Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-й урок.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.32 Mб
Скачать

Рідний край кохати – в поезії прославляти (поетичний віночок творів сучасних митців Кіровоградщини для учнів 6-8 класів)

Мета: ознайомити учнів з історією створення Кіровоградської області, зацікавити творчістю талановитих поетів-земляків, розкрити самобутність їх віршів, викликати бажання більше дізнатися про рідний край та людей, які його уславлюють; розвивати вміння виразно читати поетичні твори, сприяти вихованню любові до рідного краю, плекати почуття гордості за наших земляків.

Обладнання: карта Кіровоградщини, ілюстрації та фотографії мальовничих куточків степового краю, портрети поетів-земляків, виставка їх збірок.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

М. Чернявський

Хід уроку

І. Організаційний момент

(Забезпечення емоційної готовності до уроку. «Побажай мені удачі» - в парах, усно).

Учитель. Веселе, галасливе літо вже відшуміло, відцвіло і чарівниця-осінь покликала нас до школи. Ми не зогледілись, як і подорослішали, змужніли, набралися снаги і сили для нових звершень, нових досягнень на ниві шкільної науки.

Сьогодні ми починаємо новий навчальний рік, а в народі кажуть, що починати будь-яку нову справу треба з гарним настроєм. Мені здається, що кожен новий навчальний рік – це, як нова справа, і починати його треба з гарним настроєм. То ж побажайте один одному гарного настрою, удачі, високих оцінок і міцного здоров’я на цілий рік. Я також вам бажаю здоров’я, миру, злагоди, удачі, здійснення всіх бажань і, звичайно ж, нових успіхів у навчанні.

ІІ. Мотивація діяльності. Оголошення теми й мети уроку

1. Актуалізація суб’єктного досвіду й опорних знань.

(Робота з асоціаціями: ключове словосполучення – батьківщина, складання віночка «Моя Батьківщина»).

Учитель. Сьогодні свято, а яке ж свято без пісні? Прошу вас ще трохи відпочити і послухати гарну пісню.

(Звучить пісня про Україну).

Учитель.

- Який настрій викликала у вас пісня?

- Про що вона? (Про рідну землю, про Україну, про Батьківщину).

- А що для вас є батьківщина? Свої відповіді запишіть у серединках ось цих гарних квіточок і передайте мені. Давайте разом складемо віночок думок «Моя Батьківщина».

(Діти називають: Україна, рідна земля, рідна хата, квіти у квітнику, рідне місто, вулиця, річка, що протікає поруч, стежка до школи, рідна школа, запах липи і тополі, тато, мама, сім’я; учитель прикріплює квіти на дошці у формі віночка.)

2. Робота з епіграфом.

Учитель. М. Чернявський сказав:

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без батьківщини.

- Як ви розумієте ці слова?

- Чи згодні з автором?

3. Оголошення теми і мети уроку.

Учитель. Діти, земля, де ти народився, вперше став на ноги і промовив перше слово, назавжди залишається рідною і дорогою, куди б тебе впродовж життя не занесла доля. Кожна людина, ким би вона не стала, де б їй не доводилося працювати, тягнеться серцем до рідного краю, який починається з широкої вулиці в мрійливих липах і тополях, із стежки, що веде до школи, з шкільної лави, з річки, що протікає поруч, зі співу солов’я.

І сьогодні на уроці ми поговоримо про мальовничий куточок нашої славної України – про маленьку нашу батьківщину – Кіровоградщину, попрямуємо її просторами, заглянемо в кожен її незабутній куточок, познайомимося з талановитими людьми, поетами-земляками, і сплетемо віночок любові нашому краю з їхніх неперевершених поетичних рядків, адже 10 січня 2014 року наша область буде святкувати своє 75-ліття.

75 років, діти, для області – це, звичайно ж, пора молодості, однак і за цей порівняно короткий час вона заявила про себе.

- А що ви знаєте про наш край?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]