Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ігри на мрм.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
616.45 Кб
Скачать

2. Розповідь української народної казки "Коза-дереза".

Мета : Вчити емоційно-образному сприйманню змісту казки,

складанню описових розповідей про героїв казки, усвідо­млення змістового значення слів.

Матеріал : ілюстрації із зображенням казкової і справжньої кози , атрибути для інсценування за сюжетом казки, книжка-казка. Хід заняття : Пропозиція розглянути два малюнка із зображенням кози, обговорити її казковий і справжній образ, український одяг казкової кози. Повідомлення про казковий світ, в якому відбуваються чарівні і несподівані речі і події (звірі можуть розмовляти, носити одяг, як у людей). Бесіда після розповіді казки :

- Чи пустили б ви у хату до себе таку козу? Чому назвали Козу-дереза? Так, це колючий кущик, а козу назвали так за її неприємний характер. Як дурила Коза господарів? Назвіть всіх, хто хотів допомогти зайчикові. Чим лякала їх Коза? Хто найсміливіший? Хто найкрасивіший? Хто не злякався? Пропозиція показати за допомогою міміки і жестів всіх героїв казки. Інсценування за ролями. Придумування нових пригод Кози-дерези.

3. Читання народної казки про Коржика, зіставлення з російським Колобком,

Мета : Вчити уважно ставитися до казкового тексту, емоційно сприймати зміст казки, відчувати специфічність україн­ського фольклору.

Матеріал : роздатковий матеріал - коло і куля для кожної дитини, ілюстрації до казки, атрибути до театралізованої гри за казкою. Хід заняття : Діти відгадують загадку. Круглий, свіжий і рум'яний,

Я тільки - но із печі. Втік від баби, втік від діда, Втечу й від малечі!

Діти повинні довести, що це загадка саме про Колобка. Пригадування епізодів з казки. Пропозиція відгадати про кого йдеться у новій казочці. Як називається цей казковий герой ? Розповідь української народної казки про Коржика. Чим схожі казочки про Колобка і Коржика ? -Як вдалося врятуватися Коржику? -Яке закінчення вам до вподоби? Придумайте своє закінчення казки з Коржиком і Колобком. Театралізована гра.

4. Читання оповіданняК.Д.Ушинського "Лисичка- сестричка". Складання загадок про лисичку, її опис за структурно-логічною схемою.

Мета : Ознайомлювати з жанровими особливостями оповідання, складання опису лисиці за структурно-логічною схемою.

50

ХІД заняття : Демонстрація ілюстрацій справжньої і казкової лисиці. Пропозиція поясненя чим вони відрізняються, складання описових розповідей про них. Підбір пестливих слів (лиска, лисонька, лисичка-сестричка). Пригадування казок, де лисичка є дієвою особою, визначення її характеру. Читання оповідання, бесіда за змістом : Який вигляд у справжньої лисиці ? Опис за допомогою логічно-структурної схеми (вона така ...; у неї є ...; вона ходить ...; а ще лисичка любить ... ; живе вона у ... .)

З чого видно що лисичка розумна ? Пригадайте інші її якості. Як можна скласти про неї загадку ? Складання різних за типом описових загадок : загадок-описів, загадок побудованих на запереченні (руда, але не ...). Художній аналіз готових загадок : Прийшла кума з довгим віником на бесіду з нашим півником, схопила півня на обід та й замела мітлою слід. Як названо хвіст лисиці ? (віник, мітла). Чому ? Придумування казки про лисичку.