
- •Задача1
- •Розв’язок
- •Задача2
- •Задача 3.
- •Задача 4.
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8
- •Задача 9
- •Задача 10
- •Задача 11
- •Задача 12
- •Задача 13
- •Задача 14
- •Розв’язок
- •Задача 15
- •Розвязок
- •2)Дебіторська заборгованість
- •4)Кредитосрька заборгованість
- •Задача 16
- •Задача17
- •Задача18
- •Задача 19
- •Задача 20
- •1 Визначаємо коефіцієнт фінансової незалежності:
- •2.Визначимо коефіцієнт абсолютної ліквідності:
- •Задача 21
- •Задача 22
- •1.Визначаємо теперішню вартість майб доходів:
Задача 5
Мале під-во виробляє один вид продукції і реалізує його за ціною 75 грн. Змінні витрати на один виріб =60 грн. Мале під-во орендує приміщення і платить орендну плату 1500грн. щомісяця, інші постійні витрати складають 700 грн на міс.
На основі наведених даних визначити, скільки виробів треба виготовляти під-ву для досягнення точки беззбитковості (ТБ). Як знизити ТБ,якщо ціна виробу зросте до 85 грн.
Розв’язок:
ТБ=ПВ / (Ціна од.виробу – ЗВ од. виробу)
1)Визначаємо ТБ при ціні виробу 75 грн.
ТБ=1500+700 / (75-60)=147 виробів
2)Визначаємо ТБ при ціні виробу 85 грн.
ТБ=1500+700 / (85-60)=88 виробів.
Задача 6
Ціна=75грн.; ЗВ=60грн;Оренда=1500;інші=700 грн.
На основі наведених даних визн. Скільки виробів треба виготовити малому під-ву, щоб отримати прибуток в сумі 1000 грн на міс. Який запас фін.міцності має мале під-во при отриманні прибутку 1000 грн. на міс.
Розв’язок:
1)Визн. Кількість виробів, яку треба виготовити МП, щоб отримати прибуток 100 грн.
Кв=(1500+700+1000) / (75-60) = 213 виробів
Виручка від реаліз продукції від 1000 одиниць= 213*75=15975
ТБ=1500+700 / (75-60)=147 виробів
2)Визн.виручку від реалізації при ТБ:
Вир=147*75=11025
3)Визн.запас фінансової міцності: ЗФМ=15975-11025=4950 грн.- може маневрувати виручкою. Якщо не буде попиту, то на цю суму можна знижувати виручку до досягнення ТБ.
Задача 7
На основі даних необх. визначити, на скільки відсотків треба скоротити постійні витрати, щоб отримати величину прибутку звітного періоду, у плановому, при скороченні виручки у плановому періоді на 10%.
Виручка зв.пер.=190 т.грн.
ЗВ=120 т.грн. ПВ=40т.грн. Прибуток=30 т.грн.
Розв’язок:
1)Виручка у плановому періоді:
Вп=190*0,9=171 т.грн (↓ на 10%)
2)ЗВ у плановому періоді:ЗВ= 120*0,9=108 т.грн (↓ на 10%)
3)ПВ у плановому періоді при умові збереження прибутку звітного періоду: ПВ=171-108-30=33 т.грн
4)Скорочення постійних витрат у плановому періоді за умови збереження прибутку зв.періоду:
Сп=40-33=7 т.грн.
Сп,%= 7*100%/40=17,5%
Відповідь: Якщо в плановому періоді виручка ↓ на 60%, то для збереження прибутку зв.періоду в плановому пер.пост витрати треба скоротити на 17,5%.
Задача 8
Визначити суму скорочення прибутку в абсолютній сумі та у %, якщо виручка і плановому періоді ↓ на 15%.
Вир.зв.пер = 2500 т грн.
ЗВ зв. пер = 1900 т грн.
ПВ зв.пер = 280 т грн..(у план періоді не змінились)
Розв’язок
1) Виручка пл.пер. = 2500*0,85 = 2125 т грн
2) ЗВ пл..пер = 1900*0,85 = 1615 т грн.
3) Прибуток зв.пер = 2500 – 1900 – 280= 320 т грн.
4) Прибуток пл.пер = 2125- 1615-280 = 230 т грн..
5) Сума скорочення прибутку при ↓ виручки= 320-230=90 т грн..
Сума скорочення у % = 90*100/320 = 28%.
Задача 9
Новостворене підприємство має намір виробляти і продавати виріб А.
Витрати становлять:
Сировина і матеріали |
10 грн |
ЗП |
14 |
Інші змінні витрати |
21,4 |
Орендна плата |
1000 |
Утримання приміщень |
120 |
Адмін витрати |
400 |
Інші пост витрати |
600 |
Ціна можливої реалізації продукції на ринку 70-80 грн.
Визначити, скільки виробів необхідно виробляти аби не мати збитків.
Розв’язок:
ЗВ = 10+14+21,4 = 45,4 грн.
ПВ = 1000+120+400+600 = 2120 грн.
Тб. при ціні 70 грн = 2120/ (70-45,4) = 86 виробів
Тб. при ціні 80 грн = 2120/ (80-45,4) = 61 виріб