Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-й урок.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.32 Mб
Скачать

IV. Рефлексія

Учитель. Ось і добіг наш урок до кінця, а ми з вами пройшлися літературними стежками нашого степового краю, доторкнулися серцем і душею до ніжних, щирих рядочків, написаних нашими поетами-земляками, і разом з ними сплели віночок любові своїй рідній землі, своїй Вітчизні. Сподіваюсь, що сьогоднішня розмова надовго залишиться у вашій пам’яті і буде спонукати вас до нових звершень в ім’я свого народу, своєї землі. І завершити наш урок мені б хотілося словами Івана Хоменка, нашого земляка із с. Зелене Петрівського району:

Я тільки колосок на лані,

А ти, Вітчизно, лан.

Я тільки хвиля в океані,

А ти, Вітчизно, океан.

Дубовий жолудь я в долині,

А ти, Вітчизно, дуб-краса.

Я зірка у небесній сині,

А ти Вітчизно, небеса.

Живіть, діти, і робіть так, щоб небеса нашої Вітчизни завжди були чистими, світлими і веселковими.

(Звучить пісня про Кіровоград).

V. Підсумок уроку

Творче завдання.

1. Підготуватися до виразного читання віршів поетів-земляків (на вибір).

2. Скласти власну поезію про рідний край (за бажанням).

Список використаних джерел:

1. 20 х 20. Письменники сучасної Кіровоградщини. – Кіровоград: Антураж-А, 2004. – 188 с.

2. Блакитні вежі: хрестоматія творів письменників Приінгульськього краю у двох томах. – Кіровоград: Мавік, 2011. – Т. 1: Поезія. – 508 с.

3. Заповідні куточки Кіровоградської землі / за заг. ред. д.б.н. Т.Л. Андрієнко. – К.: Арктур-А, 1999. – 240 с.

4. Чечель А. Таємна мить і пам’яті, і слова: Вірші і пісні українською і російською мовою / А. Чечель. – Кіровоград: ТОВ Імекс-ЛТД, 2006. – 150 с.

І.В. Рибалка,

завідувач ДЮЦ «Лідер»,

керівник гуртка «Юний ерудит»

комунального закладу

«НВО «ЗНЗ І-ІІІ ступенів

16 – ДЮЦ «Лідер»

Кіровоградської міської ради

Кіровоградської області»

Кіровоградщина – мій рідний край! (інтелектуально-пізнавальна гра для учнів 6-9 класів )

Мета: поглиблення знань учнів про Кіровоградську область та місто Кіровоград; виховання в учнів почуття патріотизму, шанобливого ставлення до своєї Батьківщини та власної історії; оволодіння основними навичками роботи в колективі, команді; розвиток пізнавальної активності учнів та нестандартного мислення.

Обладнання: картки із запитаннями, бланки для відповідей, система для гри «Своя гра».

Учасники: команди учнів 6-9 класів, журі, глядачі, гості, батьки.

Місце проведення: актова зала закладу.

Хід заходу

Ведучий І. Доброго дня, шановні діти, вчителі, батьки. Сьогодні ми зібралися з вами, щоб ще раз пригадати історію нашої маленької Батьківщини, нашої Кіровоградщини.

Ведучий ІІ. А також пригадати історію заселення цих земель, пригадати, з чого починалась історія самого Кіровограда.

Ведучий І.

На землі козацькій,

Де шляхи чумацькі,

Де був край Лебедія колись,

Над Інгулом сивим

Серед трав похилих

Запорозькі слободи звелись.

Ведучий ІІ.

Там осів Лелека,

Мамай недалеко,

По сусідству кум їх Северин,

А іще Завада –

Отака бригада

Над Інгулом стала в ряд один.

Ведучий І.

Згодом на Подолі,

Де всього доволі,

Де вода прозора – і линки,

Де стрімка Біянка –

Славна Молдаванка,

А за нею Балка і Млинки.

Ведучий ІІ.

Вулиці мов стрічки,

В’юняться до річки –

Харківська, Полтавська, Січова…

Поміж верб плакучих

На високих кручах

Запорозька слава ожива.

Ведучий І. Щоб вшанувати пам’ять людей, які віддавали всю свою душу служінню громаді та створенню нашого чудового краю, давайте ще раз пригадаємо основні історичні події, пов’язані з Кіровоградщиною. Наша сьогоднішня гра складатиметься із 3 турів:

І тур – «Вірю-не вірю».

ІІ тур – «Своя гра».

ІІІ тур – «Що? Де? Коли?»

Оцінювати конкурс буде журі (представлення членів журі).

Ведучий ІІ. У І турі кожній команді пропонується бланк із тезами про певні події або факти, пов’язані з Кіровоградщиною. Командам дається 2 хвилини, щоб прочитати тези. Після чого напроти кожної тези потрібно поставити знак «+», якщо ви згодні із запропонованим твердженням, або знак «–», якщо ви незгодні. За кожну правильну відповідь команда отримує 10 балів. Максимальна сума, яку можете отримати в цьому конкурсі, – 100 балів.

Таким чином ми перевіримо, чи добре ви знаєте свою історію.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]