
- •Задача1
- •Розв’язок
- •Задача2
- •Задача 3.
- •Задача 4.
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8
- •Задача 9
- •Задача 10
- •Задача 11
- •Задача 12
- •Задача 13
- •Задача 14
- •Розв’язок
- •Задача 15
- •Розвязок
- •2)Дебіторська заборгованість
- •4)Кредитосрька заборгованість
- •Задача 16
- •Задача17
- •Задача18
- •Задача 19
- •Задача 20
- •1 Визначаємо коефіцієнт фінансової незалежності:
- •2.Визначимо коефіцієнт абсолютної ліквідності:
- •Задача 21
- •Задача 22
- •1.Визначаємо теперішню вартість майб доходів:
Задача 10
МП, що знаходиться на спрощеній системі оподаткування 3%, отримало у звітному кварталі виручку 980 т грн..Вир. від р.ч.п 24 000 грн. У попер кварталі придбало н.н. на 10 000 грн. У зв. кварталі отримало безповор.фін допомогу 50 000 грн. У зв. кв. закінчився строк позовної давності кредит заборгованості у сумі 30 000 грн.
Визначити сума ПДВ та ЄП до бюджету.
Розв’язок:
1) Дохід МП у зв.кварталі = 980+24-10+50+30=1074 т грн..
2) ПДВ = 1074/6 = 179 грн
3) ЄП = 1074*0,03 = 32,2 т.грн.
Задача 11
Підприємець займ-ся вир-ом і ремонтом швейних виробів. За зв. квартал доходи= 120 тис. грн. (по 40 тис. на місяць). За зв квартал витра ти= 90 тис.грн.
Мін з/п = 1147 грн. Ставка ЄСВ 34,7%.
Визначити под. навантаження за можливих систем оподаткування.
Розв’язок
Загальна сис-ма оподаткування.
1) Чист Дох при умові включення ПДВ до складу Дох
(120 000-90 000)*5/6=25 000 грн
2) ПДФО
25000*15%/100%= 3750 грн
3) Сума ПДВ
(120 000-90 000)*1/6= 5000 грн.
4) ЄСВ
(1147*34,7%/100%)* 3 міс.= 1194 грн
5) Податкове навантаження
3750+5000+1194=9944 грн
Спрощена система оп.
1) Єдиний податок
Ставка 5%, бо включено ПДВ
120 000*5%/100%=6000 грн
2)ЄСВ
1147*34,7%/100%*3 міс=1194 грн
3) Податкове навантаження
6000+1194=7194 грн
Задача 12
Визначити податок на прибуток малого підприємство-ва.
Дано:
Виручка від реаліз=25000 тис
Витрати на сировину і матеріали=16800 тис
з/п=3700 тис
витр на утримання адмін = 380 тис
загальновиробничі витрати=250 тис
амортизація =350 тис
витр на збут =220 тис
орендна плата = 270 тис
Розв’язок
1) Витрати за звітний період
16800+3700+380+250+350+220+270=21970 тис грн
2) Прибуток
25000-21970=3030 тис грн
3) ППП
3030*19%/100%=575,7 тис.грн
Задача 13
Скласти прогноз доходів і прибутку на основі даних за звітний період. Планується збільшити обсяг реалізації на 20%
Розв’язок
Показники |
Звітний період |
Обчислення |
Плановий квартал |
1. Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) |
650 |
650*120%/100% (зросте на 20%) |
780 |
2. Податок на додану вартість |
108
|
780/6 |
130 |
3. Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (р.1-р.2) |
542 |
780-130 |
650 |
4. Змінні витрати |
466 |
466/542*100%=86% 650*0,86 |
559 |
5. Валовий прибуток (р.3-р.4) |
76 |
650-559 |
91 |
6.Адмін.витрати |
17 |
17/ 542*650 (как в 4) ) |
20,1 |
7. Витрати на збут |
24 |
24/542*650 |
28,6 |
8. Прибуток/ збиток до оподаткування (р.5-р.6-р.7) |
35 |
90-20,1-28,6 |
42,3 |
9.Податок на прибуток (19%) |
6,6 |
42,3*0,19 |
10,6 |
10. Чистий збиток (р.7-р.8) |
28,8 |
42,3-10,6 |
31,7 |