєте його восени ? (веселим, сонним, сумним). Виконання психологічного етюду "Дерево спить". Вітер, листячко відривається, сумно. Ось і останній листочок відірвався. Голе гілля. Вітер. Холодно, сумно. Хочеться спати.

Вибір дітьми ілюстрацій, складання розповідей до різних періодів осені. Вправа "Якби дерево могло говорити, щоб воно сказало нам?"

53

10. Розповідь української народної казки "Зачарована дівчина". Лексико-граматичні вправи. Творчі завдання.

Мета : Розвивати мовленнєтворчі здібності дітей, уміння складати невеличкі твори за темою, придумувати нові епізоди до сюжету казки.

Матеріал : малюнок дівчини-красуні і зайчика. Хід заняття : Бесіда про чарівні казки і добрих та злих чарівників. Визначення чарівних речей спільних для всіх казок (чарівна паличка, шапка, вода, чобітки, килим і т.д.). Розповідь казки про зачарвану дівчину-красуню. Діти обговорюють хто ж міг її зачарувати і чому, на кого вона перетворилася, яке диво сталося із дівчиною-красунею. Завдання розповісти як дівчина стала зайчиком. Що вона подумала, коли таке трапилось ? Уявіть себе на її місці, чого б ви злякалися, про що б подумали ? Як люди здогадалися, що це чарівний зайчик ? Поєднання мовленнєтворчої діяльності з малюванням героїв і сюжету казки.

11, Метафористичні загадки, складання дітьми промовлянок, приспів Не,

Мета : Вчити дітей розуміти метафористичні загадки, їх художній образ, використовуючи виразні засоби під час складання власних загадок.

Матеріал : іграшковий телевізор з екраном, предметні картки, ля­лька в одязі українського хлопчика.

Хід заняття : Бесіда про загадки : для чого їх придумали, з якою метою загадують; пригадування знайомих загадок. Гра "Чарівний телевізор". Якщо діти загадку відгадують, на екрані з'являється картинка-відгадка. Кожна загадка обговорюється, проводиться її художній аналіз : знаходження влучних, "хитрих слів", цікавих відгадок. Далі колективно складають загадку про будь-яку з предметних картинок за допомогою опису і порівняння, потім демонструють відгадку.

Бесіда про прислів'я, про те, що вони вчать як треба поводитися, чого не варто робити. Обговорення прислів'їв: "Бджола мала, а й та працює". Коли використовують прислів'я : "Знає киця чиє сало зїла" ?(Коли хтось зробить шкоду). Ігрова вправа "Підкажи Івасику". Створення мовленнєвих ситуацій до стимулювання промовлянок (Петро-гарбуз на печі загруз, дайте лопату -Петра витягати).